Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmondaná valaki hogy mi ez a...

Elmondaná valaki hogy mi ez a nagy "botrány" az SZFE körül? Nem értem miért vannak ennyire kiakadva az egyetemisták

Figyelt kérdés
2020. szept. 2. 07:58
1 2 3
 1/28 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
87%

Attól függ, mennyire akarod részletesen. Röviden arról van szó, hogy szinte egyik pillanatról a másikra elvették az intézmény autonómiáját, azaz amíg eddig a tanárok és a diákok dönthettek arról, hogy működjön az egyetem, mostantól gyakorlatilag a kormány szab meg mindent.


Ez nem feltétlenül baj, csak értelemszerűen nem szeretik az emberek, ha kirántják a kezükből a gyeplőt.

2020. szept. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
23%
Ugye mindenki emlékszik nemrégiben Gyurcsány Ferenc Vidnyánszky kapcsán tett borzalmas nyilatkozatára...na megvan hozzá a politikai balhé is, nyilván jól megszervezték az elvtársak.
2020. szept. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Mert a Fidesz-csicska, ukrán Vidnyánszkit ültetik a nyakukra.
2020. szept. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, ugyanaz van, mint a felsőoktatás és minden más átalakításánál volt.

Éveken át ment a hiszti, hogy milyen rosszul működik itt minden intézmény, a legalja vagyunk minden listának, kevés a pénz, nincs színvonal stb. stb.

A kormányzat erre válaszul a külföldön JÓL működő rendszerek mintái alapján megpróbálja ezen intézményeket átalakítani, hogy a siránkozóknak is megfelelő színvonalon, eredményesen működhessenek, és úgy tolnak bele hatalmas pénzeket a rendszerekbe, intézményekbe, hogy azokat ne a régi módon a régi emberek osszák szét, használják fel. Hiszen a siránkozás éppen arról szól, hogy ez úgy, a régi módon nem volt sikeres, eredményes, vagyis rossz.

Aztán sorra kiderül, hogy a siránkozók nem ezt akarták, hanem hogy minden maradjon a régiben, csak adjon a kormányzat még több pénzt, majd megint és megint több pénzt, de ragaszkodnak ahhoz hogy a régi emberek a régi módon használják fel ezt a sok pénzt - mert azok az ő embereik.

Ezért megy a hiszti.

Pár évvel ezelőtt amikor ugyanebben a szakmában a filmgyártás állami támogatását változtatták meg gyökerestül, akkor is ugyanezek az emberek hisztiztek miatt, mint most. Akkor is ugyanazzal jöttek, hogy elevszik tőlük a szabadságot, beleszól a kormány, jogtiprás, blablabla. Közben a valóság az hogy nagyságrenddel több pénzt kaptak ŐK és társaik, EREDMÉNYESEN, mert születtek Oscar díjas alkotások is és sok-sok sikerfilm, nem hi ki nem lettek zárva a rendszerből, hanem sokszáz milliós támogatással megvalósult sikeres alkotásaik után is mocskolhatták szabadon azokat, akik nekik ezt a sok százmilliót adták, hogy szabadon dolgozhassanak.

A Színművészeti egyetemen a diákok azon hangos része követelőzik meg hisztizik, mint ahogy tették más egyetemeken is amikor változtatás történt az egyetemi rendszerben. Azok, akik érzik, hogy az egyeduralmuk veszélybe került, mert rajtuk és az ideológiájukon kívül mások IS szót, lehetőséget fognak ezentúl kapni.

Közben pedig a valóságról fogalmuk sincsen, ez kiderül a szövegeikből, a tiltakozásul kitett írásaikból, jelszavaikból.

2020. szept. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
28%

Tudod mikor mondhattam meg, hogy ki kegyen az igazgató? Soha, nem is akartam, meg nem is lett volna az én dolgom meg a hatásköröm se.


De liberáliséknál 1-2 tünci mindig kell...


Csak tudnám mire ez a nagy mellény/önbizalom.

2020. szept. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
59%
5! Látod te szeretsz vezetve lenni, szereted, ha megy elöl a vezérkos, te meg engedelmesen lépkedhetsz utána bégetve. Azok meg, akik nem ennyire szolgalelkűek, szeretnek, önállóan döntést hozni felelősséget vállalni azokból lesznek a liberálisok. Mert a liberálisnak veled ellentétben van egy olyan szokásuk, hogy gondolkodnak, tájékozódnak és a nyáj ellen mernek menni, ha kell és helyesnek érzik. Semmi baj, hogy te csak egy unalmas barika vagy a sokból, a gyávaság, butaság nem szégyen, de akkor ne haragudj azokra, akik veled ellentétben nem ilyenek. Vannak, akik alakítják a világot és vannak, akik sodródnak vele, te az utóbbiak közé tartozol.
2020. szept. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%

"Azok meg, akik nem ennyire szolgalelkűek, szeretnek, önállóan döntést hozni felelősséget vállalni azokból lesznek a liberálisok."



:DDDDD

2020. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nem akartam politikai párt vitát csak érdekelt mert mindenhonnan ez folyik és nem értettem hol a kezdőpontja. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek szép napot!
2020. szept. 2. 09:21
 9/28 anonim ***** válasza:
52%

> Tudod mikor mondhattam meg, hogy ki kegyen az igazgató?


8 általánossal ez nem meglepő :) Egyetemeken máshogy mennek a dolgok.

2020. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Visszatérve: Olvastam hogy tüntetések vannak az egyetemisták között, tanárok mondanak fel azt hittem bezárják ezt a nívós egyetemet, kár lett volna.
2020. szept. 2. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!