Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem online tartják az...

Miért nem online tartják az előadásokat az egyetemeken, hiszen így a vírus terjedése csökkenhetne?

Figyelt kérdés
Persze lennének olyan gyakorlatok, amiket nem lehet otthonról csinálni, azokat meg kellene tartani, de rengeteg előadást simán lehetne online is tartana. Ez azért is lehetne jó, mert a tömegközlekedési eszközöket az egyetemisták nagy része használja, amikor az előadásokra kell ingázni, holott az órák nagy részét online is lehetne tartani. Illetve sok professzor is idős ember, akikre fokozott veszélyt jelenthet a vírus.

2020. márc. 10. 19:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Az állam, állami intézmények nagyon rugalmatlanok.Illetve, túl bürokratikusak, lassan reálnak a változásokra.
2020. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Mert a magyar mentalitás az,hogy "ülje le a magáét"


Mai napig vannak olyan tanárok,akik írják a névsort előadáson,pedig előadásra nem is kötelező bejárni.


Sokkal jobb lenne a tanároknak is.

Időtakarékosabb lenne.

Sőt,én be is vezetném,hogy minden előadást így tartsanak meg.

El kellene gondolkodni,hogy a 21.században ez miért probléma.

2020. márc. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%

Aztán még hétvégente jönnek-mennek hazafelé a vonatokon, buszokon , mert nem budapesti a legtöbb diák ugye.


Mellette a legtöbb ember aki idősként utazik a vonatokon, azok az idősek.

Már rég leblokkoltam volna a miniszterelnökség helyében az egyetemeket, lévén onnan is indult ki a virus nem igaz?

2020. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

"Mai napig vannak olyan tanárok,akik írják a névsort előadáson,pedig előadásra nem is kötelező bejárni."


A katalógusosok :)

A legtöbbnek sztálinista mentalitása van.



Az egyetemnek a rugalmasságról,nyitottságról is kellene szólnia.Nem arról a bezártságról, mint a középiskolák.


A modernabb felfogású tanárok feltöltik az anyagot e-learning felületre, sokuk videóval együtt, így mindig visszalehet nézni az előadást.

2020. márc. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Most mondok egy példát. Jó pár éve elindították a Videotoriumot hasonló céllal. Én a BME-re járok több tárgy előadásait is ott néztem, nálunk nem kellett bejárni. Voltak akik bejártak. Több OHV-ben is megírtam, hogy folytatni kéne a tárgyak videóra vételét, mégis alig történik valami. Na, persze nem csak én mondtam. A legszívatósabb az eleje, na ott direkt nem vettek fel egy tárgyat se. Vajon miért? Pedig ott kellett volna kezdeni. Amúgy gyakorlatokat is fel lehetne venni, mert nálunk az egyenlő azzal, hogy egy ember a táblánál beszél és ír a táblára. Egyedül a laborokra és konzultációkra kéne bejárni.

Nyílván a vírus sokakat elgondolkoztatott. De itt szó szerint ellenállnak egyes oktatók... Ha még súlyosabbá válik a helyzet, lehet meglépik, de még kivárnak, illetve nem akarják valószínűleg, hogy ez elterjedjen, még a végén több diák meg az anyagot az anyagot...

2020. márc. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%
*tanulná meg az anyagot
2020. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Túl sok a régimódi, újításokra nem fogékony oktató, doktori ide vagy oda. Inkább nézik a 100-200 unott és álmos arcot akik a katalógusos 50% jelenlét miatt ülnek be aludni, minthogy amint említették előttem, online előadást tartana. Annak a technikai háttere meg végképp nem igényelne se végzettséget se hatalmas összegeket..

Sajnos azoknak sincs könnyű dolguk akik vevőek lennének, maga a rendszer is ilyen beállítottságú. "Jó az úgy, elég volt a mi időnkbe is, így is felnőttünk, nekünk még ennyi se vót, örüljenek hogy ennyi is jut, stb.."

2020. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki tud olyan módon előadást tartani amit szeretne ha videóra rögzítenének. Sajnos a többség nem szégyenlősségből hanem mert ő maga is tudja hogy nem jó előadó és nem tud rendesen magyarázni. De van sok előadó aki tényleg jól csinálja de mégis szeretné ha élőben a hallgatóinak mondaná el és nem a kamerának.

Jó lenne ha az előadások videón is elérhetőek lennének, akkor tanuláshoz is lehetne használni őket. De jelenleg még nem tart itt az egyetemi oktatógárda. Sajnos nagyon sok változásra lenne még szükség ehhez. De talán most lesz egy lökés ami elindíthatja.

2020. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
Mondjuk a videotóriumos anyagok nem a legjobbak, ha tényleg jó minőségben akarjuk felvenni az előadásokat, az elég sokba kerül. De szerintem így is megérné, mennyit szenvedtem Szeszlérrel, hogy nem lehet egyszerre jegyzetelni és megérteni mit magyaráz... Olyan jó lett volna visszanézni!
2020. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Mert nincsenek meg hozzá a feltételek.

Az egy dolog, hogy egy előadássorozatot vagy kurzust felvesznek és feltöltik a videotoriumba vagy a Moodlebe, de teljesen más az, ha MINDEN előadást fel kell venni. Oda külön ember kellene, aki kezeli a kamerát, ha kell megvágja ill. javítja az anyagot, feltölti a netre...

A háromdiplomás mesteroktatótól nem lehet elvárni, hogy kezelje a kamerát, mert a háromdiplomás mesteroktató képes arra, hogy a fali VGA aljzatból kirángassa a VGA kábelt, úgy hogy az be van csavarozva, és képes arra, hogy nem dugja be teljesen a pendrive-ot a gépbe, és utána dühöng, hogy a gép miért nem olvassa be...

Ráadásul a videóanyagokat tárolni kell, használat után mennek az intézménytörténeti archívumba. A videók tárolásához rengeteg tárhely kellene, havonta lehetne vásárolni a NAS-okat.

2020. márc. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!