Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról,hogy...

Mi a véleményetek arról,hogy kirúgták az Index főszerkesztőjét?

Figyelt kérdés

2020. júl. 22. 13:10
1 2 3 4 5 6
 41/59 MolotovPunk ***** válasza:
7%

/Még annyit sem tud a témáról, hogy a Hír tv-t a jobboldaliak hozták létre, pontosan azért hogy végre legyen egy jobboldali véleményeket is megjelenítő tévécsatorna. Egyedül Simicska próbálta egy időre átfordítani kormányellenesre, amibe bele is bukott./


Ezekről is tudtam.És?Szerencsére ritkán nézek hír tv-t.Persze néha odakapcsolok azért,hogy nevessek kicsit.

2020. júl. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
0%
A HírTV nagy szívességet tesz az ellenzéknek, folytassák csak nyugodtan!
2020. júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
52%

#41 Nincs és. Hülyeséget írtál le, én kinevettem és megjegyeztem itt valaki másnak.

Ha tudod hogy hülyeség akkor miért írtad le?

2020. júl. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 MolotovPunk ***** válasza:
62%
Hol ismertem el,hogy hülyeséget írtam?
2020. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 MolotovPunk ***** válasza:

/Érdekes hogy amiatt nem ment a hiszti hogy sérül a sajtószabadság, mert a tulajdonos 180 fokos fordulatra kötelezte pár nap alatt a médiájában dolgozókat és a stáb nagyobb része el kellett hogy jöjjön onnan./

Emlékszem arra az időszakra is.Átmentek azok akkoriban a közmédiába meg az Echo Tv-be,addig míg várhatóan vissza nem vették Simicskától a Hír tv-t.Addigra pedig már sok fidesz közeli Tv és rádióadó volt.Tehát,mi volt a probléma?Várható volt,hogy előbb utóbb a Hír Tv kormányközeli lesz ismét.

2020. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:

#44 Te magad írtad ezt a #41-ben: "Ezekről is tudtam.És?"

vagyis elismerted hogy tudtad hogy a hír tv-t eleve a jobboldaliak hozták létre azért, hogy a jobboldali véleményeket megjelentethessék valahol. Ebből következik hogy akkor tudnod kellett hogy hülyeség az a kijelentésed, hogy a hír tv sem független és a jobboldalt képviseli - hiszen nem is akart soha független lenni.

Most tényleg magyaráznom kell neked azt amit TE írtál le?

2020. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 MolotovPunk ***** válasza:
62%
Addig panaszkodtak máshol,míg a hír tv (ellenzéki) volt kb bő 2 évig.
2020. júl. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 MolotovPunk ***** válasza:
62%
22-es és 26-os komment.
2020. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
72%

#45 "Emlékszem arra az időszakra is.Átmentek azok akkoriban a közmédiába meg az Echo Tv-be,addig míg várhatóan vissza nem vették Simicskától a Hír tv-t.Addigra pedig már sok fidesz közeli Tv és rádióadó volt.Tehát,mi volt a probléma?Várható volt,hogy előbb utóbb a Hír Tv kormányközeli lesz ismét."

Nem, nem emlékszel rá.

Szinte egyik napról a másikra a tulajdonos utasította az ott dolgozókat, hogy teljesen más módon végezzék a munkájukat, totál ellentétesen azzal ahogy addig tették. Még pert is indítottak Földi-Kovács Andrea ellen, mert nem volt hajlandó úgy folytatni a munkáját tovább ahogy utasították. A Simicska média jobboldali dolgozói úgy mondtak fel, hogy nem tudták lesz-e hová tovább lépniük, maguknak kellett utána létrehozniuk az új felületeket. Nem volt olyan, hogy "addig míg várhatóan vissza nem vették Simicskától a Hír tv-t". A Hír tv tulajdonosáról nem hitték hogy valaha is el akarja majd adni, hogy azt vissza lehet majd szerezni. Teljesen váratlan döntés volt tőle, hogy a 2018-as választás másnapján, amikor kiderült, hogy hiába tett bele annyi pénzt, nem sikerült Orbánt megbuktatnia, akkor döntött arról hogy egy héten belül megszünteti a Lánchíd rádiót, a Magyar Nemzetet és leépíti a létszámát a Hír tvnek.

Nem volt sok fidesz közeli tévé meg rádió adó. Az Echo tévében akkor kellett tulajdonrészt szereznie a jobboldal egyik pénzemberének - igen, Mészárosnak - és csak utána lehetett oda felvenni a korábban Hír tv-ben dolgozókat, hogy megváltozzon a tévé arculata. Egy hatalmas fejlesztés történt, a mostani Hír tv az Echo tévé stúdióit vette át és nem visszamentek a hír tv-be az echo-ból a dolgozók. Éppen úgy ahogy a Magyar Nemzet megszűnt 2018 áprilisában, csak a nevét vette fel (vissza) az addig Magyar Idők néven futó lap, amit létrehoztak 2015-ben a Napi Gazdaság felvásárolásával. Rádió pedig szintén nem volt, a Karc FM csak 2016-ban indult el.

Éppen úgy meg kellett dolgozni a megjelenésükért, mint amikor eredetileg létrehozták az elődjeiket, amiket Simicska meg is szüntetett.

Ezzel szemben éppen az index belső vezetésétől derült arra fény, hogy nagy valószínűséggel éppen azért robbantotta szét a főszerkesztő az egészet, mert egy újat akarnak létrehozni helyette, ugyanazon olvasóközönséget megcélozva - nem pedig azért történt mert a tulajdonosa meg akarta változtatni.

2020. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 MolotovPunk ***** válasza:
Oké,értem.A tv 2 viszont kimaradt.Csak,mert abban az időszakban az is kormányközeli volt.
2020. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!