Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek Orbán...

Mi a véleményetek Orbán Viktorról?

Figyelt kérdés
Mind fideszes, mind ellenzéki vélemény érdekel. Viszont lenne egy kérésem minden ellenzéki 1 pozitív véleményt is említsen meg legalább (persze ha tud).
2020. aug. 30. 14:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
20%

#10 Ezek miben cáfolják ami a #4-ben van?

de menjünk sorban!

-a minimálnyugdíj csak egy jelzőszám. Nem ekkora nyugdíjat kapnak az emberek, ez egy meghatározott érték, mert ehhez van kötve a családi pótlék meg gyes és hasonlók. Ahogy a méltányossági nyugdíj, amit az kaphat akinek minimális szolgálati ideje is alig van - tehát nem fizetett járulékot élete során a nyugdíjhoz. nem véletlenül nem emelték meg az elmúlt években, hanem hogy ne munka nélkül akarjanak juttatásokat szerezni az emberek, mert aki dolgozik az sokkal nagyobb nyugdíjat, GYED-et, adókedvezményt, egyebet kap.

- Az átlagbér folyamatosan növekszik 2010 óta, nagyobb mértékben, mint az infláció. hasonlítsd össze magad! A reálkeresetek folyamatosan nőnek.

[link]

[link]

Ezen a linken egymás mellett láthatod a béremelkedést, az inflációt és a reálbérek változását is. Nagyon pontosan mutatja, hogy míg korábban az inflációval közel megegyező volt a bérnövekedés, addig az elmúlt években folyamatosan az infláció felett volt 5-8%-kal. Az, hogy egyes helyeken a lakbérek hogyan változtak az nem az állam dolga.

- a kezdő fizetések mindig is alacsonyak voltak, most is sok szakmában sajnos - az enyémben is - a garantált bérminimumot jelentik. A különbség az, hogy ez ma már jóval magasabb, a létminimumot is meghaladja, szemben a korábbiakkal.

- a rezsiköltségeket évek óta nem emelték még inflációval megegyező mértékben sem. Nem tudom mit tehet többet egy kormány, mint végrehajt egy rezsiCSÖKKENTÉST, majd megtartja ezen a szinten.

2020. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
31%

@10:


Ki az a hülye, aki 100 ezerért vesz ki albérletet + a rezsi, ami 150 ezer havonta csak a lakhatás, hogyha nem keres ennyit? Senki. Vagy elmész olyan albérleten, ahol lakótársak vannak, havi 30 ért, amibe benne van a rezsi is (igen! Ilyen is van!), különszoba és jól elvagy. Marad 170 ezred, amiből szépen félreraksz, majd felveszel hitelt és veszel egy olcsóbb lakást, nem kell túl nagy, 1-2 szobás vagy 1-0,5 szobás (hogyha kapcsolatba vagy és egy gyerek is jön, de ha kapcsolatba vagy akkor dupla a fizu, mert ketten dolgoztok.. ugye ugye?). Szóval, ha hitelt veszel fel az sokkal kezdvezőbb, mint albérletet fizetni.


Én még pár éve vettem 9 millióért 2. emeleti 2 szobás lakást. Előtte persze én is hülye voltam és albérletbe voltam, ami 90 ezer volt. Most a hitel 65 ezer (Volt önrész is). (Már visszafizettem a hitelt, örökségből), de ha havi szinten is fizetem akkor is egy idő után enyém a lakást. Az albérletet meg életed végééig fizeted és nem a tiéd :D Az albérletben a lakás a legnagyobb lehúzás a világon és persze a pénzkidobás....

2020. aug. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!