Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez az INDEX-es balhé?

Mi ez az INDEX-es balhé?

Figyelt kérdés

Totálisan elveszítettem a fonalat. Valaki leírná pontosan, hogy mi történt főleg az előzményeket.

Annyit tudok, vége lesz az Index-nek mert kirúgták a főszerkesztőt. De miért rúgták ki? És ki rúgta ki? Mi ez a tüntetés?

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 25. 10:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%
Gyurcsányék átvették az uralmat felette, mivel a legnagyobb portál így DK dicsérő cikkeket akarnak látni ezzel remélve a választási sikereket.
2020. júl. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
15%
Ez engem is erdekel, de valoszinu vernarancs/verlibsi valaszt fogsz csak kapni (elvakultakat mindket oldalrol)...
2020. júl. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
22%
Jó-jó de miért mentek a Várba tüntetni? Ott lakik Bodolai László? Aki ugye az Index Zrt tulajdonosa. Nekem nem jön ez össze. Á, leesett, mindenért Orbán a felelős, vagy mégsem?
2020. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

1#es látom Origot gyakran látogatod. De az igazság az az , hogy egy Fideszhez közeli üzletember bevásárolta magát egy Indamedia nevű cégbe akik tulajdonképpen reklámokat vittek az indexre és nyilván egy ilyen online újságnak ez az egyetlen bevétele tehát gyakorlatilag eltudták volna zárni a pénzcsapot az index elől és csődbe vihették volna. Alapvetően mondjuk nem ez lett volna a cél hanem egy Fidesz baráti lapot akartak/fognak csinálni az indexből vagy teljesen politika mentessé akarják tenni. Az egész ügy ott bukott ki , hogy ez az egész tulajdon jog szerzés már egy ideje végbement de most jött volna az a rész, hogy közölték az indexel , hogy átalakításokra lesz szükség és ez miatt rengeteg újságíró munkája került veszélybe . Erre az index főszerkesztője Dull Szabolcs létrehozott egy egy barométert ain azt mutatják, hogy mennyire befolyásolják az indexet az írásban. Erre az index elnöke felmondott neki és kirúgta arra hivatkozva , hogy már nem tudnak együtt dolgozni. Erre jött a tegnapi nap amikor felmondtak vagy 80-an az indexnél. Egyébként az Index.hu mellett a Velvet, a Totalcar, a Dívány, a SóBors, a Femina, a Retikül, a Női friss, a Napi.hu, a PORT.hu, az Indavideó, az Indafotó és az Indamail hirdetési felületeit is az Indamedia kezeli tehát itt is lesznek változások.


[link]

2020. júl. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
A blog.hu is az Indamediahoz tartozik.
2020. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
19%
#4, Hitelesebb forrást, mint a magyarnarancs.hu találhattál volna ha már ilyen hosszú lére eresztetted a hozzászólásod. Kösz, nem kell válaszolnod.
2020. júl. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Az Indexet is felvásárolták Fidesz-közeliek, igazgatóságba fidesz-közeliek kerültek. Ekkor jelezte a főszerkesztő, hogy veszélyben az index függetlensége, mert nem kaptak semmi garanciát arra, hogy nem szólnak bele a tartalomba. Behívták a főszerkesztőt, hogy ugyanmár a "függetlenségfigyelőt" állítsa már vissza függetlenre, mert nem tesz jót a boltnak, erre ő megmondta, hogy minek kell történnie ahhoz. Nem egyeztek meg, ezért felmondtak neki, de emellett meg akarták venni a hallgatását is, amit nem fogadott el.

A többi újságíró azt mondta, hogy vagy visszaveszik, vagy ők is felmondanak, de nem vették vissza, így ők is felmondtak.

Nagyon leegyszerűsítve és tömören ennyi.


A Fidesz ezt már nagyon sokszor eljátszotta: Origo, Népszabadság, Hír tv hogy csak hármat említsek.

2020. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%

Bodolai: Szándékosan robbantotta szét a szerkesztőséget Dull Szabolcs



Bodolai megdöbbentő írásában azt állítja: Dull Szabolcs egy hónappal korábban tudott arról az úgynevezett Gerényi-tervről, ami miatt a hisztéria június 21-én kitört az Index szerkesztőségében. A kuratórium elnöke szerint egy csütörtöki napon volt az igazgatósági ülés, majd másnap, “pénteken felhívtam Szabolcsot, hogy a GG tervként elhiresült ötlet nincs a napirenden, nyugodjon meg, vasárnap este sörözzünk egyet a szerkesztőség vezetéssel. Azt mondta, OK”. Vasárnap azonban a 24 újságírója olyan üzleti titkokra kérdezett rá Bodolainál, amit csak Dulltól tudhatott.



Ilyenért mondjuk Németországban szíjon vezetik el a volt vezetőt a rendőrök, én csak az igazgatóságból raktam ki



.. befutott több olyan info, hogy Szabolcs rendszeresen egyeztet magas rangú baloldali pártpolitikusokkal. Nekem egyre inkább az volt következtetésem, hogy a valódi cél nem a megegyezés, hanem az index szétrobbantása



Most a konkurencia röhög a markában, a ballib pártok rá próbálják verni Orbánra, ellenem felépített hecckampány folyik, mert hoztam egy olyan munkaügyi döntést, ami nem volt elkerülhető.

2020. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

#6 a portfolio.hu-ra hivatkoznak, átvett anyag.

(én az 5-ös vagyok)

2020. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Linkeljek még pára vagy elég lesz ennyi kisfiam ?

2020. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!