Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a kormány...

Mit gondoltok a kormány családtámogatásáról?

Figyelt kérdés

Lesznek új fejlesztések is:

[link]


Amit, én eddig hiányoltam eddig, az pedig az,hogy a főállású anyáknak/apáknak nem volt életpályamodellje, nem igazán voltak sem társadalmilag, sem anyagilag megbecsülve.Ugyanis a főállású anyaság,apaság az energiabefektetést nézve, felér egy munkahellyel.

Talán most, rendezve lesz a helyzetük.

Én is olyan családból származom, ahol édesanyám főállású anya volt, sokkal több megbecsülést érdemelnek, akik így tesznek.


Persze, egy bizonyos réteg kiszűrésére is figyelni kell, mert visszaélések is lehetnek.



Amivel viszont nem értek egyet a kormány politikájában, az a CSOK és az autóvásárlásra osztogatott ingyen pénz.

Nyilván, kell támogatni a családok lakhatáshoz jutását és gépkocsihoz jutását,de nem ilyen torzító módon.Sokkal korrektebb lett volna kamatmentes hitelt bevezetni a lakhatásra és a gépjárműre, amit a családok tudnának igényelni.

Ez nem hajtotta volna fel annyira az ingatlanok árát, mint a CSOK.


Azért, mert például, valaki egy kúriát épít a csokból, valaki meg vesz egy 30 milliós Lexust, ami 7 üléses és felvehető rá a támogatás.


A kamatmentes hitel meg a piacnak is jobb meg az államkasszának is.



2020. aug. 6. 08:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Elsőnek teremtsenek mindenhova normális megélhetést, akkor beszélhetünk a család támogatásról.

A CSOKkal a probléma, hogy szép és jó, veszel egy házat meg lakást, aztán a gyereket miből neveled fel? Egy gyerek felnevelése nem olcsó, sok helyen a megélhetés meg a béka segge alatt van. Úgy, hogy mellette meg fizesd a többi hitelt, mert simán CSOKból már nem nagyon veszel normális helyen házat.

Nem kell ide a CSOK, nem csak az veri fel, hanem az, hogy sok régió meg a béka segge alatt van, így egy kisvárosban is mondhatják azt elkérek 20-25 milliót a házért, ha a leglepusztultabb faluban is 5 millió alatt nem veszel olyan házat, amit 2-3 éven belül lakhatóvá teszel.

Kazincbarcikán se a CSOK miatt emelkedtek a házak, hanem a BorsodChem miatt, az verte fel annyira a házakat. Erre meg rátesz még egy lapáttal, hogy sokszor az albérleteket az ottani foci csapat játékosainak adják ki, így még albérlet piacon velük is versenyezned kell.

2020. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Egy újabb adag semmire kellő életképtelent termelnek ki. Ez erről a véleményem.
2020. aug. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kérdező, ami a írásban szereplő javaslatot jelenti, azt nem támogatom. 3 gyerekes anya vagyok és remélem a gyerekeimnek is lesz legalább ennyi, az ismerőseim között van jó pár 4 és 5 gyerekes család is. De az, ha az anyának ezt tesszük egyedüli céljává az nem jó dolog.

A családtámogatásban jelenleg a legfontosabb jó irányú változás pont az volt, hogy nem a gyerekekért kaptak a családok pénzt, hanem a gyerek neveléshez kaptak segítséget, főképpen a saját bevételük adójának elengedésével. Az, hogy a 4 vagy többgyermekes anyáknak nem kell SZJA-t fizetni többet, már így is a határon mozog, hiszen ezt a kedvezményt akkor is kapni fogja amikor a gyermekeit már nem neki kell eltartania. De ezt vehetjük hasonlónak, mint ami ötlet volt korábban, hogy a gyerekek az adójuk valamekkora %-t adhassák nyugdíjas szüleiknek. Nem akkor kapja az édesanya amikor már nyugdíjas és nem a gyerekeitől - hanem a saját jövedelméből marad meg neki több még aktív korában - és ezt tartalékolhatja a nyugdíjas éveire. Az így kapott adókedvezménnyel meg kompenzálni lehet (kicsit), hogy a sok gyermek miatt az anya kevésbé tudott karriert csinálni vagy előre haladni a bérlistán. Az adókedvezmény pedig a jövedelemszerző tevékenységet teszi vonzóbbá a nő számára a későbbi időkben.

Az, hogy az anyaságot több gyermek vállalásával jövedelemmel is segíti az állam, az már létező és sok éve működő dolog - ezt nem kell újra kitalálni. Ez a GYET, a gyermeknevelési támogatás. Ez már 1993 óta létezik és a célja pont az, hogy az az anya aki szeretné ha a gyermekeivel lehetne, és egyszerre legalább 3 gyermeket nevel, az maradhasson velük a legkisebb 8 éves koráig.

Azt, hogy ennek az összege mekkora legyen, azt persze meg lehet beszélni, most a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj összegét jelenti, havi 28500Ft. De ebből is vonnak nyugdíjjárulékot, vagyis szolgálati időnek fog minősülni.

