Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Igaz, hogy az okostelefon...

Igaz, hogy az okostelefon gyakorlatilag "kötelező" a mai világban?

Figyelt kérdés
Főleg a fiatalabbakra gondolok, de akár a 60 alattiakra is ki lehet terjeszteni.

2020. máj. 22. 22:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem hiszem hogy igaz lenne.
2020. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 LuciferSZD válasza:
80%
Ami azt illeti én diákként azt kell hogy mondjam igaz. Az oktatás már annyira eltolódott a digitális világba h mobil internet nélkül is hátrányba vagyunk sok esetben. Az egyik barátnőmet konkrétan leszídta a tanár, hogy miért olyan rossz a telefonja a szülei nem támogatják rendesen a tanulmányait meg ilyen nem tudom nálatok hogy van, de arrafelé ahol én lakok egyre jobban elvárják.
2020. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
2 Ez Felháborító!!!
2020. máj. 22. 22:45
 4/20 LuciferSZD válasza:
100%
Az de hát ilyen a világ.. Sajnos
2020. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Digitákis oktatás működik számítógépen, laptopon vagy tableten is. Nem kötelező az okostelefon, ha lehetne én meg is szabadulnék a kütyük világától! Sokkal jobban lennék!
2020. máj. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Amikor a középiskolát kezdtem 3 éve, az első félévben nem volt telefonom, tehát nem kötelező, de megkönnyíti az életet.
2020. máj. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 LuciferSZD válasza:
63%
Szerintem ez igazából attól is függ, hogy melyik iskola hogy áll hozzá digitális oktatás vagy normál tanév közben egyaránt. Az előző válaszolónak is igaza van hogyne viszont vannak olyan iskolák ahol tanárok már annyira hozzá vannak szokva, hogy neked van telefonod hogy számukra ilyen verzió nincsen nem létezik, hogy neked nincs, nálunk pl kifejezetten elvárják hogy legyen. Természetesen környezettől és hozzá állástól függ az egész.
2020. máj. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem, de nagyon sok helyzetben hátrányba kerülsz.


Pl. nekem egyetemen volt egy nehéz vizsgám, akik megbuktak rögtön felvették a következő vizsgaidőpontot, én is megbuktam, nekem nem volt okostelóm, mire hazaértem és számítógépemen beléptem a neptunba már betelt az összes vizsgaidőpont és nem tudtam pótvizsgázni. De ugyanez van a tárgyfelvételnél, ha nem a géped előtt ülsz, akkor cseszheted, míg akinek van okostelója, az bárhonnan felveheti a tárgyakat.

De pl. nem tudsz kedvezményesen vonatjegyet venni pár perccel az indulás előtt, repülős utazásnál nem nagyon tudsz online becsekkolni, csak ha kinyomtatgatod stb. Rengeteg példát fel lehetne hozni...

2020. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
nem kotelezo, de sajat magadat hatraltatod ha nincs. nyilvan ha nem telik ra, az mas helyzet, az sajnalatos, de ha azert nincs valakinek, mert "lazad" ellene, az oszinten szolva gyerekes es nevetseges.
2020. máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom, hogyha olyan telóm lenne, amire lehetne letölteni aplikációkat; akkor tudnék 10 perces percdíjon beszélni, így meg egy ideje csak 25-ös a legkevesebb, a legolcsóbb csomag. Egy jóideig lehetett még úgy is 10 forintos percdíjon beszélni ennél a szolgáltatónál, hogy nem kellett letölteni semmilyen alkalmazást; aztán egyszercsak bevezették, hogy csak úgy lehet 10Ftos perdíjjal, hogyha ilyen applikációt töltünk le hozzá. Úgyhogy nekem maradt a 25; sima, régitípusú telót meg már nem is árulnak, ezt a telót meg -ez egy régi típusú, tartós márka- na, ezt meg nem telefonüzletben vettem; hanem egy másik ilyen elektronikai boltban, ahol telókon kívül van még sok más is; na, és szóval én viszont ezután a telefon után vissza szeretnék majd menni ahhoz a márkához, ami talán nem annyira strapabíró, de sokkal kezelhetőbb, tehát nem gagyi. De olyanba szeretném, hogy okos telefon, de gombos, de olyat nem árulnak belőle, úgyhogy lehet, hogy a kövi telefonom már olyan érintőképernyős lesz, pedig én a gombosakat szeretem. :( Ennek az a lényege, mondok egy példát, hogy miért nagyon fontos nekem, hogy miért preferálom nagyon a gombos telókat. Mert tehát ott nekem érzésre is megvan, tehát nemcsak látom, hogy megnyomtam egy gombot, hanem érzem is. Valamint, ha valamelyik teló érintőképernyős, valszeg érzékenyebb a képernyője, tehát valszeg sérülékenyebb is lehet; valamint, hogyha valaminek több funkciója van, az valszeg sokkal hamarabb elromlik; de tényleg, már az első szempont is, amit soroltam, nagyon lényeges. Tehát, hogy nekem kell az is, hogy tapintásilag is meglegyen az érzés, hogy én benyomtam egy gombot. Tehát nem tudom, minek akarták ezt a fajta telót ennyire erőltetni; okés, hogy új, meg modern, és végülis így alkalmazkodtak a piachoz, tehát nem is feltétlenül a gyártók erőltették, hanem a kereslet erre lett nagyobb; de na. Azért én még szeretnék olyan telót, hogy lehessen rá applikációkat letölteni, de a gombnyomkodás élménye is meglegyen. Ja meg legyen fain a kamerája, hogy szép képeket csináljon, ha fotózni akarok vele. De mondjuk egy gyengébb kamera is tud szép képeket csinálni, de olyat, hogy lehetőleg ne legyen pixeles; meg azért talán sok színt tudjon, tehát ne nagyon mosódjanak egybe a képek rajta. Tehát még ennyi.
2020. máj. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!