Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikának mi köze az...

A politikának mi köze az egyetemekhez?

Figyelt kérdés
Nem értem, én eddig álomvilágban éltem? én azt hittem az egyetemek független intézmények, miféle dolog az, hogy speciális törvényekkel aktuálisan bármit szabályoznak? és a másik oldalról meg Gyurcsány Ferencnek mi a köze a színházhoz és a kúltúrához?

2020. szept. 9. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ilyen ez az orbánisztán rezsim. Mindenbe bele kell dugniuk az orrukat.
2020. szept. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

1

Hogy lehet valaki ennyire együgyű? Szerinted a jelen kormány az, aki politikával tette tönkre az oktatást?

2020. szept. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Mégis hogy tudná egy egyetem egyedül fenntartani magát, ha nem állami finanszírozásból? Ébredj fel! Még az alapítványi egyetemek is állami pénzekből élnek, mert különben olyan magas lenne a tandíj, hogy senki sem tudna ott tanulni.
2020. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező

Az egyetemek ÁLLAMI intézmények, az ÁLLAM FIZETI a fenntartásukat, a hallgatók oktatását.Nem most lett így, hogy eddig magán intézmények voltak, most meg beleszól a zorbán - mindig is állami intézmények voltak.

Vannak magán egyetemek, azoknak a képzésébe semmiféle beleszólása nincsen az államnak. Meg kell felelniük pár elvárásnak ami benne van a felsőoktatási törvényben és ennyi. Azt és úgy oktatnak, annyi tandíjért, ahogy akarják.

Most vesznek KI az állami beleszólás, irányítás alól intézményeket és MOST teszik őket az államtól legalább részben függetlenné azzal, hogy alapítványi formában fognak dolgozni. Akik most az SZFE-n tüntetnek, azok nem azt követelik hogy az állam ne szóljon bele az egyetemükbe, hanem hogy MEGINT SZÓLJON BELE az állam, mint pár hónappal ezelőttig volt. Éppen most vonult ki az állam, a politika az oktatásból - néhány intézménynél.

Az állam adja a pénzt, ezért az állam döntötte el, hogy MIT vár el érte cserébe. Azt hogy hány bányamérnököt, hány orvost, informatikust, nyelvészt képezzenek ebből a pénzből. Nem azt szabta meg az állam, a politika, hogy mit tanítsanak nekik - hanem hogy hánynak fizeti ki a képzését.

Most van pár intézmény, ahol még ezt sem fogja megmondani, mert az alapítvány maga dönt az ösztöndíjakról, a képzés finanszírozásáról.

2020. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Az állam normális országokban nem szól bele az oktatásba, mert nem dolga. Az egyetemek maguk határozzák meg, hogy mit, hogyan, mennyi embernek oktatnak és aztán a végeredménytől (az oktatás színvonalától, az ott diplomát szerzettek elhelyezkedési esélyeitől, a munkáltatóknak az ott végzőkről való véleményétől) függ, hogy egy-egy egyetem mennyire elismert.

Attól, hogy az állam támogatja az iskolákat, még nem jelenti azt (megintcsak: normális országokban), hogy megmondja mit, hogyan kell tanítani és mennyi embernek. Normális helyeken, a világ elismert állami egyetemei közül egyikben sem avatkozik bele az állam az oktatásba, se abba, hogy mennyit és mit oktassanak. Ezt a piac dönti el. Ha nincs szükség informatikusokra, logisztikusokra, villamosmérnökökre, balneológusokra, mert átalakul a piac vagy túlképzés van, akkor kevesebben fognak jelentkezni és kevesebb helyet hirdetnek meg.

Az meg aztán végképp hülyeség, hogy azért tüntetnének, mert azt szeretnék, hogy az állam szóljon bele a dolgokba :) Ezt a fidesz terjeszti, és mint látható, néhány ember be is veszi ezt.

2020. szept. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
A politika a világ része. Mindennek köze van hozzá, ami a világ része. A politika úgymond átszövi a világot és azt is ami benne van. Persze nem terjedt ki a világ minden részére és nem is fog. Ahová "akar" oda terjed.
2020. szept. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Csak egy fideszes igazgató és a Bal-libernyákok tüntetnek és kész is a politikai téma
2020. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Gyurcsánynak annyi köze van hogy Karácsonnyal együtt titokban támogatják a tüntetéseket. De erről már csepegtetnek...
2020. szept. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

"Akik most az SZFE-n tüntetnek, azok nem azt követelik hogy az állam ne szóljon bele az egyetemükbe, hanem hogy MEGINT SZÓLJON BELE az állam, mint pár hónappal ezelőttig volt"


Ebből látszik, hogy egyesek meg sem akarják hallani a tüntetőket. Valahol megírták, hogy a modellváltás ellen tüntetnek és máris nyomják mindenhol, hogy akkor másképpen nem is lehet.


Azt sem tudják, hogy miről szól, hogyan működik az alapítvány, honnan van pénzük.

2020. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
természetesen az állam tartja fenn őket, de azon kívül függetlenek kéne legyeneke, én úgy tudtam, ez alapelv, nem?
2020. szept. 10. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!