Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha háború Magyrországon, ti...

Ha háború Magyrországon, ti is bevonulnátok, nem?

Figyelt kérdés
2010. aug. 6. 10:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
nem:D
2010. aug. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

nem kérdeznék meg!

bevezetnék a sorkötelességet és kornak megfelelően mindenkit előbb-utóbb behívnának.

ha jól tudom az idősebbekkel kezdik, megvan a százalékos arány, hogy a hadrafoghatóak milyen korosztályból kell kikerüljenek. nem egy korosztály megy, nem a legfiatalabbak, hogy ne haljon ki egy teljes még nemzőképes korosztály.

2010. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
49%

5. § (1) Az állampolgárok a nemzeti és szövetségi védelmi feladatok végrehajtása érdekében általános honvédelmi kötelezettségként - az Alkotmányban és e törvényben meghatározottak szerint - személyes szolgálat és vagyoni szolgáltatás teljesítésére kötelezhetők.

(2) A Magyar Köztársaság területén lakóhellyel rendelkező, nagykorú magyar állampolgárokat személyes honvédelmi kötelezettségként

a) megelőző védelmi helyzet és rendkívüli állapot idején hadkötelezettség,

b) rendkívüli állapot idején honvédelmi munkakötelezettség, valamint

c) polgári védelmi kötelezettség teljesítése terheli.

(3) Az ország területén lakóhellyel rendelkező természetes személy állampolgárságára való tekintet nélkül, továbbá az ott működő jogi személy és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet (a továbbiakban együtt: szolgáltatásra kötelezett) vagyoni szolgáltatásként az e törvényben meghatározott gazdasági és anyagi szolgáltatásra kötelezhető.

6. § (1) Az általános hadkötelezettség alapján rendkívüli állapot idején és az Országgyűlés külön döntése alapján megelőző védelmi helyzetben a Magyar Köztársaság területén lakóhellyel rendelkező minden nagykorú, magyar állampolgárságú férfi hadköteles. A hadkötelezettség a 18. év betöltésekor kezdődik, és annak az évnek a december 31. napjáig áll fenn, amelyben a hadköteles a 40. évét betölti.

(2) A hadkötelezettség magában foglalja a

a) tájékoztatási (adatszolgáltatási),

b) bejelentési,

c) megjelenési és

d) szolgálati kötelezettséget.

(3) Az (1) bekezdésben foglaltaktól eltérően nem hadköteles az a személy, aki e törvény hatálybalépését megelőzően vagy azt követően polgári szolgálat teljesítésére kapott engedélyt.


Nincs itt kérdés, besoroznak!

2010. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is kötelező lenne, de én mennék, csak nem katonának (egyrészt lány vagyok, másrészt vasággyal 40 kilósan a fegyvert sem normálisan tudnám kezelni). Igaz, még van pár évem, hogy kijárjam az orvosit, de szerintem minden tábori orvosra/nővérre szükség van a sebesültek ellátásában.
2010. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
Az attól függ. Ha pl.: a NATO seggét kéne nyalni akkor nem, de ha igazi Honvédelemről van szó, akkor mint egy hazafi, ez a kötelességem.
2010. aug. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%
Én vegyészmérnöknek készülök, és inkább nem lövetném le magam a frontvonalon, hanem hátulról kezdeném meg a bomba és hadianyagpótlást, vagy segítenék valamilyen fegyver kifejlesztésében.
2010. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

Azt kérdezed ,hogy az ország mit tesz érted?Inkább Te mit teszel az országért!?

Persze én még voltam sorkatona,szeretett hazámért az életemet is adnám.

2010. aug. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%
Őszintén szólva önszántamból nem szívesen. Különösebb nacionalista szellem nem hajt, abból a korból meg már kinőttem, hogy a játékban is buli lövöldözni, akkor biztos a valóságban is az lehet. Ha besoroznak, nincs mit tenni, de magamtól biztos nem rohannék fegyverrel az ellen felé.
2010. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

ma 10:41

Én az orvostanhallgató vagyok, és bizony ránk is szükség van ilyenkor, hogy a háttérből segédkezzünk.

2010. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

Én igen.



"ezért az országért?

az ország mit tesz értem?


röhej


atom kellene ide"


Te ritka egy gyökér lehetsz, hallod-e?

2010. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!