Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidezes szavazók, és mindenki...

Fidezes szavazók, és mindenki más: Szerintetek miben annyira rosz az ellenzék,vagy mit kellene (legalább egy) ellenzéki párt megváltoztasson, hogy töben válasszák?

Figyelt kérdés

Ezt most többek közt azért kérdezem, mert ugye kétharmados többsége van jelenleg a FIDESZ-KDNP-nek, és általában kiegyensúlyozott szokottabb szokott lenni az elosztás a pártok kötött.


Szerintem minden pártnak van hibája, meg mindenhol vannak rosszabb emberek, de eléggé meglepő, hogy (választási erdemények alapján) egy ellenzéki párt sem kínál megfelelő alternatívát).


Azt értem, hogy a kormánymédiában összamossák az összes ellenzéki pártot, meg Sorossal hozzák összeköttetésbe, de ha korrupcióról lenne szó, akkor szerintem nem lehet letagadni, hogy a Fidesznek megvannak a pénzelői (Mészáros & Co), tehát mit kéne egy ellenzéki pártnak jobban csinálnia, hogy választhatóbb legyen?


(vagy annyira jó a Fidesz programja, meg jól is vezeti az országot, vagy csak egyszerűen jó polgármesteri jelöltjei vannak a nagyobb városokban (most talán Győr kivételével))



2020. aug. 23. 12:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#6os:


szerintem attól, hogy jelenleg nem valószínü az, hogy pl. az LMP megnyerje a válsztást, attól még jó, ha van tervük, hogy mit csinálnának, ha ők lennének hatalmon. Minden párt egyszer kicsin kezdi, meg így is van valami, amihez lehet igazodni, és eldönteni, hogy választható-e a párt.

2020. aug. 23. 13:55
 12/19 anonim ***** válasza:
41%

#11

Én inkább arról írnék programot az LMP-ben, hogy mi lesz, ha egy ellenzéki összefogás 5%-os résztvevője lennék, vagy egy 5%-os ellenzéki párt. Őszintén, kérdező, szerinted van értelme az LMP-nek arról beszélni, hogy a gdp 40%-at az oktatásra költi majd a Szél kormány? Több pontban is abszurd ez, még '18-ban égtem ki ezen.


De amúgy szomorú, hogy hosszan kifejtem az aggájaimat és a nem tetszésemet, és ez 20%-ban hasznos. Pedig azt hittem, erre kíváncsi a kérdés. Ha az ellenzékieket nem érdekli, hogy a nem ellenzékieknek mi nem tetszik, akkor ne beszéljünk erről.

2020. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#12


tudom, szerintem is az lenne a legjobb, ha van egy terv arról, ha egy kevés befolyást nyer a párt, tehát ellenzéki pozícióban mit akar elérni, de legyen arról is valami elképzelés, hogy mi fog történni akkor, a ha megnyerné a választást, vagy koalíción keresztül kerül kormányra


én nem lejáratom a te válaszodat, csak próbáltam megfogalmazni a gondolatomat, amúgy is az értékelések különös dolgok, nem kell túl személyesen venni, főleg ha nem vagy aggreszív vagy más okból kifolyólag kifogáslható a válaszod. Én is már ültem egy teljesen normális válaszom előtt, és értetlenül bámultam a negatív értékeléseket

2020. aug. 23. 14:16
 14/19 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon egyszerű , nézd meg milyen ellenzéki vezetők vannak, miket csinálnak, miket mondanak és akkor máris megvan a megoldás...

Másrészt ők vádolják a Fideszt diktatúrával, erre meg azt mondom, hogy előbb nézzük meg, hogy hol van Magyarországon az ellenzékből a konstruktivitás??

Ja az sehol!! Mindig, minden rossz, amit a Fidesz csinál...

Ez nem jó üzenet...

2020. aug. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#14


hát igen, ez a baj


olyan ellenzéki vezető kéne, aki nem túlozza el, de kritizál, és jó alternatívát kínál (és nem csak saját magára gondol)

2020. aug. 23. 15:46
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerinted a nyugdíjas melyiket választja a jó alternatívát vagy a 20 ezer bözsit.

Ha a polgármester megmondja hogy nincs közmunka ha nem a fidesz nyer akkor a polgár mit választ ? A jó alternatívát ?

Tudja egyáltalán az ellenzék, hogy mi lenne a jó alternatíva azoknak akik nem mentek el szavazni illetve az ellenzéki jelöltekre szavaztak ( ez összességében a szavazásra jogosultak 65 százaléka ) ?

Mert ha nem tudják akkor ismét a 35 százaléknyi szavazó csinál a fidesznek kétharmadot a parlamentben.

