Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy aki Magyaro...

Miért van az, hogy aki Magyarországon érvényesül, az másik 5 embert tart el az adójából?

Figyelt kérdés

Ingyenes EÜ, ingyenes felsőoktatás, szociális segély, CSOK, nyugdíj stb... stb... Aminek az az eredménye, hogy én a pénzem 50%-ánál többet fizetek be adónak, és ebből szinte semmit nem kapok vissza. Más embereket tartok el. Persze, értem én, hogy adott esetben engem is el kellene tartani (ha pl. rokkantá/beteggé válnék esetleg megélném a nyugdíjas kort), de túlzásnak érzem azt az adórendszert, ami 30 év alatt kiépült. És azt látom, hogy az emberek még szociálisabb rendszert akarnak. Úgy érzik, hogy a nyomortelepeknek még ígyis keveset adunk, az oktatásra még ígyis keveset költünk, az egészségügyre még ígyis keveset költünk.


Mit akarnak ide az emberek? Kommunizmust? Lassan 100% lesz az adó? És minden állami szinten fog járni egyenlő módon mindenkinek? Alapjövedelem, lakás a fiataloknak, modern, ingyenes EÜ, minőségi oktatás MINDENKINEK?



2020. júl. 23. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Költözz Amerikába. Kevés adó, nagy öngondoskodás. Szia!
2020. júl. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésedben levő állítás nem igaz.

POnt a fordítottja igaz. Aki Magyarországon érvényesül, az másik 5000 embert adójából érvényesült. Mert olyan támogatást kapott, olyan üzleti lehetőségekhez jutott. Lásd Pénztáros Lőrinc, Tiborcz-család, Garancsi stb.

2020. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Így van ahogy a 2-es írja.
2020. júl. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 árokpart ***** válasza:
40%
Ingyenes felsőoktatás hol élsz te? Csak az tud ma manapság Magyarországon mester vagy másoddiplomát szerezni, akinek nagyon csókos állása van és elküldi a munkáltatója és fizeti a taníttatását. Nekem egy mezei egyszerű főiskolát végzett munkanélkülinek ha így haladunk az életben nem lesz mesteri diplomám. Ne szédíts már!
2020. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 árokpart ***** válasza:
Bár úgy lenne ahogyan írnád, illetve bár kimennének az emberek tüntetni érte, de mindenki csak itt okos sajnos.
2020. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Eltévesztetted. Aki Magyarországon érvényesül, sokkal több mint másik öt ember adóját lopja el. Csak ő a csalást és lopást tekinti minőségi tevékenységnek. És még fel is van háborodva, hogy azok élnek. Elfelejti, ha nem élnének, hamarosan követné őket.
2020. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Ezek jó részére szerintem szükség van.

"Ingyenes EÜ" -- ezt tényleg át kellene reformálni, mert az nem állapot, hogy ha százezreket tolsz be a kasszába, akkor is ugyanazt kapod, mint aki semmit. Nekem a kétlépcsős rendszer gondolata tetszik, ahol aki fizet TB-t, az előrébb kerül a nem létfontosságú vizsgálatokon, kétágyas szoba a kórházban, jobb kaja, stb., aki nem fizet, az meg az alapot kapja meg és kész.


"ingyenes felsőoktatás" -- ezt viszont létfontosságúnak tartom; a tanulás fontos eleme a társadalmi mobilitásnak, és aki tanulni akar, azt ne büntessük. Így is sok pénzbe kerül nekik az albérlet, tankönyvek, stb.


"szociális segély" -- nagyon durván kellene megnyirbálni, ne járjon annak is, aki nem akar dolgozni, és pláne ne járjon a munkanélküliek tizedik gyerekére támogatás, viszont aki önhibáján kívül munkaképtelen, azon sokkal jobban kellene segíteni.


"CSOK" -- nekem se tetszik, hogy felvitte a lakásárakat, de legalább úgy van kitalálva, hogy a dolgozó réteg gyerekvállalását támogassa.


"nyugdíj" -- azzal egyetértek, hogy át kellene állni öngondoskodásra, de akik jelenleg nyugdíjasok, azoktól nem várhatjuk el, hogy 70 évesen átálljanak rá, miután nekik még azt ígérték egész életükben, hogy lesz nyugdíjuk. Fokozatosan kell végigvinni a váltást.


Sajnos nem nagyon lehet keresztülvinni ezeket, mert amint tanultál annyit, hogy kicsit jobban keress, az emberek szemében te azonnal tolvaj meg csaló vagy és a Mészárossal kerülsz egy szintre, mint azt a fenti válaszok némelyike is mutatja.

2020. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mert megérdemli.
2020. júl. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Mit akarnak ide az emberek? Kommunizmust? Lassan 100% lesz az adó? És minden állami szinten fog járni egyenlő módon mindenkinek? Alapjövedelem, lakás a fiataloknak, modern, ingyenes EÜ, minőségi oktatás MINDENKINEK?"


Hát nem ez lenne a tisztességes?

2020. júl. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 és ezt hogyan kiviteleznéd? mert pár ország próbálta 1990 előtt...
2020. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!