Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a demokráciában a többség...

Ha a demokráciában a többség akarata érvényesül, akkor a demokrácia élharcosai miért mindíg a kisebbségek jogait képviselik, a többség érdekeivel szemben? Az emberi jogvédők valójában a demokrácia elleneségei? (Helsinki Bizottság, Dobrev Koalíció )

Figyelt kérdés
egy nevében demokrata párt, hogy kampányolhat egy népszavazás ellen, vagy egy jogvédő szervezet, hogy állhat ki teljes mellszélességgel kisebbségek jogaiért, ha ezzel a többség akarata nem találkozik? Az mitől lesz demokrácia?

2020. júl. 18. 15:26
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Kedves Balos Hozzászólók (#1-2-3-4-5-6.)! Kifejtenétek nekem kicsit bővebben, hogy mitől lesz demokrácia, a demokrácia, ha se népszavazni nem megyünk, se a többség értékrendjét nem tartjuk tiszteletben, de a kisebbségek jogaiért síkra szállunk minden létező hazai és nemzetközi fórumon?

Mit gondoltok Ti a demokráciáról?

2020. júl. 18. 19:21
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

"Kifejtenétek nekem kicsit bővebben, hogy mitől lesz demokrácia"

Dióhéjban egyenlő jogok, azonos törvények, a vezetőséget pedig a nép szabadon választja meg olyan rendszerben ahol mindenki szavazata azonos értékkel bír.

2020. júl. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

#12 "Dióhéjban egyenlő jogok, azonos törvények, a vezetőséget pedig a nép szabadon választja meg olyan rendszerben ahol mindenki szavazata azonos értékkel bír."

Ez miben magyarázat arra amit a kérdező felvetett? Semmiben.

A kérdése ez volt: "mitől lesz demokrácia, a demokrácia, ha se népszavazni nem megyünk, se a többség értékrendjét nem tartjuk tiszteletben, de a kisebbségek jogaiért síkra szállunk minden létező hazai és nemzetközi fórumon?"

ERRE mit válaszolsz? Ne a kérdés első felére válaszolj, hanem az egészre!

2020. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"ERRE mit válaszolsz?"

Mit kéne erre külön válaszolni? A demokráciának nem feltétele semmi, amit felvetett. Hogy ki és kinek az értékrendjét és miért nem tartja tiszteletben, annak semmi köze ahhoz hogy ez demokráciában történik vagy sem.

2020. júl. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

#14 Nem KÜLÖN kellene válaszolni, hanem ARRA kellene válaszolni amit kérdezett. Te levágtad a kérdés első pár szavát és arra válaszoltál, holott nem azt kérdezte.

Segítek kicsit. A kérdés a Nagybetűtől tart a kérdőjelig.

2020. júl. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

"Nem KÜLÖN kellene válaszolni, hanem ARRA kellene válaszolni amit kérdezett."

Arra válaszoltam. Hogy a példái nem voltak relevánsak a feltett kérdése szempontjából, az részletkérdés. Ha Beethoven szimfóniáit vagy a paprikáskrumpli receptjét is szövi bele a kérdése második felébe, attól még nem lesz más a válasz arra, hogy mitől demokrácia a demokrácia. Egyszerűen mert ezek semmilyen módon nem befolyásolják a kérdést, azaz hogy mitől demokrácia a demokrácia.

2020. júl. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

#16 Látom dedósként kell veled beszélni.

Akkor csináljuk úgy, mint 2. osztályban az általánosban.

A kérdés ez volt: "Kifejtenétek nekem kicsit bővebben, hogy mitől lesz demokrácia, a demokrácia, ha se népszavazni nem megyünk, se a többség értékrendjét nem tartjuk tiszteletben, de a kisebbségek jogaiért síkra szállunk minden létező hazai és nemzetközi fórumon?"

Nem a fele, nem a negyede és nem levágva ott hogy "Kifejtenétek nekem kicsit bővebben, hogy mitől lesz demokrácia".

Ha nem válaszolsz valóban arra a teljes kérdésre, akkor azzal elismered hogy nincs rá válaszod. Nem vitázom tovább. Vagy válaszolsz rá és arra a teljes kérdésre, vagy egyértelmű lesz hogy nem tudsz válaszolni rá csak nem voltál hajlandó elismerni.

2020. júl. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"A kérdés ez volt: "Kifejtenétek nekem kicsit bővebben, hogy mitől lesz demokrácia, a demokrácia, ha se népszavazni nem megyünk, se a többség értékrendjét nem tartjuk tiszteletben, de a kisebbségek jogaiért síkra szállunk minden létező hazai és nemzetközi fórumon?"


Így van. De látom nem esett le, hogy ha valami egyszer nem feltétele egy demokráciának, akkor semmit sem változtat hogy valaki belefoglalja egy demokráciáról szóló kérdésbe.


Mitől demokráciana demokrácia?

Lásd a 12. kommentet!


Mitől demokrácia a demokrácia, ha a pingvin nem repül?

Mivel a pingvin röpképessége nem befolyásolja a demokrácia szó jelentését, lásd a 12. kommentet!


Mitől demokráciana demokrácia, ha síkra szállunk a kisebbségek jogaiért?

Mivel hogy ki kinek a jogaiért harcol, nem befolyásolja a demokrácia szó jelentését, lásd a 12. kommentet!

2020. júl. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Értem, a világos - nem tudsz válaszolni a kérdésre. Csak próbálod kenegetni.
2020. júl. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Értem, a világos - nem tudsz válaszolni a kérdésre. Csak próbálod kenegetni"

Akkor fejtsd ki, konkrétan mi és pontosan hogyan és miért változtat bármin is a demokrácia definícióján a kérdés második feléből!

2020. júl. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!