Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van aki nem is tudja, mely...

Van aki nem is tudja, mely pártok vannak kormányon? Ez egy természetes emberi reakció a politikusok játszmáira?

Figyelt kérdés

Volt egy 44-es cikk arról, hogy a vidéki roma asszony egy interjúban nem tudta, hogy a Fideszen kívül milyen pártok vannak. Ugyanilyen volt pár éve egy MSZP-től mást nem ismert. A néni még a régi időkben élt. Vajon létezik olyan ember, aki ne tudná hogy a Fidesz-KDNP szövetség van kormányon?


Egy vidéki barátom szerint ez egyfajta természetes ellenkezés azzal, hogy a politika nem törődik a kisemberrel. A parlamentben obszcén papírokat lógatnak, arra buzdítják az embereket, hogy ne válaszoljanak, ha a kormány megkérdezi a véleményüket. Képviselők ezt össze is gyűjtik és kérik hogy postázzák el, mert ő a kis párharcát így akarja megvívni. A parlamentben, az EU-ban acsarkodnak egymásellen és a polgárok ellen, hogy kevesebb pénzt, jogokat kapjanak. Ne szavazhassanak. Külhonban a magyar ellen a román pártot támogatják és estig lehetne sorolni az elborulást.


Az hogy a kisember erre természetes, immunválaszként nem jegyzi meg a pártok neveit. Tíltakozásként a kisember ellenes dolgokért, nem vesz részt a játszmáikban egyfajta természetes reakció a kisember részéről.



2020. aug. 2. 21:26
A kérdező szavazást indított:
Van aki nem ismeri a pártokat. Elég sok is
Vannak, de kevesen.
Többnyire ismerik a pártokat a neveik alapján
Mindenki ismeri, csak elfelejti
Nem érdekel a politika és nem is érdekel, ki mit tud a pártokról
25 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

"Van aki nem is tudja, mely pártok vannak kormányon?"

Van.


"Ez egy természetes emberi reakció a politikusok játszmáira?"

Nem.

2020. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Mik azok a pártok?
2020. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
15%

2 netfórumos élmény: Még 2010. elején vitáztam egy ballib figurával. Amikor felhoztam, hogy már az SZDSZ is kiszállt a koalícióból, nem akarta elhinni és linket "követelt"... :)

A másik itt történt a GYK-n, idén: egy ellenzéki kérdező kétszer is felsorolta a teljes ballib (+Jobbik) bagázst, mondván, hogy szerinte mindenki a Fidesz ellen van. Túlbuzgalmában mindkétszer bevette a sorba a 2 éve megszűnt Együtt 2014-et. Mikor felvilágosítottam, hogy ez a párt már nem létezik, lepontozott. (Pedig szerintem kifejezetten hasznos információt adtam neki, hogy legközelebb ne csináljon ekkora hülyét magából...) :)

2020. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!