És ezzel fel is merült a következő probléma. ha valaki egész életében a családjával volt csak, a gyerekeit nevelte, akkor mi lesz vele ha betölti a nyugdíj korhatárt? Onnantól kapja majd továbbra is azt a pénzt amit előtte? És ha egyedül marad mert megözvegyül? Mire lesz az elég? Akkora összeget kapjon amiből meg tud egyedül is élni?

A felvetés mag, hogy legyen elismerve az is aki a gyerekneveléssel járul hozzá a társadalom további működéséhez, az jó - és jelenleg ez is történik. Hogy mennyire legyen ez honorálva és milyen keretek között, arról folyik a beszélgetés.

Bármennyire is jól hangzik az ötlet, alapvetően megint azt a réteget erősítené, aki nem a gyerekeiért akar élni és őket felelősen, segítően nevelni, hanem akik a gyerekeikből akarnának megélni.

Szerintem - tapasztalva már a 3 gyerek felnövekedését - a 8 éves korhatárt esetleg meg lehetne emelni az alsó tagozat határáig, 12 éves korig. A digitális oktatás időszakából szerintem azok is tapasztalatokat, ismereteket szereztek a gyerekekkel kapcsolatos feladatokról, akik nem szülők még (vagy már felnőttek a gyerekeik rég). Jól látható volt, hogy az alsós gyerekek még otthon csak felügyelet alatt maradhatnak, tanulásukhoz is kellett a szülő segítsége, stb. stb. De utána már a szülőnek kevesebb az olyan feladata, ami mellett ne tudna munkát is vállalni. Kedvezőbb lenne inkább részmunkaidős foglalkoztatásokat kiegészíteni egy állami segítséggel, hogy ne teljes munkaidőben kelljen mindenképpen dolgoznia annak az anyának, aki 8-10-12 éves kora után is a gyerekeivel szeretne többet foglalkozni vagy nagyobb családot működtetni. Ha lehetősége lenne a többgyermekes anyáknak arra, hogy rövidebb munkaidővel dolgozzanak, az számukra is kedvezőbb lenne, mint csakis a gyerekeik, a háztartás feladataival foglalkozni.

Itt megint saját tapasztalatomat írom, olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy évekig félállásban dolgozhattam még egészen a legkisebb gyerekem középiskolába jutásáig is.

[link]

2020. aug. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

"Amivel viszont nem értek egyet a kormány politikájában, az a CSOK és az autóvásárlásra osztogatott ingyen pénz. Nyilván, kell támogatni a családok lakhatáshoz jutását és gépkocsihoz jutását,de nem ilyen torzító módon.Sokkal korrektebb lett volna kamatmentes hitelt bevezetni a lakhatásra és a gépjárműre, amit a családok tudnának igényelni."

A CSOK nem új találmány, a korábbi elnevezésén SZOCPOL (szociálpolitikai kedvezmény) 1994-ben vezették be. A célja az volt - és be is vált - hogy segítse a lakáshoz jutását azoknak akik gyermeket vállalnak. Pontosan amiatt, mert az egész társadalomnak fontos hogy gyermekek elegendő számban szülessenek - ahogy fontos, hogy a lakáspiacon új lakások jelenjenek meg. Ez kettős célt szolgált, nem csak támogatta a családokat, de pörgette az építőipart is, ami munkahelyeket generált és adó többletet hozott a költségvetésnek - mintegy visszahozva ezen kifizetett családtámogatásokat.

1994-ben a szocpol keretében egy 3 gyerekes család 2,2 milliót kaphatott új lakás vásárlásához vagy építéséhez. Az akkori minimálbér értéke pedig 10500Ft volt. Vagyis a minimálbér 210-szeresét adta támogatásképpen az állam. Lassan értékét vesztette az a támogatás, éppen mert a lakásárak növekedését nem követte. Ezért hozta létre az első Orbán kormány éppen az általad is felvetett kedvezményes hitelezést, vagyis hogy támogatta az állam a forinthitelt, a családok maximum 6% kamatot fizettek, az e feletti kamatot átvállalta az állam. Akkor egy piaci lakáshitel kamata 36% volt, ezért nem vettek az emberek fel lakáshitelt, megfizethetetlen volt és így nem is nagyon épültek új lakások) Ez addig működött jól, amíg csökkent az infláció, 2002-re már megközelítette ezt a 6%-t és az állami támogatás így alacsony szinten volt. Sajnos a 2002 utáni kormányzat alatt az infláció ismét nőni kezdett és emiatt nem bírta a gazdaság a lakáshitelek kamattámogatásait fizetni. 2004-ben el is törölte a Medgyessy kormány a támogatott forint lakáshiteleket, majd a Bajnai kormánynak az egész szocpol-t is el kellett vennie, olyan rossz állapotba hozták a gazdaságot.

