Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha baloldal mindig nagyon...

Ha baloldal mindig nagyon támogatja a Pride-ot, miért nem intézményesítették a melegházasságot?

Figyelt kérdés
2020. szept. 7. 22:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#10 és ennek mi értelme, hogy ugyanarra a dologra két szó van? Ennyi erővel lehetne külön szó a szőkék meg a barnák házasodására, a kis és nagy korkülönbségű párok házasságára, az első és a második házasságra...
2020. szept. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

#11 Mert NEM ugyanaz a két dolog.

Ha veszel margarint meg vajat, akkor is tudod - pont a nevéből - hogy nem ugyanaz a kettő.

Lehet venni vajat is meg margarint is, egyiket sem nevezik tiltottnak vagy büntetendőnek, nem minőségbeli rangsor a kettő között az hogy máshogy hívják és mindkettőt a kenyérre kenve vagy tészta készítéséhez használhatjuk. Csak tudod a nevéből, hogy ha vajat veszel az tejből készült, állati eredetű, így a vegánok nem esznek belőle, ami meg margarinnak van nevezve, az növényi alapú és a vegánok is megehetik. Ennyi.

A házasság az egy férfi és egy nő kapcsolata a törvény előtt. Pont. Ha nem egy férfi és egy nő törvényes kapcsolta akkor nem lehet házasság a neve. Ettől még lehet két nőnek vagy két férfinak is a törvény előtt megkötött kapcsolata, csak azt másképpen kell nevezni, mert a kettő nem ugyanaz.

Ahogy attól mert ragaszkodom ahhoz, hogy a házasság az maradhasson egy férfi és egy nő törvényes kapcsolatának a neve, attól még semmi bajom azzal ha az öcsém a barátjával bejegyzett élettársi kapcsolatot szeretne kötni és így együtt élni.

2020. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%
Értem, és mihez ragaszkodsz még a hagyomány által előírt dolgok közül? Például milyen külön nevet találtál ki arra, amikor nem a szülők választják ki a gyerekük házastársát? Vagy arra, amikor nem szűzen házasodnak? Vagy arra, amikor nem azonos tásadalmi rétegből származóak házasodnak? Ez mind nem felel meg a hagyományoknak, nyilván nem hívhatjuk őket házasságnak, mert az mást jelent.
2020. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
13%

#13 Értem én hogy a fideszfóbiád miatt muszáj belekötnöd az él fába is, de valami értele nem ártana hozzá.

A házasság fogalma már évezredek óta létezik és mindig is a férfi+nő kapcsolatát jelentette. Nincs új fogalom, ez az eredeti.

Ahogyan nálunk már 1000 éve 1 férfi + 1 nő törvényes kapcsolatát jelenti, ennyi idő után már el kellene fogadnod hogy ez ezt jelenti.

Az ehhez képest ÚJ formáknak lett új nev, ilyen az együttélés, az élettársi kapcsolat és az azonos nemű párok számára a bejegyzett élettársi kapcsolat. Ennyi. Ha sikerül törvényesítened az agy nélküliek kapcsolatát, akkor élhetsz abban is - a képességed már meg van hozzá, és akkor segítek annak is nevet találni ha szükséges.

2020. szept. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem a fideszfóbiám miatt, bár valóban nem szeretem őket, hanem emberi együttérzésből írtam. Attól neked nem lesz több a házasságod, hogy másokét máshogy hívod.
2020. szept. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!