Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor gyakorlatilag egy...

Most akkor gyakorlatilag egy picit szigorúbb (itt, ott kötelező maszkhordás) svéd modell lesz bevezetve?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik nem lesz a tavaszihoz hasonló #maradojotthon, #nemenjsehova kampány.
2020. szept. 12. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Filozófiai különbség mindenképpen van. A svéd modell arra törekedett, hogy minél több ember megfertőződjön, átessen a betegségen, és a nyájimmunitásban reménykedett.


Az itteni helyzet nem erről szól, hanem hogy mindenkinek elfogyott a pénze, szabadsága, nem tudja hová tenni a gyereket stb., és nem lehet megint mindent leállítani. A cél nem az, hogy az emberek megbetegedjenek, hanem hogy működjünk és tudjuk a kaját meg a számlákat fizetni úgy, hogy katasztrófa se történjen.

2020. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

Valahogy úgy.


Valami nemzeti maszlaggal körítve, mert az embereknek itt kell az a tudat, hogy jobbak vagyunk mint a mocskos nyugat, lepipálunk mindenkit.


Aztán mivel a kassza üres nincs már karanténozgatás és szépen elkezdik Magyarországot bepirosozni az elmaradott nyugati országok.

2020. szept. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Senkinek nem célja, hogy sokan megbetegedjenek. De különösebb katasztrófa se lesz belőle. A halálozási szám a fontos, az pedig alacsony. A többség (>99%) észre se veszi, hogy beteg. Innentől kezdve pedig jó döntés, hogy a gazdaság működését tartják elsődlegesnek.
2020. szept. 12. 21:41
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Csakhogy a svédekkel ellentétben itt sokkal sűrűbben lakott az ország és vacak az egészségi állapotunk is, ezért nagyon sok halott lesz.
2020. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

21:48: Nem azon múlik, hogy hány halott van, hogy milyen sűrűn lakott az ország, hanem hogy mennyire van elöregedve a társadalom. Még mindig a 80-90 éves nyanyák halnak bele.


Mivel mi élen járunk dohányzásban, alkoholfogyasztásban, mindenféle rákos megbetegedésben, egészségtelen életmódban, és rövid várható élettartamban, nálunk elfogynak a potenciális halott jelöltek jóval azelőtt, hogy kiugró mértékű számadatokat láthatnánk.

2020. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Itt semmilyen svéd modell nem működne. A svédeket megkérte (!) a kormány, hogy ne tegyék ezt, ne tegyék azt, és tartsanak be néhány szabályt. A svédek többsége pedig betartotta. Önként.

Nálunk bárki bármit is kér, utasít, az öntudatos magyar polgár biztosan nem azt csinálja.

Há nehogy má nekem ő aszongya hogy esztetet csináljam. Mert majd én megmutatom hogy nekem nem parancsó.

Ez a magyar modell.

2020. szept. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#6 ez nem igaz. Na jó, nem tudom, vidéken lehet ilyenek az emberek, azt nem tudom. A fővárosban 99% hordja a maszkot szó nélkül mindenhol ahol kell. Meglepően szabálykövetőek az emberek.
2020. szept. 13. 08:34
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát én a 4-6 villamoson még mindig elég sok maszktalant látok, még ha nem is ők a többség.
2020. szept. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Az egész vírushiszti arra megy ki, hogy megcsinálják az idénre tervezett világgazdasági válságot. Mivel a magyar gazdaság eleve gyenge volt, a tavaszi intézkedések is akkora válságot okoztak, amekkora már elég a hatalomnak (nem a Fidesznek, hanem az ő főnökeiknek), ezért nincs szükség újabb bezárásokra meg karanténra. Most már csak a szórakoztatóipart, a turizmust, a vendéglátást és a légiközlekedést akarják átjátszani a "kiválasztottak" kezébe, ezért már csak ezeket a területeket érintik érdemben a korlátozások.
2020. szept. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8


Ennek ilyen a pszichológiája. Azt gondolod, hogy az emberek nem hordják, tudatalatt így az ilyenekre koncentrálsz és az agyad felnagyítja a dolgot.

2020. szept. 13. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!