Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem érdekli az embereket...

Miért nem érdekli az embereket, hogy mások gyerek vállalását, mi gyermektelenek fizetjük?

Figyelt kérdés

Ez egy korábbi kérdésnél volt egy válasz, és én speciel teljesen egyetértek vele:


"A csok egy vicc



Leadóztatják veled a gyermektelen 33,5% különadót.


Ha jó "kutya" vagy és szót fogadsz a kormánynak és teleszülöd az országot akkor meg 2 gyerek után annyit adózhatsz mint a hanyatló nyugaton a gyermektelen.



A kormány nagylelkűen kamatra vissza adja azt amit előtte lehúzott rólad.



Nem kéne szétadóztatni a gyermektelent nem szorulna csokra....."


És most tulajdonképpen a szaporítást, azt mi gyermektelenek fizetjük majd, holott én egyáltalán nem támogatom, hogy vállaljanak az emberek gyereket. Sőt ém azt támogatnám, hogy ne vállaljanak, vagy csak egyet és abba tegyék bele a maximumot.



2019. máj. 1. 11:05
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
32%
Sokan felsem tudják ezt fogni.
2019. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
50%
Én aztán nem fogom fizetni,elvégzem a sulit és húzok ki Ausztriába.Közel a határ
2019. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Nem unjátok még állandóan ezen vergődni? Most írjam ki én is minden nap hogy ne támogassák a Budapesti közösségi közlekedés mert én még sose használtam és nem is fogom nagy valószínűséggel. Felőlem leállíthatnak az egészet. Az én adómból ne finanszírozzanak számomra teljesen haszontalan dolgokat. Aki használja fizesse ki a valós költségeket ha buszozni akar. Igaz lehet duplájába fog kerülni mint most. Csak én ily marhaságokat nem mondok. És még 100 példát felsorolhatnék ami támogatása számomra nem fontos. Mégse gondolom hogy meg kellene szüntetni.
2019. máj. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:

#3. De az példádat meg van a lehetőségem és jogom használni, ha nem akarom akkor is...


A mások gyerekeit nem látogathatom, nem szólhatok bele a nevelésébe, nem kapok érte még több kedvezményt vonaton, állatkertben, moziban, illetve az autóikat sem használhatom ezen családoknak.

2019. máj. 1. 11:22
 5/54 anonim ***** válasza:
85%

"És most tulajdonképpen a szaporítást, azt mi gyermektelenek fizetjük majd, holott én egyáltalán nem támogatom, hogy vállaljanak az emberek gyereket. Sőt én azt támogatnám, hogy ne vállaljanak, vagy csak egyet és abba tegyék bele a maximumot."


Juttass hatalomra egy kormányt, amelynél ez a prioritás, és akkor majd a többgyermekesek lesznek szétadóztatva. Az embereket azért nem érdekli, mert a többség (és minden eddigi kormányunk) számára természetes dolog, hogy támogatjuk a következő generációk felnövekvését.

2019. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Szerintem meg mindenki támogassa a saját csaladját, de ne legyen szankcionálva, ha valaki nem akar gyereket vállalni.

Mindenkinek legyen a maga döntése, azért mert Te akarsz gyereket, éhes vagy, még nem veheted ki az én számból az ételt.

2019. máj. 1. 11:25
 7/54 A kérdező kommentje:

Amúgy meg ez nem is igazi támogatás, illuzió.

Tulajdonképpen nem a gyermekesek lesznek támogatva, hanem a gyermektelenek büntetve, és ez azt a látszatot kelti, mintha...

2019. máj. 1. 11:26
 8/54 anonim ***** válasza:
78%

Itt alapjában nem az a problem, hogy a gyerekek után adókedvezményt adnak, hanem az eleve magas magyar adók.

Adjanak adókedvezményt a gyerekek után, de az alap adó legyen már alacsonyabb.

A csok egy másik problem. Aki a csok ellen van az azért, mert igazságtalannak tartja hogy az adókedvezményen kívül adnak másoknak irreálisan sok pénzt ahelyett, hogy az alap adót csökkentenék, amivel mindenki jól járna.

2019. máj. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
75%
#4 ahhoz is megvan a lehetőséged hogy családot alapíta
2019. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
67%
Ez a fideszes ember szaporító törvény hányingerkeltő, és roppant igazságtalan, olyan mint a többi fideszes látszat intézkedés, látszatra jónak tünik de ha jobban megnézed akkor egy nagy átverés.
2019. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!