Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyibe kerülne felépíteni...

Mennyibe kerülne felépíteni egy 20 000 fős várost, mint kis-Dunaújváros?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy ha Pest megyében építenének egy 20 000 fős várost, ahova szociális alapon költöztetnének be embereket (bedőlt hitelesek, legszegényebb régiók stb), mennyibe kerülne egy ilyen zöldmezős beruházás pl. Biatorbágy szomszédságában. Most nem az a lényeg, hogy választanák ki az embereket, hanem az államnak mennyibe fájna az infrastruktúra, házak felhúzása, útépítés (tegyük fel a főút mentén építi fel).

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. szept. 19. 15:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
10-es, köszönöm a kiváltképp tartalmas választ!
2020. szept. 21. 21:00
 12/12 Pupusz ***** válasza:
Szívesen! Ez azért csak sacc/kb volt. Az biztos, hogy sokkal olcsóbban nem jönne ki, de én inkább drágábbra tippelnék. Nem számoltam még a tervezési költségeket, tereprendezést, villanyvezetékek, közművek kiépítését, önkormányzati épületet, parkosítást, tereket, játszótereket, szemétszállítás infrastruktúráját és még egy csomó mindent. Pontosabb végösszeg megállapítása iszonyatosan melós lenne még becslés szintjén is.
2020. okt. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!