Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A te életedre konkrétan...

A te életedre konkrétan milyen hatással volt a koronavírus és az azzal kapcsolatos intézkedések? Milyen hatással lenne rá egy esetleges 2.hullám?

Figyelt kérdés
Nem politikai vitát szeretnék nyitni, hanem arra vagyok kíváncsi, hogy kire, hogy hatott fizikailag, mentálisan, anyagilag stb. Milyen negatívumokat éltél meg?(Ha van pozitívum, az is jöhet, de gondolom, az ritkább.) Mi (volt) a legnehezebb?

2020. júl. 19. 19:10
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
91%
Pont lett volna állásinterjúm márciusban, mikor bejött a home-office, augusztusig tart ezen a munkahelyen. Fel felfognak venni csak így húzódik az egész, ha jön egy második hullám akár jövőre lehet csak belőle valami.
2020. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
76%
Emelkedett a fizetésem, kaptunk egy csomó kézfertőtlenítőt, pillanatok alatt bent voltam autóval a belvárosban Pesten, és bárhol tudtam parkolni. Én imádtam.
2020. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
73%
Semmit sem vettem észre belőle azon kívül hogy néhány nyilvános helyen maszkot kellett felvennem.
2020. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nőtt a fizetésem, mert megjaptam a diplomám nyelvvizsga nélkül és közben otthon home officeból kellett 10-ed annyit sem dolgoznom.
2020. júl. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
82%

- Mérges vagyok, hogy folyton maszkot kell húzni és állandóan figyelni a kézmosásra

- és várakozni kell a gyógyszertár előtt


de legalább pozitivum az


- hogy az orvoshoz be kell jelentkezni tehát nincs tömeg

- meg a gyógyszereket telefonon fel lehet iratni nem kell személyesen ott álldogálni a tömegben

2020. júl. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
24%
Kezet nem kell mosnod, azt nem ellenőrzik. Egyedül a maszkért szólnak ha nincs rajtad.
2020. júl. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
95%

Aki ésszel kezelte a dolgot, annak néhány esetben körültekintőbben kellett eljárnia. Akinek volt tartaléka vagy nem vesztette el a munkáját többféle ok folytán különösebb problémát nem okozott neki eddig. Aki sokat utazott, az erősen korlátozva lett ebben. Aki tartalék nélküli volt, idős és nem volt segítője, aki elvesztette a munkáját, keservesen élte meg.

Több hullám lesz. Egy kisebb nyári, mert a környezetünkben mindenütt erősen nőtt a fertőzés. Egy nagyobb őszi, amit súlyosbít az elhúzódó gazdasági bizonytalanság, az oktatás beindulásának esetlegessége vagy éppen a fertőzést növelő hatása, a rossz időjárás, a rövidebb nappalok okozta stressz és sok lehetőség szűkülése.

A probléma csak az ellenszérum megjelenésével kezd csökkenni, de még onnan számítva is minimum fél év lesz a normalizálódás. És ebben a legfőbb probléma, hogy sokan fogják türelmüket veszteni, ezzel fokozva a nehézségeket.

2020. júl. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
94%
Engem kirúgtak elsők között, felsőoktatási intézményben dolgoztam, bár azóta sikerült visszavenni, így is a csődszélén táncol az intézmény, ahol a kérdéses, hogy ötödikén megérkezik a bér vagy sem.
2020. júl. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Igen, 7-es, sokféle ember, és sokféle élethelyzet van, pont ezekre vagyok kíváncsi. Én például rengeteget veszítettem miatta sok szempontból, ezért nagyon rosszul is viselem. Ugyanakkor ismerek olyat is, aki szinte észre se vette, mert ugyanúgy dolgozott, kikapcsolódni, addig se járt sehova stb. Vannak néhányan, akik meg örültek is neki, mert mondjuk munka nélkül is kaptak fizetést, viszont végre együtt lehettek a családdal. Ezért született a kérdés. Már ebből a néhány válaszból is látszik, hogy mennyire különböző, de várok még válaszokat, nagyon érdekesek.
2020. júl. 19. 19:46
 10/38 anonim ***** válasza:
56%
Múlt időben beszéltek róla, mikor most vagyunk a második hullám peremén..? Egyébként valószínűleg vissza fogják hozni az intézkedéseket, a környező országokban tombol a járvány. Szlovániában most tiltották be a 10 főnél nagyobb rendezvényeket. Idehaza ha nem tesznek semmit, akkor óriási bajban leszünk.
2020. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!