Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az alkohol kedvelő Orbán...

Az alkohol kedvelő Orbán Viktor miniszterelnök úr valóban hozott pár éve olyan törvényt, hogy az ittas bicikliseket ne lehessen bírságolni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
TROLLKÉRDÉS!
2020. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 árokpart ***** válasza:
100%
Igen ez egy 2013-as törvény. A kerékpárral közlekedő fogyaszthat annyi alkoholt amennyi mennyiséggel úgy érzi, hogy a kerékpárjával biztonságosan tud közlekedni. A törvény elektromos emberi erő nélkül hajtott kerékpárokra nem vonatkozik.
2020. aug. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Feri, ma már elég lesz a whisky-ből.
2020. aug. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Akkor még nem tudta, hogy a biciklizés ősi libernyák szokás.
2020. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ahová tehetem, mindenhová gördeszkával járok. A legjobb szerintem. Pár éve felugrattam vele egy kocsi motorház tetejére és levittem a zománcát. Még ma is fizetem a festési költséget. Hát, így jártam.
2020. aug. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Sajnos így van. Persze nyilván nem személyesen Orbán hozta a törvényt, de a sajtó emlékszik az ittas biciglistákat védő nyilatkozataira:

[link]


Mert ugye most a Kreszben a vezetési feltételek között szerepel, hogy


"a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol."


De ha a bringás "a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van" akkor az alkohol korlátozását nem kell alkalmazni.


Az elején szerepel, 4. §:

[link]


A "vezetésre képes állapotról" itt van egy bekezdés:

[link]


Amikor az ittas vezetés folyamatosan napi probléma és rendszeres balesetek forrás, akkor a kártékony bűnöző törvényalkotó még direkte szabadjára ereszti a részeg biciglistákat.

2020. aug. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Téves, Gyurcsány az iszákos
2020. aug. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Az kell a magyarnak, alkohol (drog) aztán ha biciklizni lehet, akkor autoba ülni is nem?


140-el frontálisan anyádba.

2020. aug. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%

Tudjátok hogy van a mondás.

Bár nem szabályos részegen biciklizni, hozzá tartozik a magyar kultúrához.

2020. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!