Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért az a célja a magyar...

Miért az a célja a magyar társadalomnak, hogy minél több ember dolgozzon, nem pedig az, hogy minél kevesebb munkával el lehessen látni a Magyarország működéséhez szükséges feladatokat?

Figyelt kérdés
2020. szept. 22. 21:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Mert a magyar emberek nagy részébe az volt/van belenevelve, hogy minél többet dolgozol, annál többet érhetsz el. Ami persze igaz is, csak egy gyári szalagmunkás hiába fog meggebedni a gép mellett 3 műszakban, akkor sem fog előrébb jutni.
2020. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

A Magyarország működése kifejezés alá minden beletartozik...

Ha a munkavállalók nagy többsége dolgozik,akkor a járulékok befizetésével az államkassza gyarapodik (ne menjünk bele hogy hova kerül!!! Kérlek titeket! : )

Nem beszélve a munkavégzés alatti esetleges termelésről ami ugyancsak lsd előző.

Nem elérhető cél a kevés munkával való gazdagodás. Magyarország adottságai nem és világpiaci lehetőségei nem teszik lehetővé ezt.

Sajna,ha relatíve kevés a termelő munkavállaló, akkor nekik "kell" megtermelni a nem termelő (izé) munkavállalók betevőjét is...vagyis megszakadsz a munkában(mert kevés a munkás) a "másik" vége meg gazdagszik.

2020. szept. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
2020. szept. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Ha a munkavállalók nagy többsége dolgozik,akkor a járulékok befizetésével az államkassza gyarapodik"


Ha egy munkavállaló csak azért dolgozik, hogy legyen neki munkája, akkor abból az állam gyakorlatilag semmi hasznot nem lát. Egy fölösleges munkát végző közszférában dolgozó emberrel meg kifejezetten rosszul jár az állam, nem is beszélhetünk befizetett járulékról.


"Nem beszélve a munkavégzés alatti esetleges termelésről ami ugyancsak lsd előző."


Ennek a problémának a megvitatásához először el kéne dönteni, hogy fogyasztói társadalmat akarunk-e. Az nem működik, hogy egymással párhuzamosan építjük a fogyasztói társadalmat és próbáljuk csökkenteni a fogyasztást.

2020. szept. 22. 22:04
 5/20 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
63%

Nagyon egyszerű a válasz. Azért, mert ha Magyarországon (de ide behelyettesíthetsz bármilyen országot) ha nem dolgozol, éhenhalsz. Egy ország állampolgáraként jogosult vagy az országod által kínált munkaerőpiac használatára, azaz vállalhatsz munkát vagy adhatsz munkát másoknak.

Ha jól értem, a te állításod az, hogy jelenleg dolgozik az országba 3 millió ember (fals számokat hozok, pontosat nem tudok), az ő munkájukat viszont valójában el tudná végezni mondjuk 2 millió?

Igazad lehet, csak ezzel problémák vannak:

- az a két millió, aki dolgozik, megszakadna a munkába (itt lásd azt az összefüggést, hogy egy vállalkozó miért vesz fel alkalmazottat)

- az az 1 millió és a családja éhen halna.

A gazdasági növekedés mindig úgy érhető el, ha a számokat növeljük. Ha többen dolgoznak, több lesz az adóbevétel. Ha többen indítanak vállalkozást és vesznek fel alkalmazottat, akkor az állam valamelyest tehermentesül, mert nem ő fizeti a dolgozót.

És mikor lesz sikeres ez a dolog? Akkor, mikor a vállalkozások képesek lesznek új értékek létrehozására. Ha erre képesek, akkor a cég sikeres lesz, nőni fog a bevétele, innoválni tud, aztán tud felvenni alkalmazottakat amiből aztán ......

Ajánlom a témában a menedzsmentelmélet fejlődését és az USA-ban tevékenykedő gyártulajdonosok problémáját az 1900-as évek elején. Erről szól. :)

2020. szept. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Teljesség igénye nélkül:

A "semmi haszon" a munkavállaló által "befizetett"

személyi jövedelemadó

nyugdíjjárulék

társadalombiztosítási járulék.

A munkáltató részéről

szociális hozzájárulási adó

szakképzési hozzájárulás...

"Egy fölösleges munkát végző közszférában dolgozó ember" munkabérét akárhogyis nézzük ugyanez terhek "sújtják".

Esetükben:Bal zsebből>jobb zsebbe.

2020. szept. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Nyugaton a háború óta jóléti társadamat építenek. Ez meg is látszik a polgárok életszínvonalán.

Nekünk volt 50 év lemaradásunk amikor a szocializmusban mindenkinek volt munkája. Most meg orbánék jönnek ezzel a dumával hogy munka alapú társadalom. Munka alapú ló..sz.

Nézd már meg a fidesz vezérkarát. Ezek egy percet sem dolgoztak még életükben csak ahhoz értenek hogyan veszítse el a közpénz a közpénz jellegét.

A sok dolgozó pedig arra kell, hogy a nyugatról idetelepült összeszerelőüzemekben legyen aki kiszolgálja a gépeket. A magyar munkaerő ennyit ér.

2020. szept. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"Ha jól értem, a te állításod az, hogy jelenleg dolgozik az országba 3 millió ember (fals számokat hozok, pontosat nem tudok), az ő munkájukat viszont valójában el tudná végezni mondjuk 2 millió?"


Abból a hibás feltételezésből indulsz ki, hogy Magyarországon annyi elvégzendő munka van, amennyit az aktív korú lakosság napi 8 órában el tud végezni. Ez egy kimondatlan axióma már évtizedek óta. Miért ragaszkodik ehhez görcsösen a magyar (és sok más) társadalom? A kérdésem tulajdonképpen csak ennyi. Rá tudnék kérdezni sokkal konkrétabb dolgokra is (például miért kell nap 8 órát dolgoznia annak, aki egy irodában napi 4 óra tényleges munkát végez), de nem teszem, mert a probléma gyökere nem a konkrét példákból derül ki.


"A gazdasági növekedés mindig úgy érhető el, ha a számokat növeljük. Ha többen dolgoznak, több lesz az adóbevétel. Ha többen indítanak vállalkozást és vesznek fel alkalmazottat, akkor az állam valamelyest tehermentesül, mert nem ő fizeti a dolgozót."


Ez közgazdasági hablaty. A magyar emberek jóllakásának két feltétele van:

- Termeljenek elegendő élelmiszert

- A megtermelt élelmiszer jusson el a megfelelő helyre

Ha Magyarországon egy ember is éhezik, akkor meg kell nézni melyik feltétel nem teljesül.

2020. szept. 22. 23:06
 9/20 anonim ***** válasza:
A "Termeljenek elegendő élelmiszert" kitétel milyen összefüggésben van nálad a "...minél kevesebb munkával el lehessen látni..." jelentéssel?
2020. szept. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#9

Semmilyen összefüggés nincs.

Egy társadalomnál mind az elegendő élelmiszer, mind a kevés munka egy igény. Ez a két dolgot egymástól függetlenül igényli a társadalom.

2020. szept. 22. 23:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!