Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha itthon vagyok korona...

Ha itthon vagyok korona gyanús fizetni kell a tesztért?

Figyelt kérdés

Teszem azt rosszul vagyok, láz, köhögés. Vagy találkoztam egy fertőzöttel.

Ilyenkor csak bevágnak karanténba és kész? Vagy lehet teszttel szabadulni?



2020. aug. 28. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
ilyenkor 2 hét karantén vagy saját zsebből fizetett két!!! negativ teszt kell.
2020. aug. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1: ez nem a külföldről beutazókra igaz?
2020. aug. 28. 20:40
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Ja, potom 38k forint egy teszt... kollégának hétfőn lesz a harmadik, mert az első nem volt értékelhető, a 2. meg negatív volt... hétfőn lesz 2 hete karanténban, de akkor is kötelező neki a teszt
2020. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%

Ha kiderűl, hogy vírusos vagy és benned van a vírus és potenciális hordozó vagy ha nincsenek is tüneteid és nem vagy érzékelhetően beteg, tehát nem vagy rosszul akkor is 14 nap karanténba kell(ene)! maradnod ameddig az immunredszered feldolgozza a vírust és kitisztítja belőled.

Én így értelmezem a dolgokat a médiumukban hallotak alapján.

Tehát Ha megbizonyosodik, hogy vírusos vagy, a zsebből kifizetett tesztekkel sem lehet "szabadulni" a 2 hét karanténból.

2020. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

„A teszt költségét mindenkinek magának kell állnia, kivéve azokat, akik nem jártak külföldön, hanem kontaktkutatás miatt végzik el rajtuk a vizsgálatot.”

Ebben az esetben nem kell fizetni, ha jól értelmezem.

[link]

2020. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3: ő beutazás vagy itthoni eset miatt van elzárva? És fizetnie is kell a tesztért?

Nem egészen értem, ha nem nem tesztelteti magát akkor 2 hét után se szabadulhat?

2020. aug. 28. 20:47
 7/13 A kérdező kommentje:
4: honnan tudom hogy vírusos vagyok-e? Csak teszttel derül ki. Amit akkor kell végezni ha találkoztam beteggel vagy én betegszem le. Kérdés hogy én fizetem ezt is?
2020. aug. 28. 20:50
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Gyanús tüneteid vannak ? Megkapod a piros cédulát mehetsz haza karanténba. Biztos ami biztos. Tesztelni meg nem fognak mert drága meg rontod a statisztikát. Ha nem akarod kivárni a két hetet fizesd ki a tesztet.

Ha nincs nagy baj gyógyszert úgysem kapsz csak csesztetést ha gyanuba kerülsz. Na azért meg felesleges szólni az orvosnak.

2020. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Hívd fel a háziorvosod! Ha az elmondott tüneteid alapján ő úgy ítéli meg, hogy indokolt a vizsgálat, akkor TB-finanszírozott (az OMSZ száll ki és végzi). Olyan ez, hogy ha te vagy csak úgy kíváncsi a koleszterinszintedre, akkor elmehetsz magánlaborba, de ha a háziorvosod ad beutalót, akkor elvégzik "ingyen".
2020. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Az a nagyon szar a Koronavírusban, hogy tünetmentesen is lehetsz vírus hordozó állítólag, úgy, hogy nem érzed magad betegnek és teljesen egészséges vagy...


Engem már amúgy nagyon összezavartak a médiumok azzel a Koronavírus járvánnyal...

2020. aug. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!