Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidezes szavazók, és mindenki...

Fidezes szavazók, és mindenki más: Szerintetek miben annyira rosz az ellenzék,vagy mit kellene (legalább egy) ellenzéki párt megváltoztasson, hogy töben válasszák?

Figyelt kérdés

Ezt most többek közt azért kérdezem, mert ugye kétharmados többsége van jelenleg a FIDESZ-KDNP-nek, és általában kiegyensúlyozott szokottabb szokott lenni az elosztás a pártok kötött.


Szerintem minden pártnak van hibája, meg mindenhol vannak rosszabb emberek, de eléggé meglepő, hogy (választási erdemények alapján) egy ellenzéki párt sem kínál megfelelő alternatívát).


Azt értem, hogy a kormánymédiában összamossák az összes ellenzéki pártot, meg Sorossal hozzák összeköttetésbe, de ha korrupcióról lenne szó, akkor szerintem nem lehet letagadni, hogy a Fidesznek megvannak a pénzelői (Mészáros & Co), tehát mit kéne egy ellenzéki pártnak jobban csinálnia, hogy választhatóbb legyen?


(vagy annyira jó a Fidesz programja, meg jól is vezeti az országot, vagy csak egyszerűen jó polgármesteri jelöltjei vannak a nagyobb városokban (most talán Győr kivételével))



2020. aug. 23. 12:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%

A "mindenki más" halmazba tartozom.

Nekem egyrészt ideológiai problémám van a legtöbb ellenzéki párttal. Nem tudok jó lelkiismerettel olyan pártra szavazni, aminek a programjában, elveiben olyan pontok vannak, amiben homlokegyenest mást gondolok. Másfelől egyik pártnak sincs értelmes, normális kiállású, megbízható(nak látszó), rátermett vezetője, vagy miniszterelnök-jelöltje. Nem, Orbánékra sem igaz ez a felsorolás, de az ellenzék meg nem mutat fel jobbat.

Választások előtt elolvasom a programokat és majd arra szavazok, amelyik a legkevésbé tűnik kártékonynak.

"vagy csak egyszerűen jó polgármesteri jelöltjei vannak a nagyobb városokban"

Nálunk most legutóbb két jelölt indult: az eddigi fideszes, akire morális okokból nem szavaznék, mert gátlástalan és borzasztó képmutató. És egy "összefogás-jelölt", aki annyira súlytalan egy figura volt, ráadásul a város fejlesztése szempontjából egy használható javaslata sem volt. Meg se nevezte azokat a problémákat, amik napi szinten érintik a lakosságot. Egy célt mutatott fel: legyen piac. Oké...

2020. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
54%
Az a baj, hogy hiába tény az hogy a fidesz egy korrupt feudális párt, attól erről sosem fog szó esni a köztévén. Sok fidesz szavazó azzal érvel, hogy az ellenzék Gyurcsányt akarja visszajuttatni a hatalomra és csak ezért szavaz a fideszre, vannak akik kapnak egy húszezrest a választás napján vagy egy zsák krumplit és már ez a jelentéktelenebb "ajándék" megéri nekik, mert olyan rossz körülmények között élnek. Nyílván ezért nem is tudnak megfelelően tályékozódni. Talán konkrét programra lenne szüksége az ellenzéknek nem csak arra hogy le akarjuk váltani a fideszt. Sajnos sokan fognak maradni a fidesz mellett mert ugyan tudják hogy korrupt, lop, stb de nincs garancia arra hogy a másik nem fog. Viszont én ezzel úgy vagyok ha van egy párt amiről 100% biztosan lehet tudni hogy korrupt és van egy másik ami csak lehet hogy korrupt akkor már inkább azt választom mert nem biztos hogy az.
2020. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Nincs markáns vezető. Nincs megfelelő propaganda stáb amely a fidesz eszközeit használva tenné nevetségessé a fidesz propaganda fogásait.

Az elmúlt évek azt bizonyították, hogy a fidesz ellen csak a saját fegyverével lehetne kűzdeni de erre jelenleg nem képes / nem alkalmas / nem hajlandó az ellenzék.

Tudod, sárkány ellen sárkányfű.

2020. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, nagyon rosszul közelíted meg a kérdést.

Nekem, mint fidesz szavazónak miért kellene hogy egy MÁSIK párt tetsszen?

Én nem azért szavazok a fideszre, mert nem akarok más pártra szavazni, hanem mert az összes lehetőség közül a fidesz-kdnp szövetségében látom a leginkább azokat a célokat, értékeket, programokat, embereket, amiket/akiket szeretnék kormányon látni. Nekem, mint fidesz szavazónak nem kell hogy egy másik párt is tetszetős legyen - hiszen akkor máris olyan lenne mint a fidesz, az meg már itt van.