2020. aug. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#16


hát az, hogy sokan azért válasszák a Fideszt, mert ha nem, akkor megvonásokkal + "ellenzék általi katasztrófával" fenyegetik, meg hogy az ellenzék se tudja teljesen, hogy mi a jó alternatíva, az eléggé szomorú, de legalább az utóbbin lehetne annyival javítani, hogy megkérdezik az emberek véleményét és bajait, és szakemberekkel keresnek megoldást (ezt próbálnám legalább is)


amúgy a hatalom hazudozásait úgy lehetne teljesen "leleplezni", hogy sikerese(bbe)n kormányozná az országot egy (volt) ellenzéki párt, aki megnyerné a választást (tudom, nem úgy néz ki)

2020. aug. 23. 16:15
 18/19 anonim ***** válasza:
41%

Az ellenzék abban rossz, hogy nem cseréli le a társadalmat. Mert ugye ennek 20%-át agymosta a Fidesz, 1%-át megfizeti nemzeti dohánybolttal de főleg zsíros ingyen pályázatokkal, 10-15 % próbálja kitalálni, mi lehet neki jó (de a zöme nem jön rá), a többi nagyjából kétharmad meg közömbös, sőt utálja a politikát, ha nagyon kapacitálják, még meg is veri a kapacitálót.

Az ellenzék abban rossz, hogy azt mondják, gúzsba kötünk, elvesszük a médiádat, a jövedelmedet, a költségvetésedet, ha önkormányzatot mersz működtetni, és most táncolj. És amilyen balek ez az ellenzék, táncol. Persze így röhejes. Ahelyett, hogy azt mondaná, a gúzst tartsd meg magadnak kedves kormány, mi anélkül táncolunk. Ha el akarod venni a pénzünk, odacsapunk. Ha moslék törvényt hozol, kicsemegézzük, ami jó megtartjuk,többi megy a disznókhoz. Ha megtiltod ami ép ésszel jár, nem foglalkozunk vele. Ha megbüntetsz és nem magyarázod, nem foglalkozunk vele. Ha hazudsz, nem figyelünk. (folytassák ők, nem venném el a kenyerüket minden ötlettel).

Az ellenzék abban rossz, hogy nem ismeri a verseket. Még kér a nép... vagy ... és mi mégis láncot hordunk. vagy: ahol zsarnokság van, ott zsarnokság van... vagy... aki ügyel rá, hogy gondolatai közben ne kalandozzanak szerte szét, nagy dolgoknak jöhet a nyomába. És még hány vagy van!

Az ellenzék abban rossz, hogy nem ismeri a törvényeket, sem a fontos törvényi fogalmakat, sem az alapelveket, mik a római jog óta a világban az alapelvek. 2014-ben, mikor az Alkotmányból Alaptörvényt csináltak (vajon hányan tudják itt, miért a névváltozás?), Kolláth György alkotmányjogász professzor egy szakcikkben kifejtette: az egész hibás, önellentmondó, nem felel meg önnön alapelveinek se, nem tartalmazza azokat a kitételeket, amik nélkül nincs alap, és így tovább. Nem fogom felsorolni, akit érdekel, keresse az interneten, elérhető, megérthető (annak,aki akarja. Akit megvezettek és nem akarj,fölösleges elolvasni).

De mindenekfelett, az ellenzék abban rossz, hogy nem ismeri a természet törvényeit, pedig azok mindenre vonatkoznak, és nem befolyásolhatók,egyszerűen hatnak. Közöttük is elsősorban a Newton erőtörvényeket. Pedig - ide alkalmazva - minden dolog az erő irányába halad. Minden dolog irányának megváltoztatásához az addigi mozgatóerőnél nagyobb, a megfelelő irányba mutató erő szükséges. Amíg ilyen nincs, addig minden csak szöveg, változás nélkül. Akkor is ha halkan mondjuk, akkor is ha üvöltjük. Na persze tudni kell, a természetben is sokféle erő van, az ember esetén pedig irdatlan sokféle. Hogy közülük csak egyet említsek,aminek a nyers fizikai erőhöz semmi köze: nyilván sokan ismerik Ludas Matyi történetét. Na ott a nyers erőre a válasz másfajta volt.


Szóval kétségtelen: van min változtatnia az ellenzéknek. De az is nyilvánvaló, a társadalom nélkül nem megy. Szóval: tanítani, nem győzöm tanítani, hogyan csináld - mondja a sláger is. És jó lenne, ha sokan odafigyelnének. Mert jegyezze meg mindenki! Az érdekeit kizárólag önmaga érvényesítheti, ezt mások soha nem teszik meg helyette. Persze nem árt, ha felismeri mindenki az érdekeit. Mert különben még más szekerét tolja.

2020. aug. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

#18 Szép felsorolás volt. Csak azt az apróságot hagytad figyelmen kívül, hogy jelenleg pontosan azért van ez a kormánya az országnak, mert valójában az embere pontosan tudják, hogy mit akarnak és mit nem akarnak újra kormányon látni.

Igen, a mai ellenzéken az segítene ha le tudnák cserélni a népet. Csakhogy a demokrácia nem így működik - ezt hívják diktatúrának, amikor nem érdekel mit akarnak az emberek - "megtanítom nekik", hogy mit kell akarniuk, mert én jobban tudom. Amit leírtál az ezt jelenti. Hogy az ellenzék ne foglalkozzon azzal mit szeretnének a választóik, hanem mondja meg a választóknak, mit kell szeretniük!

A társadalommérnökösködést már kipróbáltuk, sem a náciké, sem a kommunistáké nem jött be. Köszi, de a liberáldikatúrából sem kérünk!

2020. aug. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!