Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz jobban lehúzza az...

A Fidesz jobban lehúzza az embereket mint régen az MSZP?Nagyobb terhet rakott rájuk?Jobban a zsebünkbe kell nyúlni mint Gyurcsány idejében?

Figyelt kérdés
Emlékszem Gyurcsány idejében az emberek fel voltak háborodva,hogy bevezették a vizitdíjat.Mert mire föl szednek be 300 forintot pluszba,ha egyszer fizetjük a TB-t.Most nincs vizitdíj,de nem fizetünk most is többet dolgokért mint kéne?Most nem fizetünk meg kétszer semmit? Most nem vesznek el több pénzt az emberektől mint kéne?

2020. szept. 15. 09:23
A kérdező szavazást indított:
Nehezebb az élet most mint Gyurcsány idejében volt.
Gyurcsány kormányzása alatt rosszabb volt az embereknek.
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Én se szeretem Orbánt,de Gyurcsánynál nem lehet rosszabb.
2020. szept. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Orbán Viktor mondta még és igaza is volt ebben a vizitdíj idején hogy ez olyan mintha moziba mennénk és befelé menet is fizetni kéne meg kifelé menet is.De most nincs ez?Most csak befelé menet fizetünk a moziba? Kifelé màr nem?
2020. szept. 15. 09:34
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Sokkal rosszabb volt akkor, mint most.
2020. szept. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Ha Orbanek atombombat robbantananak az orszagban, meg akkor is nagysagrendileg jobban allnank, mint a liberalis Gyurcsany alatt.
2020. szept. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

A vizitdíjról : Értem, hogy miért nem tetszett ez az embereknek, valóban etikátlan, viszont én kifejezetten élveztem, hogy nem ment Marika néni minden nap orvoshoz unalmában, hogy legyen kivel csevegni, hanem tényleg az ment orvoshoz, aki beteg.

Persze ezt lehet hogy mások túlzásnak érzik, akik nem tapasztaltak ilyet. Nálunk nem egyszer volt, hogy hallottam ahogyan a nagyothalló néni hangosan meséli a doktornőnek, hogy milyen jó rántotthúst sütött az unokáknak a vasárnapi ebédnél, és bent volt fél órát. Míg én lázas betegen vártam a soromra. Ez a vizitdíj idején nem volt.

Sokan mondják, hogy Gyurcsány b_szta szét az egészségügyet. Ebben félig meddig egyetértek, de Orbánéknak rengeteg idejük lett volna helyrehozni.

Ehelyett csak romlott. Tíz éve még pár héten belül kaptam szakorvoshoz időpontot, most fél évig tart.

Mellesleg ma már a TB adónak számít, bármire költhetik a befolyó összeget, és szemmel láthatólag nem az egészségügyre költik. A legtöbb ember ma már inkább magánrendelésre jár, akkor meg mire fel fizetjük a tb-t??

A benzinárak, az euro árfolyam is nevetséges.


Nem voltam sosem Gyurcsány párti, de szerintem Orbán jóval nagyobb károkat okozott az országnak.

El kéne már felejteni, hogy csak ez a két ember létezik, ha magyar politikáról van szó.

2020. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%

2000-ben kezdtem el dolgozni és azóta is folyamatos a munkaviszonyom. Gyurcsány idejében nagyon nem ment szekér (legalábbis nekem), Orbán alatt sokkal jobban keresek. Ez inkább a világgazdaság erősödése miatt van. Viszont amit csinálnak Viktorék az gusztustalan. Erre most nem térnék ki.

Szürke gazdaságban is kell dolgoznom.

2020. szept. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Most nincs vizitdíj , helyette jarhatsz maganrendelesre 20-30 ezerert/ alkalom.

Vagy varhatsz honapokat az sztk idopontra ami alatt 3* meghalsz.

2020. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Ez értelmezés kérdése, ha mindent beleveszünk, akkor most rosszabb az embereknek.

Itt arra gondolok, hogy az állam szolgáltatásait is belevesszük, mint lehúzást vagy csak tényleges pénzbeli áramlást nézünk. Mivel az egészségügy és oktatás sokkal rosszabb lett, amit sokan nem hittek el, hogy lehetséges, de a fidesz összehozta.

Ha csak pénz mozgást nézünk, akkor már kérdéses, meg persze az is kérdés, hogy belevegyük-e a válság alatti adó növekedéseket vagy sem. Ha nem vesszük bele, akkor szerintem Gyurcsányék konjunktúrája még mindig jobb volt. Az adóemelésekre válság alatt nyilván szükség volt, de később ezen Orbán se javított sokkal többet.

2020. szept. 16. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!