Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Mi a véleményetek...

Fideszesek! Mi a véleményetek arról, hogy Magyarországon volt a legmagasabb infláció az EU-ban?

Figyelt kérdés
[link]
2020. aug. 23. 19:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Soros.
2020. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Örömmel tölti el a szívem, legalább valamiben elsők vagyunk.
2020. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Nem kevés idő lesz aGyurcsányi rombolás helyre hozása.
2020. aug. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%
Nem vagyok fideszes,de az a véleményem, hogy kevés értelmetlenebb kérdést lehet feltenni.
2020. aug. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%

"Júliusban az egy évvel korábbihoz képest 0,4 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak az euróövezet 19 tagállamában a júniusi 0,3 százalékos éves áremelkedés után."


A koronavírus válság kellős közepén 0.1%-al megelőztük a többieket. Az MSZP-SZDSZ idejében 20%-os infláció voltak. Erre varj gombot. Ezt akarod vissza ?😯

2020. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
11%

Nem vagyok fideszes, de nagyon egyetértek 5-össel.

Inkább úgy fogalmaznék, hogy örülök, hogy az egyébként alacsony inflációnknál a többi országé még alacsonyabb.

Arról viszont nem vagyok meggyőződve, hogy a defláció (árcsökkenés) jó dolog. Ez gazdasági visszaesés jele szokott lenni. Márpedig egyes EU-tagállamokban defláció volt!

2020. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

"Az MSZP-SZDSZ idejében 20%-os infláció voltak. Erre varj gombot. Ezt akarod vissza ?"


Nyolc évig voltak hatalmon és még sem közelítettek a rendszerváltás idei adatokat, szóval nem jönne vissza. Én annak örülnék, ha visszajönne az az időszak, amikor az élelmiszerárak inflációja 5% körüli vagy annál alacsonyabb lenne végre.

2020. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező

Az infláció egyik jelentős oka a kereslet jelen pillanatban. Vagyis az eurozónában nem azért nincsen nagyobb infláció, mert az valami szuper stabilitással rendelkezik, hanem mert nem nőtt jelentősen a kereslet. Ahogyan nálunk is sok összetevője van az infláció alakulásának. A tavaszi fagykárok, a szárazság pl. jelentősen megemelte a zöldségek, gyümölcsök árait - mivel a kereslet nem csökken és az emberek ki tudják fizetni. Ahogyan a turizmus is végre beindulhatott és mivel vannak vendégek, pénzük is van, nem kevesebbet kérnek el tőlük a szolgáltatásokért hanem néha még többet is.

Az index cikkében nincs ott hogy honnan szedték az adataikat így nem lehet megnézni, hogy milyen a többi országban az infláció havi alakulása. Amit találtam, abban még csak tavalyi adatok vannak. Az infláció alakulását az évek során abban meg lehet nézni. Egy hónapot kiemelni minden magyarázat nélkül egy ilyen helyzetben, amikor minden ország másképp reagált a járvány okozta válságra, nem reális.

[link]

2020. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes dolog ez az infláció számítás. Az én fogyasztói kosaramban levő termékek árnövekedése szerintem három-négyszerese a statisztikai átlagnak. Én kenyeret tejet húst veszek nem szines tévét elektromos autót iphonet meg toronyórát lánccal.
2020. aug. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

9-re:

Úgy tudom, egy szorzószámmal vannak beszorozva, hogy Átlagos Jenő évente mennyit költ ezekre.

Tehát először is, amennyire eltérsz az átlagtól, annyival kevésbé lesz rád ez érvényes. Fölfelé és lefelé is eltérhet.

Másrészt, ha mondjuk 5 év múlva színes tévét veszel, akkor abban az évben érvényesülni fog az a hatás, csak a statisztikai adatokban ez el lesz "kenve" több évre egyenletesen.

2020. aug. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!