Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fizeti ki a magyar...

Miért fizeti ki a magyar állam a gyöngyöspatai bírságot?

Figyelt kérdés

Horváth László miniszterelnöki megbízott küzdött a természetbeni kártérítés mellett, azaz hogy a jogosan elkülönített cigányok oktatás formájában legyenek kárpótolva. Sajnos ez nem sikerult neki, a Kúria 100 millió forint kártérítést itélt a tesvíreknek amit a ptai önkormányzatnak kellet volna kifizeteni.


A kormányinfón Gulyás Gergely be jelentette, hogy a magyar állam ki fizeti a bírságot az iskolai szegregációt szenvedőnek.



2020. júl. 16. 23:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#7 azért az ne felejtsük el, hogy ez éveken át húzódott, első- és másodfokon, Kúria, feltehetőleg volt békéltető testület, lehetett volna peren kívüli megállapodás. Egyszer sem hallani olyat, hogy bármikor közben felajánlották volna az oktatást, csak utólag.


Az a gond, hogy nekem állampolgárként egy jogerős ítélet, büntetés esetén kifizetem vagy leülöm és nincsen harmadik opció. Nem mondhatom azt, hogy autó szerelő vagyok és ingyen javítom az autókat vagy kifestenék pár irodájukat saját költségre.

2020. júl. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
45%

Mert még vagyunk annyira jogállam, hogy a bíróság döntését a jogalkotó hatalmi ág nem bírálhatja felül utólagos törvénymódosítással sem.

Egy jogállamban ez lenne a dolgok természetes menete, függetlenül attól, hogy nekem vagy a kormánynak tetszik-e az ítélet, a bíróság feladata, hogy az aktuális jog alapján hozzon döntése. A jogalkotónak arra van lehetősége, hogy olyan törvényt hozzon, ami a későbbiekben nem teszi lehetővé ilyen kárpótlás megítélését. De egy ilyen törvénymódosítás nem lehet visszamenő hatályú.

Bár nem tetszik a bírósági döntés, de legalább annyira elborzaszt az, hogy bárki is azt gondolja, a kormánynak joga van azt semmibe venni és, hogy a kormány elég hosszan el is játszott ezzel a gondolattal.

2020. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
És az miért nem borzaszt el,hogy az ilyen tetveknek még van pofájuk kártérítés címen egy forintot is elfogadni.
2020. júl. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!