Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tette ezt a Fidesz az...

Miért tette ezt a Fidesz az OKJ tanfolyamokkal?

Figyelt kérdés

Szerettem volna letenni valamikor egy cukrász képzést, ami 5 hónapot vett volna igénybe. Jövőre azonban ez már 2-3 éves szakmunkás képzőben lesz elérhető. Úgy tudom, ez az összes ilyen képzésre igaz.


Az OKJ a mostani rendszerben azért volt jó, mert pár hónap alatt egy konkrét szakmát biztosított az embereknek. Bárki le tudott tenni egy egyszerűbb képzést, és utána dolgozhatott. De így, hogy 2-3 évet kell tanulni azért, ami masnak 5 hónap, pl. a cukrász esetében... Akinek sürgősen kell szakma, azzal mi lesz?


Miért tette ezt a Fidesz?


2020. szept. 18. 21:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Hidd el, jobb lesz ez így. Egy komolyabb helyen eddig is szakközépbe 2 éves képzés volt az OKJ. Az a pár hónap csak arra volt jó, hogy legyen egy papírja az embernek, a munkahelyen meg erőlködik hogy mit is kellene csinálnia.
2020. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Annak aki 18-20 éves, biztos jó, mert eltartják.


Rutint a munkahelyen is lehet szerezni, ez kifogás.

2020. szept. 18. 21:40
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

"Rutint a munkahelyen is lehet szerezni, ez kifogás"


Akkor nem is várnák el hogy legyen végzettséged, csak azt mondanák hogy menj oda és tanuld meg.

2020. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
95%
Sokkal jobb ez így. Sokkal kevesebb lesz az akinek papírja van, de szaktudása nincs. Valószínűleg ezért lett megváltoztatva, mert mondjuk az nem járja, hogy kifizetsz mondjuk egy asztalosnak x milliót, aki amúgy 3szor annyi ideig csinálta, míg megígérte, és kb. mindent javítani kellett rajta még otthon, persze nem azt asztalosnak... (Tapasztalat)
2020. szept. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%

"Akinek sürgősen kell szakma, azzal mi lesz?"

Hát mondjuk ha gimi után, vagy bölcsész-szak helyett ment volna rendes OKJ-ra, akkor lenne szakmája. Ha meg gimi után elment mosogatni vagy lógatta a lábát aztán 30+ évesen rájött hogy kellene valamit csinálni, hát igen miért nem gondolkodott előre.

2020. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
És szerinted pár hónap alatt mit tud megtanulni valaki cukrász képzésen? Hogy mi a tortalapát vagy hogy hogyan kell tejszínhabot készíteni?
2020. szept. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Mondom, egy 18-20 évesenek, akit eltartanak, ez teljesen érthető, de aki idősebb, és sürgősen kellene egy munka, az szívás. Egy 25 éves fiatalember majd mit csinál az alatt a 2-3 év alatt, élősködik a barátnőjén?


Az OKJ képzések azért nem arról híresek, hogy olyan nagy ész kell hozzá. Én a Gépíró, szövegszerkesztő tanfolyamot 6 hónap alatt nyomtatam le rövidített képzésben OKJ-n, és a követelmények megfeleltek az eredetinek, ami talán 2 éves lehettett. Az egyik modulnál 2500 leütés volt a vizsgakövetelmény, egy meghatározott idő alatt, én 1 hónappal a vizsga előtt 2600-nál jártam.


Ezr akarod tanítani akkor 3 évig? Nevettséges.

2020. szept. 18. 21:51
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

"Egy 25 éves fiatalember majd mit csinál az alatt a 2-3 év alatt"

Hát mit csinált az 5-7 év alatt?


Igen nem kell hozzá nagy ész, kb a fizetség is annyi lesz érte.

2020. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
Amennyit keresni fog valaki az ilyen szakmákkal, na úgyis a barátnőjén fog élősködni......
2020. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ezzel nem értek egyet. Nekem három OKJ bizonyítványom van, de ezek szerint negyedik nem lesz. Kár, mert az egyetemi tanulmányaim előtt egy cukrászt meg akartam volna csinálni. Hát így már nem fogom, inkább nyelvvizsgát teszek angolból.
2020. szept. 18. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!