Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Maszkviselégre felszólításnak...

Maszkviselégre felszólításnak számít az is, hogy a buszon megállás nélkül 5-10 percenkén folytom bemondják, hogy maszkot kell hordani, vagy csak akkor számít ha konkrétan az illetőt szólítják fel személyesen?

Figyelt kérdés

"Aki tömegközlekedési eszközön felszólításra sem vesz fel maszkot, az ellen rendőri intézkedést kezdeményezhetnek, leszállíthatják a járműről, és akár 50 ezer forintos pénzbüntetést is kiróhatnak rá."


Itt a törvény.

Az lenne a kérdésem, hogy felszólításnak számít az is, hogy az automata géphang folyamatosan szól, vagy csak az számít annak, ha mondjuk jön az ellenőr?


Aki kötekedni akar, annak elárulom, hogy eddig 3x ájultam el a buszon és 15-20 alkalommal leszálltam, mert rosszul vagyok a maszktól. Nem kapok rendesen levegőt. Persze betegségem van és ez nem egy szokványos dolog, de bevallom ha nincsenek sokan a buszon, akkor néha ha már szédülök kirakom az orrom a maszk alól.

Erre egyből büntethetnek, vagy csak akkor ha személyesen odajön az ellenőr és a kérés ellenére sem veszem fel teljesen a maszkot?


Van orvosi igazolásom is, de a bkk az írta a levelemre, hogy (fura mód) ők ezt nem tudják elfogadni!



2020. szept. 21. 18:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%
Ok, hisztis vagyok, de már nagyon elegem van, vegetálunk március óta, a megoldás mindenre egy darab rongy az arcra, bár abban sincs logika, van, ahol kötelező, máshova meg simán lehet menni nélküle. Inkább lezárnák az országot pár hétre, mindenki maradna a fenekén otthon, utána élhetnénk újra normálisan.
2020. szept. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Rákos is volt már aki meggyógyúlt, akkor miért nem gyógyulnak meg a többiek is?

Mert hisztisek?

Orvosi vizsgán is bukott már ki olyan aki rosszul lett a maszkban, nyilván ezért sem találkozol ilyen orvossal.

50 kilós fiatal lányt láttál már építkezésen zsákot cipelni?

Na látod!


Akit nem zavar a maszk munka közben az olyan munkát választ.

Engem például eléggé zavar amikór ledőlök a székről, vagy arra eszmélek fel, hogy 20-an bámúlnak mert összeestem.


Mondani lehet, de átélni nem tudod ahogy látom.

Ha te 140 kiló vagy én meg 50, akkor te vagy a barom mert nem tudsz lefogyni?

Én bármi ehetek, te meg egy tábla csokitól is elhízol. Akkor te egy segg vagy? Saját logikád alapján IGEN!

(Persze fordítva is igaz, te vagy vékony én nem tudsz hízni!)


FOGD MÁR FEL: NEM VAGYUNK EGYFORMÁK!!!

2020. szept. 22. 16:49
 13/13 Molyember ***** válasza:
62%

Egész életemben olyan munkahelyeken dolgoztam, ahol sok esetben hordani kellett maszkot. Különféle okokból, különféle fajtákat. Még soha, egyetlen egyszer sem láttam, hogy valaki elájult volna tőle, vagy rosszul lenne. Soha, pedig nem tavaly kezdtem, és sok száz emberről beszélek. Hiszti volt miatta, természetesen, orrkidugós fogyatékossal is rengetegszer találkoztam, de amikor meghallotta, hogy ezért akár fegyelmivel is távozhat, és akkor még csak munkanélkülit sem kap, valahogy mindig sikerült rendesen felvenni. 50 kilós lányt nem láttam még zsákot cipelni, szerencsére törvény alapján sem lehetne erre kötelezni. De azt a nyomorult maszkot mindenkinek, kötelezően hordania kellett, és ha a megélhetés függött tőle, máris nem okozott akkora problémát.

Három dolgot tudok elképzelni veled kapcsolatban, kérdező:

1: hazudsz, csak hogy valami drámaival alátámaszthasd, hogy miért nem akarsz maszkot hordani.

2: olyan súlyos légzőszervi betegséged van, hogy csoda, ha az ágyból ki tudsz mászni.

3: pszichés beteg vagy, csak nem tudsz róla, ezért jó lenne, ha felkeresnél egy szakembert.


Mivel ilyen messziről én nem tudom eldönteni, hogy melyik az igaz, ezért inkább nem találgatok. De hülyeséget ne terjessz. Egészséges ember nem tud elájulni a maszktól. Képtelenség.

2020. szept. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!