Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha esetleg egyszer eljönne az...

Ha esetleg egyszer eljönne az az idő, hogy tömegesen települnek be Nyugat-Európából Magyarországra a migránsok miatt, az Magyarországra előnyösen fog hatni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy jelenleg ennek még nincs érezhető hatása, egyelőre kevesen jönnek, de fent vagyok egy nemzetközi ismerkedős oldalon és nem egyszer írtak rám külföldiek, franciák, németek, hogy Magyarországra szeretnének költözni, adjak tippeket. Meg is indokolták, hogy mert nem bírják a muszlimokat nézni az országukban, és Magyarországot biztonságosnak találják.


Én egy kis eldugott helyen élek és nemrég vettek meg a hollandok is itt három házat, bár ennek az okát nem tudom miért. Már egy éve nem láttam őket, csak megvették a házat.


Azon gondolkodtam, hogy ha tényleg elindulna egy ilyen hullám, és jelentősebb számban, akkor az nekünk magyaroknak jól jönne? Mert az oké, hogy civilizált, tanult, szabálykövető emberek, de felverik az ingatlanárakat, és Magyarországnak volt már problémája a történelem során azzal, hogy a magyarság arányszáma kezdett eltörpülni az országban. Nem vagyok a témának a nagy szakértője, szóval lehet tévedek.


A kérdés lényege: végső soron nekünk jól jönnének a velünk élő nyugatiak? Ezt a kérdést a beszélgetőpartnereim sokszor felteszik, hogy örülnének-e a magyarok nekik, de nem tudtam hitelesen válaszolni. Szóval, szerintetek mit kéne?



2020. júl. 20. 18:47
A kérdező szavazást indított:
Igen, én inkább előnyösnek látom, hogy jönnek, örülnék nekik
Nem, inkább hátrányokkal jár a tömeges betelepülésük
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom mennyire jönnének ki jól a keleten már rengeteg számban jelen lévő brazil népességgel, rengetegen vannak.

Személy szerint engem békén hagynak mert itt élek régóta ismernek stb de nem tudom hogy nyugatiak hogy éreznék magukat

2020. júl. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez az idő nem fog eljönni, akik Magyarországra jönnek azok főleg nyugdíjasok, akik kintről kapják a nyugdíjukat, és azért jönnek, mert itt sokkal olcsóbb az élet meg az ingatlan.
2020. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Hátrányosan. Ide jön a sok német ingyenélő.
2020. júl. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A végén kiderül, hogy itt van a kánaán de a magyaroknak semmi sem jó. Bezzeg a német meg a holland jönne ide csőstül, de ide egy migáns se jöjjön. Se gazdag szegény meg főleg ne.
2020. júl. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem huszasok, harmincasok írnak. Jelenleg egy 28 éves francia srác akar Balaton-felvidékre, vagy Zalába költözni. Persze azért azt hozzátette, hogy Ausztriába átjárva, osztrák fizuért. :D
2020. júl. 20. 19:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Aki hátrányosnak találja, megindokolja, hogy miért?
2020. júl. 20. 19:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Reggel hallgattam egy riportot, Rezi (Tapolca körül) lakossága harmadával, 500 fő nőttöt év alatt.

De 25 éve is rendszeresen találkoztam holland myuggerekkel a bajai kempingben.

Idejöttek nagy lakókocsiban május-október között.

A gazdaságnak mindenki jó, aki vásárol.

Milliószámra még csak nem jönnek.

2020. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"Aki hátrányosnak találja, megindokolja, hogy miért?"


Még van indokolva. Teli lenne az ország német gyökerekkel.

2020. júl. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 peca1000 ***** válasza:
Ha a liberalizmust is hozzák, inkább ne jöjjenek.
2020. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!