Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A te életedre konkrétan...

A te életedre konkrétan milyen hatással volt a koronavírus és az azzal kapcsolatos intézkedések? Milyen hatással lenne rá egy esetleges 2.hullám?

Figyelt kérdés
Nem politikai vitát szeretnék nyitni, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy kire, hogy hatott fizikailag, mentálisan, anyagilag stb. Milyen negatívumokat éltél meg?(Ha van pozitívum, az is jöhet, de gondolom, az ritkább.) Mi (volt) a legnehezebb?

2020. júl. 19. 19:10
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
49%
Nem kellett egyetemre menni, távoktatás volt, (jó volt vizsgázni online, mindenféle kontroll nélkül :D meg hogy nem kellett korán kelni), egyébként unalmas, mert kocsim nincs, a tömegközlekedést ugye nem javasolták, szóval nem lehetett sehova menni (legalább a természetbe), pedig áprilisban itt volt a jó idő, ráadásul idegesítő volt, hogy másfél hónapig ez a "maraggyotthon-minnmeghalunk" egyveleg folyt a csapból, ahelyett hogy nyugtatták volna az embereket. Faternak nem volt munkája - mivel ahonnan kapja a munkát azt az ágazatot befagyasztották. Így pénzbevétel se nagyon volt, ami ugye aggodalomra ad okot. El nem kaptam se én, se a környezetemből senki, habár csak 22 vagyok, szóval rajtam simán átmenne, a második hullám meg úgyis jön, nem gondolkodok, majd lesz valahogy, annak örülnék, ha nyár végéig kihúznánk annyi korlátozással amennyi most van, legalább a nyarat ki lehessen használni normálisan.
2020. júl. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
53%

Én most voltam végzős egyetemen, gyógypedagógián. A gyakorlatom egy részét nem tudtam befejezni a hagyományos módon, így online végeztük nagyon sokan a gyakorlatot. A szakdolgozatomat is úgy kellett befejeznem, hogy nem tudtam könyvtárba menni, az államvizsgám pedig online volt, videóbeszélgetésben, de így is tökéletesen kiderült, hogy ki mennyit tud, így végül ötösre diplomáztam. Hagyományos diplomaosztóm nem volt, amit nagyon sajnáltam, mert szerettem volna, ha a családom láthatja, ahogy átveszem, de végül nálunk csak a végzettek lehettek ott, meg néhány oktatónk is eljött, családtagok nem jöhettek be. Emiatt kicsit szomorú voltam, de természetesen értettem, hogy erre miért van szükség és végülis így is jó volt.

A második hullám pedig úgy hatna rám, hogy életem első munkahelyén rögtön online kéne oktatnom a gyerekeket, ami tanulásban akadályozottaknál aztán főleg komplikált, de a munkahelyemen már utalgatnak arra hogy készüljek rá lelkileg. A munka mellett egy kutatói mesterképzésen folytatom a tanulást, ami fogalmam sincs hogy online hogyan fog megvalósulni, de legalább ha otthon kell maradnom, akkor könnyebben össze tudom egyeztetni a munkát az egyetemmel.

A magánéletemre viszont jól hatott ez a sok korlátozás, mert nekem pont március elején volt egy alakuló kapcsolatom, és a sok nehézség ellenére is kitartottunk egymás mellett, most pedig élvezzük hogy sok programot tudunk szervezni és nem a lakásban ülünk. 22N

2020. júl. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is 25%-al csökkentették a fizetésüket...

Azt ígérték, hogy csak 2 hónapra csökkentik, és utána vissza emelik. Illetve a 13.havit már idén ne is várjuk. Az a 2 hónap már júniusban lejárt.

Sajnos mi nem tudunk mit tenni. A mi zsebünk apad, míg az övék dagad.

Napról napra él az ember.

2020. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
90%

Kevesebb lett a munkám, a pénzem is, de ha lett volna elég munka, akkor sem tudtam volna dolgozni, mert tanulni kellett és itthon lenni a gyerekemmel. 6 hétig nem mentem boltba, csak a férjem, ő is ritkábban. Kevesebbet jártunk autóval, de akkor sokat köröztünk, mire parkolót találtunk, mert mindenki kihasználta az ingyen parkolást. Rengeteget interneteztem, főleg munka miatt és "jobb híján". Ruhát február óta nem vettem.

Szerintem azóta is ritkábban járunk boltba, ésszerűsítettünk sok mindent.

2020. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
82%

Egyetemista vagyok.

A távoktatás annak ellenére sokkal jobb volt, hogy a szakom (elvileg) gyakorlatorientált:S. A szakmai gyakorlati lehetőségek persze ugrottak:(

Összességében életminőségben és tanulásban is jobb volt.

Ha ősszel akárcsak az előadásokat online tartanák, már az is ÓRIÁSI segítség lenne számomra!

2020. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
59%

Egészen minimális hatással volt az életemre az egyedik hullám.


Közigazgatási szervről lévén szó, pont ugyanúgy jártam dolgozni, mint korábban, a home office természetesen föl sem merült, fizetés változatlan.


A munkaidő után már kifosztott félig üres polcok látványa lehangoló volt az üzletekben, de mivel vegetáriánus vagyok, a termékhiány jóval kevésbé érintett, mint másokat.


Rendszeresen túrakerékpározom, ezt a tevékenységet egyáltalán nem tiltották, ám néhány dolgot át kellett gondolnom. A szomszédos országokban szokásos túráim értelemszerűen elmaradtak, így vigyázó szemeim a belföld felé vetettem - sikerült olyan helyeket bejárnom, ahová korábban eszembe sem jutott volna elmenni (pl. Belső-Somogy, Nagykunság). Zavaró volt, hogy sok esetben a másik csoportnak fenntartott idősávban értem egy bolthoz, illetve az, hogy az éttermek gyakorlatilag teljesen bezártak.


A futást szintén nem kellett nélkülöznöm, ám az úszás teljes hiánya rosszul esett.


A társasági életem sem változott jelentősen, kb. 1-2 havonta össze szoktam ülni néhány baráttal pár pofa sörre, a szokásostól eltérően ezek színhelye most nem a kocsma, hanem valamelyikünk lakása volt (noha elvileg a vonatkozó kormányrendelet értelmében ez tilos lett volna...)


Ami pozitívum, hogy több könyvet olvastam el, mint máskor, illetőleg végignéztem a Columbo összes epizódját.

2020. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
39%
Itt én Hollandiában felvettem a szokásos 7000 eurós fizetésem, csak nem mentem be dolgozni, de hallom, hogy a hazámban se segély, se maszk, se pénz. Ezt a szarral felfújt törpét nem tudjátok a közéletből eltávolitani?
2020. júl. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
41%
Azt m9ndhatom, hogy semmilyen. Nem vettem észre változást.
2020. aug. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

"hallom, hogy a hazámban ... se maszk"

Rosszul hallod: csak a járvány elején nem volt, mint ahogy akkor az egész világon hiánycikk volt, azóta viszont már itt, helyben gyártjuk.

2020. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
29! nincs ideje tájékozódni, mert sokáig tart megszámolni a 7000 eurós fizetését.
2020. aug. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!