Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány alatt volt, hógy...

Gyurcsány alatt volt, hógy hónap végén szendvics volt csak 2-3 napig és 1 pár cipőm volt. Most roskadásig a fagyasztó mindig hússal és már designer táskát is megengedhetek magamnak. Akkor miért jobb Orbánnál?

Figyelt kérdés
2020. szept. 2. 20:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
#9 Persze, ha gyerek volt akkor, akkor ugyanis van fizetése. Akkor meg nem volt. én is ezért élek jobban. Azért 300 ezer csak több mint a havi ötezer zsebpénz anyáméktól.
2020. szept. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
34%

50%

50%

57%

55%

-osok, akik lepontozták eddig a #7 válaszom szerintetek mi kell egy szendóba?

2020. szept. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%

#12

Ők csak ezt a receptet ismerik : kenyér, zsír, vöröshagyma

2020. szept. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
#12 Igazad van valóban ezek kellenek, viszont nem ipari tételben ami három raklap meg kismillióba kerül.
2020. szept. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez tőlük (GY.F. és O.V.) független. Ezt úgy hívják, hogy infláció és (2008-as) válság utáni kedvező konjuktúra.

[link]

(forrás: KSH)

A grafikon a lakásárakkal szemlélteti a fizetések és az árak arányát, de egyéb termékeknél is megfigyelhetők ezek a változások. Az is megfigyelhető, hogy a fizetések körülbelül ugyanolyan ütemben nőnek 2007-től 2018-ig. Még a válság éveiben is megvolt ugyanaz az ütem.

Most ismét a hullám tetejére értünk nagyon gyorsan, újra jön egy hullámvölgy szakasz, ami már a vírusválság előtt elkezdődött, 2019-ben.

2020. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
*Annyi különbséggel, hogy az ingatlanpiac ezúttal nagyobb bajban lesz, mert a vírusválság ezt a területet érinti a leginkább. A grafikonon megfigyelhető, hogy az árak pár évig stagnáltak, lassan esni kezdtek és a 2008-as válság után 5 évvel érték el a mélypontot. Most hamarabb, kb. 2023-ra, vagy 2024-re lesz ismét az a helyzet, hogy a fizetésekhez képest a mainál jelentősen megfizethetőbbek lesznek az ingatlanok, azaz a két érték közelíteni fog egymáshoz, utána ismét növekedésnek indulnak majd az ingatlanárak. A termékek árai (nem tartós és tartós fogyasztási cikkeké) viszont nem feltétlenül fognak esni, az élelmiszereké jelentősen nőni fog továbbra is.
2020. szept. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

15-ös! Persze, hogy az, de ezt az átlagszavazónak, aki ráadásul párthívő is nehéz beadni.

pl. én ma reggel is szendvicset ettem. :-)

2020. szept. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Anyam ugyanannal a cégnél dolgozik ahol Gyurcsany idejeben. Fizikai munka, gyari melo, Del-Somogy, szoval elmaradott regio. A gyar a legtöbb munkasanak minimalbert fizet, szal nem szeret es akarodzik a minimumnal tobbet adni.


Ahhoz kepest most dozsol, szerencsere. Mar nincs minuszban a szamlaja, nem csak olcso kajak jutnak ho vegere, vagy nem kell sakkoznia a csekkekkel, esetleg kolcson kerni hogy jusson valami asztalra..

2020. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A fityiszeseknél tele a húsos fazék de másnak nem adnak mert zsugori az összes.
2021. aug. 11. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!