Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugdíjasoknak milyen...

A nyugdíjasoknak milyen anyagi káruk származik a járványból? (Moratórium)

Figyelt kérdés

JANUÁR 1-TŐL TOVÁBBI HAT HÓNAPIG MEGHOSSZABBÍTJUK A HÁZTARTÁSOK SZÁMÁRA NYÚJTOTT HITELMORATÓRIUMOT A GYEREKET NEVELŐ CSALÁDOK, A NYUGDÍJASOK, A MUNKANÉLKÜLIEK ÉS A KÖZFOGLALKOZTATOTTAK ESETÉBEN


Nem értem. A nyugdíj nem csökken. Mégis mi ennek a célja?



2020. szept. 19. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem...
2020. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíj összege nem csökkent, de a vásárlóértéke erőteljesen. A durva élelmiszerár növekedés a nyugdíjasokat is érinti. Pláne, akinek alacsony a nyugdíja és így jelentős részét teszi ki az élelmiszer megvásárlása.


Azt nem tudom, mennyire vették figyelembe, de éppen azért mert fix jövedelem, sok családnál a munkájukat vesztett, vagy csökkent bérű családtagjaikat segítik. Én is többekről tudok, akik a nyugdíjas szülőkhöz, sőt, többnyire csak egyedülálló szülőhöz költöztek, akár gyerekeikkel együtt, akár jó messzire, hogy javarészt a nyugdíjból vészeljék át a ki tudja meddig tartó nincstelenséget, vagy csökkent bevételt.

Falun élünk. Az unokáim mesélték a tanév kezdetén, hogy milyen sok új osztálytársuk van. (Ahhoz képest kettő is sok egy-egy osztályban, hogy nem tudom én, hat évig egy sem volt.) Én is rendszeresen találkozom sosem látott idegenekkel, vagy olyanokkal, akik hébe-hóba látogatták meg a szülőjüket, nagyszülőjüket.

2020. szept. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
A nyugdíjasok döntő többsége alkoholista, a bor ára meg február óta több mint 50%-kal nőtt.
2020. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszel ilyen orbitálos marhaságot?
2020. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Amit a kettes írt, az bár igaz, de gyakorlatilag az összes társadalmi rétegre igaz, szóval még mindig nem értem, hogy a nyugdíjasok miért lettek "kiemelve".
2020. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Mert sokan vannak és az ő szavazataikat a legkönnyebb megvásárolni.
2020. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!