A JELENLEGI ellenzéki pártok meg maguk kellene hogy saját arculatot mutassanak az embereknek, és azzal kellene hogy szavazókat szerezzenek. Jelenleg azonban nem a céljaikkal, értékeikkel, személyeikkel akarnak embereket megszólítani, hanem szimplán a hatalmat akarják megszerezni és mindent beígérnek amiről azt hiszik hogy majd vele szavazókat szereznek, vagy éppen bármit és annak az ellenkezőjét is képesek mondani egyszerre, ugyanezért. Pontosan emiatt próbálnak összefogni és közösen indulni mindannyian, mert egyáltalán nincsenek olyan értékeik, céljaik, elvárásaik, amikért ki is állnának. Mert ha lenne olyan ami valóban fontos a számukra, akkor nem lennének hajlandóak összeállni olyanokkal, akik éppen az ellenkezőjét képviselik (szóban).

Most azzal kampányolnak és szereznek szavazókat, hogy le kell váltani a zorbánt, a fideszt. Lehet hogy sikerül is nekik, mert nagyon sok ember ennél nem is gondol tovább, nem érdekli az, hogy mi lesz akkor ha megtették. Akik most az "ellenzékre" szavaznak, azok többségében nem valami határozott célért, értékrendért szavaznak oda, hanem valami ellen. Ahogyan tették ezt sokan 2010-ben is, csak akkor az mszp-szdsz ellen szavaztak a legvalószínűbb esélyesre, a fidesz-kdnp-re.

Azonban ha a mostani ellenzéki pártok valódi szavazókat szeretnének, akik őket, mint különálló pártot választanák, saját értékrendet kellene felmutatniuk és azt még a többi ellenzéki párttal szemben is képviselniük. Mert az ellenzék nem egy egységes valami, szimplán csak mindenki másnak a neve aki éppen nem került kormányra. Az lmp, jobbik akkor is ellenzéki párt volt, amikor a korábbi mszp-szdsz kormány volt éppen. Pontosan azért vesztettek a jelentőségükből, mert ezt elfelejtették és össze akarnak állni azokkal akik ellenében politizáltak korábban. És ez csakis úgy megy ha a saját céljaikat, értékrendjüket dobják a szemétre.

2020. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 mindentudó99 ***** válasza:
58%
Ha magyar érdekeket képviselnének az már egy jó kezdőlépés lenne. De amíg többre értékelnek egy sehonnai illegális bevándorlót egy határontúli magyarnál és a legszebb jelkèpük a szivárványos zászló sok jóra nem szàmíthatnak. Ha létrejönne egy normális jobb közép párt arra azért gondolom lenne igény
2020. aug. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

Legjobban az agyatlan populista ígérgetés zavar az ellenzékben. Nekem nem alapjövedelem, ingyen lakás, 300 ft alatti euró, EU-s minimálbérek, 15 fős osztályok az iskolákban és még sok haszontalan és/vagy betarthatatlan hülyeség kell, amit minden nap olvasok, hanem következetes, szakmailag megalapozott, nem hangzatos hanem gyakorlatias tervek kellenek. És nem rövidtávú világmegváltó agyfuttatások, hanem évtizedekre előre gondolkodó tervezeteket szeretnék látni. Ugyanakkor a rövidtávú terveik sincsenek rendben az ellenzéki pártoknak. Pl. az LMP miért beszél arról, hogy mit tenne, ha kormányra kerülne? Nem életszerű olyan dolgokról beszélni, amik nem rognak megtörténni. A DK és a Jobbik is egymásnak ellentmondó ígéreteket tesz mégis a nagy, közös kormány a terv. Összefogás van, de mégis 6 fele húznak.


Kiábrándító minden vonatkozásban az, amit az ellenzék produkál.

2020. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#3as amúgy jó ötlet, de a propagandát nem túloznám el (tehát jelenlét a médiában, stb. ; lehet hogy nekem a "propaganda" szó egy kicsit negatíva cseng a fülemben, de így vagy úgy nem túloznám el a médiával)
2020. aug. 23. 13:47
 8/19 A kérdező kommentje:

#4es:


tudom, egy kicsit rosszul közelítettem meg, de én úgy gondoltam, hogy sok egykori nem-fideszes szavazó is kelett hogy válassza a fideszt, mert eddig nem volt kéthamados többsége a parlamentben

2020. aug. 23. 13:50
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező!


A kérdésedben (ahogy a #4 is megemlítette) nem tudtad jól magad kifejezni...


A kérdésed ez:

"Fidezes szavazók, és mindenki más: Szerintetek miben annyira rosz az ellenzék,vagy mit kellene (legalább egy) ellenzéki párt megváltoztasson, hogy töben válasszák?"


Ez pedig, amire (szerintem) gondoltál:


Miben kéne változnia az ellenzéknek, hogy az olyan emberek akik, azért szavaznak a FIDESZ-re, mert az ellenzéket még rosszabbnak látja. Mit kéne tennie egy pártnak, hogy az ilyen FIDESZ-szavazóknak alternatívát tudjanak nyújtani?


És akkor a válasz egyszerűbb, azt, hogy


jobb világképet, alternatívát nyújtson az embereknek.

2020. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Sittre a kígyós alkeszt, és akkor majd beszélhetünk ellenzékről
2020. aug. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!