Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy a külhoni magyarok közül mindenki Fideszes?

Figyelt kérdés

Erre a cikkre ma bukkantam. Ez az egyik legnagyobb romániai magyar portál, ez alapján nekem nem ez jön le:

[link]


Lehet a választások miatt gondolják, de azt meg sokan elfelejtik, hogy a határon túliak nagy többsége nem szavaz a magyar országgyűlési választásokon. A nem szavazók közül pedig nagyobb arányban lehetnek ellenzékiek is.



2020. júl. 24. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A választási eredmények alapján. Mondjuk az igaz, hogy a külhoniak többsége nem is ment el szavazni.
2020. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy első írja. Meg a média is így állítja be. A kormánypárti is az ellenzéki is. Ebben egyetértenek :D
2020. júl. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2: Így belegondolva, valóban így állítják be. A kormánymédiát még megértem, hogy ezt sulykolja, hisz ez az érdeke. De az ellenzéki vagy független médiának talán érdemesebb lenne stratégiát váltania és inkább megpróbálni megynyerni a külhoni magyarok szimpátiáját. A fenti cikk alapján szerintem lenne rá vevő kereslet.
2020. júl. 24. 23:01
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
A nem fideszes külhoniak jellemzően magasabban iskolázottak, beszélik az ország nyelvét, ebből kifolyólag nincsenek hagymázas Nagy-Magyarország illúzióik és kevésbé befolyásolhatóak egy kettős állampolgársággal, mert legtöbbüknek amúgy is EU-s útlevele van. A többit szerintem kitalálod.
2020. júl. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

#3 kérdező.


Választások előtt beszélgettem egy határon túli emberrel, hogy Magyarországon miért is ilyen megosztó a Fidesz. Igazat adott nekem, de hogy az ő városában a magyar kormány valamit felújíttatott vagy felépíttetett (nem emlékszem már pontosan), ezért ő a saját érdekei alapján szavaz a Fideszre. Hogy Magyarországon mit lop, vagy nem lop, vagy mi történik, az különösebben nem érdekli.


Na de van esélye bármelyik ellenzéki pártnak meggyőzni? Esélytelen.

2020. júl. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5: Biztos ilyen is van, ahogy idehaza is van olyan, aki könnyen megvehető. De nem mindenki ilyen. Itt azokról az emberekről van szó, akik nem így gondolják, illetve akik nem olyan könnyen befolyásolhatók.
2020. júl. 25. 00:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, három fő ok együtteseként:

-választási eredmények

-hírek

-általánosítás

2020. júl. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én külhoni magyar vagyok,de alig van fideszes ismerősöm.Jobbikos,MHM - es van javában,de előfordul még dk- s is 😆
2020. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!