Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha orvosi magánrendelésre...

Ha orvosi magánrendelésre bejelentkezem, miért kérik el a TAJ számomat előre?

Figyelt kérdés

Feltételezem részben azért, hogy ha majd az orvos akihez menni fogok majd gyógyszert írna fel, akkor kelleni fog a TAJ szám, de előre minek viszik be a rendszerükbe? És ha tegyük fel, valami addig közbe jönne nekem vagy az orvosnak és le kell mondani az időpontot? Akkor úgymond potyára került be a TAJ számom a rendszerükbe. Lehet én vagyok kicsit paranoiás, de mi szükségük van rá elkérni előre? Esetleg valamilyen célra fel tudják használni ami nekik előnyös? Már csak adatvédelmi szempontból is aggályosnak tartom egy kicsit.


Mert nyilván azért mennék magán rendelésre az állami helyett, hogy némileg függetlenebb és elfogulatlanabb szakvéleményt és kezelést kapjak, de ha teszem fel ők már leinformálnak engem előre a TAJ számom alapján az állami kórházakkal egyeztetnek rólam, akkor könnyen lehet, hogy már egy előre felállított vélemény alapján áll majd hozzám az orvos. Ennél jobban már nem fejteném ezt ki, nyilván értitek mire gondolok...



2020. aug. 1. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Hát ne add meg és kész. A magánrendelők szeretnek adatokat gyűjtögetni, de ha megkapargatod, hogy milyen alapon, visszavonulót szoktak fújni. Persze, az orvosnak elmondom a releváns dolgokat, de nem adom ki csak úgy az adataimat a semmibe.
2020. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
#1-esnél a pont. Magánrendelőknek amúgy nem is volna joguk elkérni, mert ők nem állami intézmény. Én azt sem tartom kizártnak, hogy arra kell nekik, hogy az államtól valamiféle plusz pénzbeli támogatást kapjanak a TB alapján, bár erre nem tudom van-e jogilag lehetőségük, de én már semmin se lepődnék meg.
2020. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a leírást találtam erről, bár egy nagy bullshit-nek tűnik az egész: [link]
2020. aug. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3 Köszi, elolvastam, de semmi konkrét jogszabályra hivatkozást nem említenek benne, ami nyilván azért van, mert nincs ilyen jogszabály. Ők ezt önhatalmúlag kérik el a betegektől.


Amikre hivatkoznak a leírásban gyógyszer felírás, vizsgálatra tovább küldés, stb ezekhez bőven elég lenne utólag is elkérni, ha már szükség van rá. De ha megkérdezném tőlük, hogy pontosan melyik jogszabály alapján kérik el, szerintem csak habognának és nem kapnék rá választ.

2020. aug. 1. 16:05
 5/9 A kérdező kommentje:
Arra kíváncsi lennék, hogy jogukban áll-e megtagadni a vizsgálatot, ha én megtagadom a TAJ megadást. Erre nyilván egy ügyvéd tudna konkrétan válaszolni, feltéve ha találnék olyat, amelyik éppen nem résztulajdonosa vagy jogi képviselője egy ilyen magánrendelőnek..:)
2020. aug. 1. 16:38
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Arra kíváncsi lennék, hogy jogukban áll-e megtagadni a vizsgálatot, ha én megtagadom a TAJ megadást"


Igen. Tekintve, hogy te egy szolgáltatást akarsz igénybe venni, amit a szolgáltató bizonyos feltételekhez köt. Ha neked az nem felel meg, nem veszed igénybe.

2020. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

#4 Imádom amikor valaki ennyire hülye!

Ne add meg a TAJ számodat és ennyi.

Ja, hogy akkor meg nem fogadnak? Talán mert amit #3 belinkelt, az az igazság.

ORVOSHOZ mész és nem egy bankkal kötsz szerződést. Az orvosodnak látnia kell hogy neked korábban milyen vizsgálataid voltak, milyen betegséged van, milyen gyógyszert szedsz. A te érdekedben és nem azért mert őt érdekli.

2020. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
"Már csak adatvédelmi szempontból is aggályosnak tartom egy kicsit." Perszepersze! Az, hogy állami szinten a személyi adataidat igyekeznek egy igazolványba összehozni, lehetöleg kiegészitve a biologiai azonositokkal, hogy a készpénzt igyekeznek minimalizálni, hogy minden forint utját követni tudják, hogy a telefonbeszélgetéseidet rögzitik és elég hosszu ideig tárolják, hogy egyre több kamera figyel a közterületen, stb. az nem zavar téged. De ez a TAJ szám, na az türhetetlen!
2020. aug. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Az orvosodnak látnia kell hogy neked korábban milyen vizsgálataid voltak, milyen betegséged van, milyen gyógyszert szedsz."


Na éppen ez a baj, hogy a TAJ szám után ő ebbe bele tud nézni és én ezt nem akarom.


Nem szeretném, hogy az alapján ítélje meg a betegségemet, hogy a kórházban éppen mit írtak le rólam az elvtársiasság jegyében. Nem azért fizetek a magán dokinak, hogy az előzményekből kipuskázza a leleteimet. Tiszta lappal szeretnék indulni. Úgy gondolom ez járna is nekem, ha már fizetek a szolgáltatásért.

2020. aug. 1. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!