2013-tól van újra a szocpol, amit aztán váltott a CSOK. Ennek most az értéke 3 gyereknél 10 millió, a minimálbér meg 161000Ft. Vagyis CSAK a 62-szerese a minimálbérnek, nem a 210-szerese, mint amikor bevezették. (persze most a létminimumhoz képest jóval magasabb a minimálbér)

A helyzet most ugyanaz, mint volt 1994-ben, új lakások akkor épülnek ha van aki megfizeti őket. Az állam pedig a támogatást arra adja, amilyen célt fontosnak tart - és ez a népesség növekedése. Ha a családok saját lakáshoz tudnak jutni akkor meg tudnak születni azok a vágyott gyermekek, amik a lakás nélkül nem születnének meg. Ahogy a másik cél, támogatni, felpörgetni az építőipart. Az új lakásokhoz adott támogatással be is indulhattak az építkezések, ami megint munkahelyeket teremtett és adóbevételt hozott a költségvetésnek - visszahozva a kifizetett támogatásokat.

Pontosan ugyanez megy az autóvásárlás támogatásánál is. Nem csak az a szempont hogy a családosok autóhoz juthassanak - hanem hogy ÚJ autóhoz, amik segítik az elöregedett és így kevésbé környezetbarát és biztonságos járműpark megújulását.

És az új lakásokkal, új autók vásárlásával a régiek a használt piacon jelennek meg - alacsonyabb árat elősegítve azoknak akik használt lakást, autót szeretnének vásárolni.

"Ez nem hajtotta volna fel annyira az ingatlanok árát, mint a CSOK."

Hogy miért nőtt drasztikusan a használt lakások ára mégis? Mert nem tudott még annyi új lakás megépülni amennyire szükség lenne, és mindenki vásárolni akart lakást amikor lett rá pénze és a lakáshitelezés ismét beindult. Nem a CSOK vitte fel a lakásárakat - az csak az új lakások árához adott jelentős támogatást, a használt lakásokhoz most is csak 2,2 millió a 3 gyerekeseknek. Nem ez növelte meg a lakásárakat, hanem a nagy kereslet - a nagy fizetőképes kereslet. Mindenki a legmagasabb árat kínálónak adja el a lakását és ha egy korábban 5 milliót érő lakásért hajlandó valaki most 25 milliót fizetni - akkor annyiért fogják eladni.

[link]

"Azért, mert például, valaki egy kúriát épít a csokból, valaki meg vesz egy 30 milliós Lexust, ami 7 üléses és felvehető rá a támogatás."

A családtámogatás gyerekre szól. Nem tesz különbséget szegény gyerek meg középosztálybeli gyerek között. A CSOk-ból nem lehet kúriát építeni - annak segítségével lehet nagyobbat építeni, mint amire tellett volna. A gazdagok nem fognak a CSOK-kal bűvészkedni, hidd el. Ha valaki felépít egy 100-150 milliós kúriát, ott nem veszi fel a CSOK-ot, mert pontos és részletes kimutatást kell adni hozzá a költségek 70%-ról. Ha mindent teljesen legálisan, adót, járulékot megfizetve építenek fel, akkor meg miért lenne baj ha felveszik hozzá?

Éppen így az autónál. Ha a cél az hogy új autók, 7 üléses autók kerüljenek forgalomba, akkor miért baj ha nem csak a legolcsóbb kategóriából kerülnek ki?

2020. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Bicskanyitogató...

De nem tudom, hogy ez a "Összefogás a Gyermek- és Családbarát Magyarországért Szakértői Műhely" mennyire számít valódi tényezőnek, vagy csak néhány álmodó javasolgat.

2020. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Itt mindenki balos libernyák családellenes hazaáruló Soros és Gyurcsánbérenc LMBTQXYZ tag!

Üdv: Egy kretén fideszes.

2020. aug. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Eddig sem terveztem Magyarországon gyereket vállalni, szóval nekem nem oszt, nem szoroz.
2020. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanaz mint a hetes esetében. Tervezek gyereket de szigorúan csak külföldön, úgyhogy nem érint eléggé hogy komoly véleményt írjak róla.
2020. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 MolotovPunk ***** válasza:
60%

Különösebben nem érdekel.Magyarországon nem támogatásokat kéne adni,hanem élhető európai fizetéseket.

[link]

2020. okt. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A CSOK mellett mindig azt mondják hogy növeli a gyerek számot. Orbán 'Orsós mindig is utálta a jobboldalt és a jobboldaliaknak az olyan régi mondásait hogy itt csak a kisebbségiek szaporodnak. Ezért most itt van a CSOK hogy bosszút álljon a jobboldaliakon amire rá tudják fogni hogy legalább most nem a kisebbségiek szaporodnak hanem a magyarok.

DE most is a kisebbségnél növeli a gyerekszámot és a munkaszerződésük megvan hozzá mindnek mert a közmunkaszerződés is munkaszerződés. MOST is a kisebbségnek a legnagyobb üzlet a szaporodásból élni. Az a hozzájuk képest kevés magyar aki eleve jó anyagilag és a CSOK pénzből neki csak jobb lesz az már nem olyan sok.

Térkép amin a legsötétebb részen a legnagyobb a szaporulat

[link]

Borsodban és környékén.

2020. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!