Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Erdő péter is csak egy kamu...

Erdő péter is csak egy kamu keresztény? az orbán rezsim hű kiszolgálója? eddig sem szerettem de ma már semmibe sem nézem a pasit

Figyelt kérdés
[link]
2020. aug. 14. 17:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%

#10 Csakhogy itt semmi nem érintette a szólásszabadságot.

Vagy azt állítod hogy ez a kiállás politika mentes - akkor ugyebár nem volt abban politika amiről beszéltek, vagyis nem volt politika az index dolgában - vagy ha úgy hiszed hogy a politika szólt bele az index dolgába, a hatalom akarta volna korlátozni a szólásszabadságot, akkor viszont ez a tiltakozás nem volt politika mentes.

A lényeg ez, hogy döntsétek már el végre hogy mit mondtok, mert saját magatokat ütitek vele.

Ha szerintetek itt sérült a szólás szabadság, akkor ki sértette meg? Az index tulajdonosai? Hiszen az az ő tulajdonuk, hagy csináljanak már vele amit akarnak! Miért tüntiztek akkor? Ha a kormány sértette meg a szólásszabadságot akkor meg a tünti és az index ,melletti kiállás az pont a politikát hozza be, hiszen akkor a kormány ténykedése - a kormány ellen volt a kiállás.

Na most akkor egy katolikus papnak szabad ebben megnyilvánulni vagy nem szabad?

Szerintem szabad bármiben. Itt pont az ellenzékiek - ti? - voltak azok akik eddig az egyházzal szemben léptek fel ha kicsit is meg mertek szólalni a katolikus papok bármiféle kérdésben.

Ezért kérem döntsétek már el! Olyan nincsen hogy ha nektek tetszik akkor politizálhatnak, ha nektek nem tetszik a téma, akkor meg nem politizálhatnak.

2020. aug. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
#10 A szólásszabadság egy alkotmányos törvény, amit főleg tőlünk nyugatabbra nagyon is komoylna vesznek. Tehát ez inkább jogi kérdés, mint sem politikai, de mivel pont a politika korlátozza, így valamelyest az is: [link]
2020. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hagyd. Olyannal aki azt fújja amit a Takony Árpi meg a Rogán Anti ad neki a szájába nem éri meg vitatkozni.
2020. aug. 15. 00:01
 14/15 anonim ***** válasza:
Most a fityesz pénzeli az egyházakat ezért az egyházaknak mellé kell állni. A momentum nem adott pénzt az egyháznak, ezért nem kívánatos. Ez a lényege az egésznek.
2020. aug. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Andizsuzsi ***** válasza:
54%

„Itt pont az ellenzékiek - ti? - voltak azok akik eddig az egyházzal szemben léptek fel ha kicsit is meg mertek szólalni a katolikus papok bármiféle kérdésben.”

Én nem ellenzékinek, hanem kormánykritikusnak tartom magam, és mit nem adnék egy valóban keresztény értékeket képviselő pártért.

„Na most akkor politizálhat az egyház vagy nem politizálhat az egyház? … Ezért kérem döntsétek már el! Olyan nincsen hogy ha nektek tetszik akkor politizálhatnak, ha nektek nem tetszik a téma, akkor meg nem politizálhatnak.”

Engem nem zavar, ha az egyház politizál, de ezt ne a templomban tegye. Nem azért megyek misére, hogy ott a plébános kiselőadását hallgassam arról, hogy szerinte mikor vagyok jó magyar. Amúgy a katolikus egyház nagyon nem egységes politikai téren. Nézd csak meg Beer Miklóst és Erdő Pétert. Mindketten konzervatív keresztények. És mégis bizonyos kérdésekben egészen különböző az álláspontjuk.


„Az úgy nem megy, hogy ha a katolikus egyház kiáll ugyanazok mellett az értékek mellett amit a jelenlegi kormány is hirdet”

Dehogy áll! Ha kiállna, akkor tiltakozna, de legalább elhatárolódna, amikor a kormány, a tagjai vagy hozzá közelálló „megmondóemberek” megsértik ezeket az értékeket. Vagy olvastál te tiltakozást a Kaleta üggyel kapcsolatban? Amikor Bayer demens vénembernek, migránsnak, argentin libsinek, derék liberális, genderben hívő marhának nevezte a pápát és kijelentette, hogy nem fogadja el a katolikus egyház fejének? Amikor Kövér arról beszélt egy fórumon, hogy vannak, akik nem egyenlőek és ezt tudják is magukról? Amikor a miniszterelnök libernyákozik? Soroljam még? Ezek hol férnek bele a keresztény értékekbe?

„azt kéri a híveitől, hogy gondolják át, hogy arra szavaznak-e akire kell”

Akire kell? Kell???


„ha viszont a kormán ellenében áll ki egy pap”

Erre Épp Hodász adott magyarázatot: „ha bármit tesz a kereszténységre hivatkozó politikus, úgy gondolják, hogy azt „a keresztények” teszik. Ergo a politikusok bűneit, hibás döntéseit is a keresztényeken fogják számon kérni.”

Mondom az ő példáját: kiállt a CEU mellett. Nem azért, mert a „genderszak” minden tanításával egyet ért, hanem: „Az ellen, hogy egyetlen tollvonással megszüntessenek szakokat, kiebrudaljanak egyetemeket. Gondoljunk bele, mi lesz, ha jön a jövőben egy kormányzat, amely ugyanezt a módszert használva egyszerűen kihúzza a képzési listáról a teológiát! Milyen erkölcsi alapon állva tudnánk akkor tiltakozni az önkényes döntés ellen, ha most csöndben vagyunk?” Nincs igaza?

De ő kint volt az őszödi beszéd után is az utcán. Ugyan ezért, amiért az indexes tüntetésen is ott volt, hogy jelezze, nem ért egyet a kormány döntésével.

2020. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!