Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek! Mi a véleményetek...

Fideszesek! Mi a véleményetek arról, hogy Magyarországon volt a legmagasabb infláció az EU-ban?

Figyelt kérdés
[link]
2020. aug. 23. 19:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%

Jaaaj a jó öreg infláció..

Amiről nincs reális képünk, mert évek óta manipulálják az statisztikai adatokat keményen.. természetesen nem vagyok fideszes, de nem kell elhinni, hogy cska egy hangyafäsznyival magasabb nálunk mint az EU többi részén 😂

2020. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
9%
Az Indexnek vége, az Index megszűnt, az Indexre rátette a Fidesz a mocskos mancsát, de azért az ellenzéki kérdező csak-csak rájuk hivatkozik... :)
2020. aug. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
2020. aug. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, én ugyan úgy 1000 forintért veszem a csirkemellet, mint 10 éve.

De biztos így van.

2020. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%
Én is mindig 5 ezerért tankolok.
2020. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Aki tudja, hogyan kell kiszámolni az inflációs rátát, hazudik, ha nem ő a pénzügyminiszter. Ugyanis az titkos. Található (nehezen) valami a KSH honlapján, de abból nem lehet kiszámolni azt, amit ugyanott inflációs értéknek írnak (nem az jön ki), ráadásul nem egy kosár van, hanem több.


A KSH adatból soha nem lehetett egy konkrét embernek megbecsülni, hol is tart, mert az egy elméleti statisztikai átlag.


Ettől függetlenül, a mostani adat semmiképpen nem mértékadó (máshol se), mert egyelméleti érték, viszont az idei hektikus gazdasági működés miatt nem nagyon érdemes bármit kiolvasni a gazdaságra nézve. Van egy adat, mert kell az idősorhoz, és ennyi.


Egyébként a tényleges infláció időben is termékenként erősen szór, néhány gyümölcsnél 300-400%, zöldségeknél jellemzően 30-50%, erősen fogyótermékeknél(pl.maszk,fertőtlenítő) szintén másfélszeres, és sok termék ára nem változott. Ezért lehet olyan ember,akinek akár duplájára nőtt a költsége, másoknak pedig 2-3%. A legjobb saját mérést végezni, és egyelőre nem vizsgálni a politikai összefüggést, különösen nem másországokkalvaló hasonlítást. Nem mond semmit.

2020. aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!