Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazzak ellenzékiként,...

Kire szavazzak ellenzékiként, ha nekem Gyurcsány meg a szocik kizáró ok?

Figyelt kérdés
Szép dolog az összefogás, de napnál világosabb hogy Gyurcsány dirigálja. Márpedig Orbán és Gyurcsány ugyanannak az éremnek a két oldala, én egyikből sem kérek. Konzervatívabb is az értékrendem. Az összefogás miatt elképzelhető, hogy nekem ellenzékiként nem lesz kire szavaznom?
2020. aug. 16. 22:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Választhatsz a feudalizmus meg az adósrabszolgaság között.
2020. aug. 17. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Megint 3-as vagyok: tkp. az a helyzet, hogy Gyurcsányra, mint a háttérből rendszeresen előbukkanó szürke eminenciásra "szüksége van" Orbánnak. (Mert így az ellenzéknek azon részeit, amik véletlenül radikálisabbak lettek volna, felszalámizva lehet tartani - "tanult tehetetlenség" betanítása.)


Ha bármelyikükkel bármi is történne, szerintem lavina indulna el. (pl. Fidesz mindenképpen összezsugorodna így is, úgy is)

2020. aug. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok szavazónak éppen ez a gondja, mint amit leírtál Kérdező! Nincs egy normális ellenzéki párt és nincs egy karizmatikus vezető, akiben valóban lehet bízni.
2020. aug. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Az ISZOMM egy volt szoci pártja. Szanyi egy 0, nem kérek a pártjából.


Tisztelem az MKKP-t, de éne gy inkább jobboldali-konzervatív értékrendű ember vagyok, viccpártra nem szavazok.


A Mi Hazánk a Fidesz kreálmánya, egyébként ízléstelenek. (Elég Bede műpéniszdobáló-elütöttahadházy Zsoltra gondolni.)


Értelmes alternatíva érdekel, nem "bármilyen", mert akkor azt hiszem inkább nem szavazok.

2020. aug. 17. 07:39
 15/29 anonim ***** válasza:
31%

#4, #6-nak (kérdezőnek):


Neked van szövegértelmezési problémád, nem nekem.


Orbán, vagy összefogás. Nincs harmadik opció.


-Ha nem szavazol, az O1G-nek kedvező mivel az ellenzék táborát gyengíted.

-Ha olyanra szavazol aki nem része az összefogásnak, az O1G-nek kedvező mivel az ellenzék táborát gyengíted.


Amire te keresed a választ, azt senki nem kérdezte!


A kérdés az hogy a majdani cselekvésed az összefogást erősíti -e, vagy O1G-t? Nincs középút.

2020. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
63%

#15 vagyok:


Tehát ha úgy döntesz ahogy azt a #14-es válaszodban írtad, az O1G-nek nagyon is megfelel. Ennyi erőből szavazhatsz a fideszre is. Azzal sem okoznál nagyobb kárt az O1G-t leváltani akaróknak. Nekik mindegy hogy a Fideszre szavazol -e, vagy nem szavazol? Ugyanolyan mértékben vagy kártékony rájuk nézve.

2020. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
De ez nem az én hibám. Nekem Gyurcsány ugyanaz mint Orbán. Miért szavaznék rá vagy azokra, akik vele összefognak? Ennyi erővel Orbánra is szavazhatnék. Az ellenzék hibája, ha az összefogósdit csakis Gyurcsánnyal tudják elképzelni. Az ellenzék hibája, ha a jobboldali-konzervatív embereknek nem tudnak alternatívát kínálni. Akkor nem kell a szavazatom. (Egyébként konkrétan undorodom a DK-féle aki nincs velünk az ellenünk magyarázattól, ami totálisan bolsevik. Ilyenekre szavazzak?)
2020. aug. 17. 10:37
 18/29 anonim ***** válasza:
76%

Értem.


Tehát szerinted az ellenzék hibája hogy O1G úgy variálta át a választási törvényt, hogy ez a helyzet álljon elő.


Ennek fuss neki még egyszer!

2020. aug. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
76%

#18 vagyok:


Az ellenzék hibája az is, hogy az összefogósdit csakis Gyurcsánnyal tudják elképzelni?


Tehát az ellenzék hibája hogy a DK a legerősebb ellenzéki párt, így a szerepe kikerülhetetlen?


Ez nem az ellenzék hibája, hanem Gyurcsány érdeme! Akár tetszik, akár nem.

2020. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Nincs olyan, hogy kikerülhetetlen. Ennyi erővel akkor teljesen mindegy ki, csak váltsák le Orbánt? Nekem ez elég soványka érv, hiszen Gyurcsány egyszer már majdnem csődbe vitte az országot. A mostani választási törvény mellett is nyerhet ellenzéki párt, ha valóban meggyőző a támogatottsága. Mi van akispesti szoci mutyikkal? Miért kellene egy ilyen pártra szavaznom? Nem fogok olyan összefogásnak bizalmat adni, ami rüfke módjára szó szerint bárkivel összeáll. Az ilyen mentalitás abszolút a Fidesz sajátja, akkor miről beszélünk?
2020. aug. 17. 10:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!