Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért gondolják, hogy...

Sokan miért gondolják, hogy Magyarország nyugati része annyira szuper?

Figyelt kérdés

A legtöbben abban a tévhitben élnek, még Budapesten is, hogy Nyugat-Magyarországon budapesti szintű bérek vannak.


Órási tévedés.


Itt az ingatlanárak,albérletárak az osztrák határ közelsége miatt nagyon magasak, tényleg budapesti szinten vannak.

Viszont, a fizetések meg nem sokkal magasabbak, mint az ország többi részén, egyáltalán nem olyan jók, mint Budapesten.


Az Audi gyár meg rossz példa, mivel ők egy kivétel, nem az általános.



Én levelezőn csináltam az egyetemet, mellette dolgoztam, de először olyan rossz cégnél, hogy elvárták a középfokú német nyelvtudást , ami persze meg is volt, de csak bruttó 180 ezret fizettek.Bruttó 180 mi a nyugat-magyarországi árakhoz?Semmi.

"Mindenes" adminisztrátor voltam, túlórázni is kellett néha és nem fizették ki, pedig nem valami magyar kisvállalkozás volt.

Szóval, ilyen a realitás.


Nyugat-Magyarország nagyon messze van Budapesttől.



2016. okt. 30. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
gyere át akkor keletre, 129 bruttónál többet egy fillérrel se kapnál.
2016. okt. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Köszönjük Emese.
2016. okt. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy hű de jó nyugaton, Magyarországon jelenleg olyan, hogy jó nincs. De keleten sokkal rosszabb az biztos.
2016. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mennyit fizet az Audi ? Sima melósnak.
2016. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Én lényegében azt nem értem, hogy sokan miért gondolják azt, hogy Magyarország egyáltalán annyira szuper.
2016. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Magyarországon akkor jó élni ha informatikus vagy vagy melósként pl. kamionsofőr.


Egyébként segédmunkásként érdemesebb Nyugatra menekülni.

2016. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Többször járok Nyugat-Magyarországba, Vas megyébe rokonokhoz, Pest mellől.

Én azért gondolom Nyugat-Magyarországról, hogy jó hely, mert szinte végig tiszta, rendezett, kulturált falvak vannak, látszik, hogy az emberek ügyelnek, hogy rend legyen.A tájék is nagyon szép. Több helyen láttam már, hogy befőtteket, lekvárokat tesznek ki az utcára jóformán felügyelet nélkül és kasszába dobják az emberek az árát. Ezt mondjuk Borsodban nem nagyon tudnád megcsinálni...

2016. okt. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Mit értesz Nyugat-Magyarország alatt?

Bőven az átlag feletti az életszínvonal Fejér, Komárom-Esztergom és Győr-Moson-Sopron megyékben, de Somogy és Baranya szegényebbek, mint BAZ, vagy Hajdú-Bihar.

Nézegesd, pubi:

[link]

2016. okt. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

"de Somogy és Baranya szegényebbek, mint BAZ, vagy Hajdú-Bihar. "


Max papíron.


BAZ megyénél nincs szegényebb az országban, Szabolccsal kézenfogva vezetik a nyomor versenyt.


Olyan állapotok vannak borsodi zsákfalvakban amiket sok fővárosi nem hinne el ha leírnám.



1000 fős faluban laktam mielőtt Nyugatra menekültem.


Mondok pár "dolgot" róla :


- nincs kocsma


- nincs a boltban hús.


- 60 % cigány


- tíznél kevesebb ember jár be naponta busszal dolgozni a közeli városba


- a szegénység nem van, hanem szinte minden házban az uralkodik.

2016. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, én örülök, hogy nem Kelet-Magyarországon élek, hanem Győr-Sopron megyében. És lehet, hogy Budapesten jobbak a bérek, stb., de azért azt látom, hogy az ország nagy részéhez képest, "jó helyen" vagyok, pedig nem az Audiban, sőt nem is Győrben dologozok. Amúgy meg, nyilván Ausztria közelsége miatt is gondolják sokan, "annyira szupernek". Nem is egészen alaptalanul, nekem is sok ismerősöm "jár át". Van akinek ott van a munkahelye, de vannak akik csak szüretelni, takarítani járnak ki, az itthoni munkájuk mellett, egy "kis" pluszért.
2016. okt. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!