Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest új vezetésének miért...

Budapest új vezetésének miért ellensége az autós társadalom?

Figyelt kérdés

Miért "büntetik" folyamatosan az eszetlen intézkedéseikkel az autósokat?


[link]



2020. aug. 11. 09:58
1 2 3 4
 1/35 meszike91 ***** válasza:
85%
Nemzetközi trend hogy az autósok érdekei elkezdtek hátrébb szorulni. Európában szerintem semmi szükség olyan autós városokra, mint amik Amerikában vannak.
2020. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
16%

"Budapest új vezetésének miért ellensége az autós társadalom?"

Az utána írt szöveg alapján fordítva akartad volna kérdezni nem? Hogy Budapest új vezetése miért ellensége az autóstársadalomnak?

A válasz egyszerű: dilettantizmus.

Nem városvezetőt, nem a város irányítására alkalmas embert és politikusokat választottak meg a budapestiek, hanem olyanokat akik a kormány ellen kampányoltak. A hozzáértésnek nem volt a döntésben helye.

Azért választották meg őket, mert olyan kampányszövegekkel jöttek - amiknek ez a következménye.

Legközelebb majd nem a kampányszlogenekre kell szavazni, hanem meg kell nézni hogy alkalmas lenne-e az illető a város vezetésére és akkor majd nem ilyen döntések születnek.

2020. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
70%
origót hagyjuk már. van aki tényleg azzal tölti el az életét, hogy ezt olvassa?
2020. aug. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
75%

Ilyenkor azért felmerül bennem, hogy mi az hogy "autós társadalom"?

Vannak az autósok, akik egy külön faj/kaszt/társadalom, meg a minden más?

Azt hittem, emberek vannak.

2020. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
65%
Nincs olyan, hogy autós társadalom, legalábbis én még senkit nem láttam, akinek a feneke ragaszóval az autóhoz lett volna rögzítve. Emberek vannak, akik közlekedni próbálnak, így-úgy-amúgy. Akik autóval próbálnak, azok sok kellemetlenséget okoznak másoknak (zajt, büdöset, sok helyet foglalnak stb), ezért igyekeznek ezt a közlekedési módot visszaszorítani. Ahogy sok más nagyvárosban is.
2020. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

#4 "Ilyenkor azért felmerül bennem, hogy mi az hogy "autós társadalom"?"

Pedig nem bonyolult.

Főképpen a fővárosban, ahol a tömegközlekedéssel könnyebb közlekedni, ott nagy azok száma, akik soha nem vezettek és soha nem is akarnak - ezért teljesen másképpen érzékelik a forgalmat, a közlekedést, mint aki autóban ülve éli át azt nap, mint nap.

Az "autós társadalom" azokat jelenti, akik nem csak gyalog, tömegközlekedéssel közlekednek, hanem rendszeresen autóval is.

2020. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
50%
6, attól, hogy rendelkezek egy eszközzel, és használom, már egy külön társadalom részévé válok? Ez azért érdekes.
2020. aug. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
75%

#7 Nem, nem érdekes, csak nem érted. Ez éppen olyan, mint én, akinek nincsen étel allergiája, nem tartozom bele a "glutényérzékeny társadalomba", és egészen addig nem is látom az ő problémájukat amíg nem kezdek el foglalkozni azzal, hogy megnézzem milyen ételeket nem fogyaszthatnak, mikhez és mennyiért tudnak hozzájutni a boltokban stb. Ettől még ők éppen olyanok lesznek mint én, de az étkezésüket és ehhez kapcsolódóan az életüket meghatározza egy olyan szemlélet, amire nekem nincs rálátásom és nem ismerem - így nehezen is értem meg amíg nem foglalkozom vele.

Az autós társadalom is ilyen, olyan problémákkal szembesül, amit a budapestiek nagy része nem is ismer, mert nem szokott rendszeresen autóval közlekedni a városban. Ennyi, és nem több, nem kell túlkombinálni.

2020. aug. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
35%

8 értem én, csak hülyeség. Egy eszköz birtoklása, használatának lehetősége nem olyan, mint egy betegséggel együttélés. (gluténérzékenység)

Vagy mondjam azt, hogy nem kell gépkocsit használni, és a probléma meg is van oldva?

2020. aug. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
80%

"Azért választották meg őket, mert olyan kampányszövegekkel jöttek - amiknek ez a következménye."


Az, hogy a jelenlegi városvezetés az autósokat hátrébb sorolja már a kampányidőszakban tudott volt, ilyen szempontból pontosan azt kapták az emberek, amit megszavaztak.


Hozzáteszem teljesen logikus ez az eredmény, hisz a budapestiek csupán harmada használ rendszeresen kocsit, mindenki más tömegközlekedik. A valódi dugókat és fennakadásokat az agglomerációból beautózók okozzák, szóval a forgalomcsökkentés és szabályozás elsősorban nekik kellemetlen, de nem is őket képviseli a fővárosi önkormányzat.

2020. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!