Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vissza vezetnéd a vizitdíjat?

Vissza vezetnéd a vizitdíjat?

Figyelt kérdés

2020. szept. 15. 10:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Én pl 10 de év alatt 6500 ftot "használtam fel" a befizetett tb-ből. És nem azért mert nem lett volna többre szükségem, hanem 3 hónap múlva adnak időpontot a szakrendelésre, hogy aztán 2 perc alatt lerázzanak . Én nem látom, hogy értelme lenne a vizitdíjnak most, azért , hogy legyen még egy kis zsebpénze a maffiának én nem fizetnék szívesen.Ertelmes dolgokra meg úgysem fordítanák :D
2020. szept. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
68%

A vizitdij celja nem az volt, hogy akinek nem indokolt ne vegye igenybe a eu szolgaltatast, hanem szintisztan penzt akartak lehuzni az emberektol, ha mar az orszag gazdasagilag a padlon volt es nem volt penz az eu fejlesztesre. 2007rol beszelunk.


Egyebkent fizetni nem csak a haziorvosi szolgaltataert kellett, hanem a fogorvosiert is, vagy a jarobeteg szakellatasert. Mondjuk egy fogorvosnal nem igen gyulekeztek Manciek es tartották fel a sort. Es Gyurcsotanyek elvartak volna hogy a fizetett tbmen felul meg fizessek 300ftot alkalmankent..


Az akkori 300ft ma minimum a duplaja lenne, ha nem 1000ft. Mennyire kell elhivatott szocibzinak lenni, hogy valaki tamogassa ezt?

2020. szept. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 nemaRendőrség ***** válasza:
52%

Ha ennyi pénzért szar a szolgáltatás akkor meg kell emelni az árat.

És teljesen jogos, hogy többet fizessen az aki többet használja.

Az meg hogy most 1000 forint lenne nevetséges, minimális infláció volt, 500al már túlbecsűltem

2020. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
66%
Én is sokkal szívesebben fizetnék magamnak bármilyen magánorvosi kiadást, ha nem vonnak le tízezreket TB-re. Ráadásul fizess akkor is majdnem nyolcezret havonta, amikor munka nélkül vagy. Gratulálok ennek a csodás rendszernek, én most is csak magánrendelőt veszek igénybe, ott legalább ember vagyok nem csak egy húsdarab a sok közül. Az egészben tényleg az a legszebb, hogy a lakosság 70 százaléka egész életén keresztül tízmilliókat fizet be az állami egészségügybe, míg élete végéig legfeljebb néhány százezret fizet neki az állami eü. Vagy még kevesebbet, ha az emberségért hajlandó pluszba fizetni és inkább magánrendelőbe megy. Az országból meg alig egymillió akik sokkal többet használnak fel, mint amit befizetnek, ami sajnálatos a helyzetük miatt is, illetve az ilyen igazságtalan rendszer miatt is.
2020. szept. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
78%

Van fogalmatok mennyibe kerülne egy bonyolultabb mutet, vagy mondjuk egy feleves rakkezeles?


Konnyen mondjatok hogy nem fizetnem a tbt, inkabb maganban megoldanam. 😂


Csak maga a rak diagnosztizalasa, stadium beosztasa szazezrek lennenek, ha nem milliok. Hany meg hany ct, labor, rontgen, mr, kontrasztos mr, pet vizsgalat kell egy korrekt diagnozishoz..


Mibol fizetne egy atlagember ha mondjuk dolgozni sem nagyon tudna, mert a mutet utan jonne a kemo hetente honapokon at??

2020. szept. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
75%

#25 Nem tudják és nem is gondolják végig ezt az oldalát. Eljutnak odáig hogy 300Ft helyett majd 500Ft esz a vizitdíj és annyi.

Magánorvosi , magánkórházi ellátásra van lehetőség 30 évre. Mégis sorra mentek csődbe a magánkórházak, miközben mindenki folyamatosan azon sír mennyire rossz az állami - mert az emberek még azt sem tudják megfizetni ami most a magánkórházakban könnyen elérhető.

Még a magán egészségbiztosítók is olyan csomagokat kínálnak az ügyfeleknek, amikben korlátozva van hogy mekkora költségig fedezik az ellátásukat. Egy csípőműtét vagy szemműtét a határ, a komolyabb kezelésekre már az állami rendszerbe irányítják az embereket. Persze lehet korlátlan fedezetű magánbiztosítást is kötni, de ott a havi biztosítási díj annyi mint egy kisember éves jövedelme.

2020. szept. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
#26 Mert az átlagember nem igazán van tisztában a pénzügyeivel és gyakran mellőz minden tudatosságot, a mának él. De hidd el, ha valaki inkább elrakja a fizetéséből azt a havi 40-50 ezret, esetleg befektetni, hogy ne vigye el az infláció, akkor meg tudja oldani, hogy kifizesse a milliós magánszámlákat ha évtizedek múlva valami komolyabb probléma állna elő.
2020. szept. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
70%

HA évtizedekig tud gyűjtögetni. HA..


Es ha valaki 40evesen lesz rakos vagy kap strokeot, infarktust, egyeb mas kronikus betegsege lesz? Maga a kórházi bentartozkodas naponta tobb 10k.. Infuziok, gyogyszerek, laborok stb.



Szepen hangzik ez az öngondoskodás.. De ez meg az Usaban is csak a felso 10knek mukodik, csak ok lennenek a korhazi szamlakat kifizetni. Egy transzplantacio millio dollarokba kerul..

2020. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 nemaRendőrség ***** válasza:
49%

Aha, egy szülés mennyibe is kerül magánban? 10-20 misi?

Ebből van 2-3, 30 éves kor előtt optimálisan.


Nem csak arra kell gondolni hogy majd 60 évesen lesznek bajaim

2020. szept. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Férfi vagyok, még nem találták ki nekem a szülést :D
2020. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!