Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormányváltástól hogyan lenne...

Kormányváltástól hogyan lenne jobb?

Figyelt kérdés
Ellenzéknek nincs programja, egyedül másképp csinálnák mint a Fidesz. Túl misztifikálnak mindent ami esetlges kormányváltáskor történne. Az ellenzéki önkormányzat valtásoktól is sokat vártak - természetesen a Fidesz hibájából - mégsem lett semmi jobb. Annyi a szerentséjük hogy van kire mutogatini. Tudjuk -Különösen az ellenzéki kijelentésekből és klaszikus elszolásokból -, hogy esetleges kormányváltás esetén is a Fideszre mutogatnának vissza. Vagyis nem javulna semmi csak ugyanazt csinálná az ellenzék amit most is azzal a külömbséggel hogy kormányon. Cserébe lenne jó kis megszorítás és túlköltekezés. Sőt! Nem csak kormányváltás és vissza mutogatás lenne, hanem mindent eltüntetnének ami a jelenlegi kormányoz tartozott, embereket rúgnának ki - mindenkit aki más véleménnyel rendelkező -, ahogyan Fleck Zoltán „jogszociológus” mondta: „Nagy valószínűséggel egy ’22-es ellenzéki győzelem után időlegesen le kell mondanunk a jogállam tiszta érvényesüléséről. De ez soha nem volt másként rendszerváltáskor, nagy forradalmak után." Vagyis ez teljesen rendbe van nem?

2020. szept. 23. 14:22
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

8-as A Fidesznek nincs szüksége programra üres igérgetésekre mert hatalmon van. Egész 4 év mostmár 10 arról szól hogy a Fidesz hogyan kormányoz. Ellenzéknek kell választási program ami nincs mert még dolgoznak az összellenzéki választási programon. Mi marad? Maradnak az ellenzéki kijelentések, elszolások, önkormányzat vezetések. Botrányból botrányba keverednek - ahogyan a Fidesz is - mert nem ezt igérték. Mivel senki nem várta el tőlük - ahogy a Fidesztől igen - hogy pár hónap alatt csodát tegyenek, legalább tartsál fent azt a nivót és tökéletességet ahogyan reklámozták magukat, ahogyan azok az önkormányzatok előtte voltak. Ahol tisztább levegőt igértek piszkosabb lett, ahol kevesebb szemetet több szemét lett. Azzal saját magukat és magadat csapod be ha nem ismered be, mert egyes önkormányzatoknál ahol eddig örültek hogy az ellenzék nyert most nől a harag és az elégedetlenség.


"Ez amúgy azért hatalmas nagy hazugság, mert az mszp-szdsz kormány nominális annyival növelte az államadósságot 8 év alatt, mint a fidesz az első 8 évében. A különbség az, hogy a fidesz első 8 éve alatt nem volt válság, mint az mszp-szdsz alatt."


Könnyű hazugsággal vádolni valakit ha láthatóan nem értesz hozzá ezért nem érted.


A GDP-hez viszonyítva kell nézni az államadósságot, nem azért mert az jobban kedvez a Fidesznek hanem mert abból látszik hogy mennyire szált el. Másképp nem tudod megítélni hogy jól-e végezte valaki a dolgát. Az MSZP alatt még a válság előtt a GDP-hez viszonyítva magasabb volt az államadósság, Fidesz alatt a válság előtt alacsonyabb. Ez a szigorú költségvetési stratégiának köszönhető amit a Fidesz alkalmaz.


"Amivel mi a probléma? A fidesznél elég jól látszik, hogy nem szakértelem miatt kerültek az emberek pozícióba, hanem haveri alapon. El is várnám kormányváltás esetén, hogy ezeket az embereket rúgják ki."


Amikor Fidesz volt ellenzekben ugyanazt sugalta hogy a rendszer rossz és korrupt. A Fidesz mit csinált? Leváltotta a korrupt kormányt és az ő haverjait tette oda. Ha az ellenzék  nyerne akkor az ő haverjaikat ennél oda és így tovább. Az egész világ így működik, kvázi mindenki korrupció ellenes de közben ők a legkorruptabbak. <br>

<br>

2020. szept. 23. 16:03
 22/32 anonim ***** válasza:
18%

#20/21

Amit írtam, annak az a köze a dologhoz, hogy egész M.O. pártszimpátia alapján választott polgármestert és mindenki fittyet hányt az alkalmasságra, mintapéldája ennek Győr és Újbuda, ahol a józan észt legyőzte a tőrzsi gyűlölködés.


Amúgy a legkönnyebb lenne, hogy rámhúzd, hogy nem adok esélyt az ellenzki programoknak és nem olvasom el őket, de ez nem igaz. Elolvasom és az az indoka annak, hogy teljesen alkalmatlannak látom őket függetlenül a Fidesztől. És akárhányszor kritizálom az ellenzéket, MINDIG megkapom, hogy 1) Fideszes troll vagyok 2) és hogy a Fidesz így meg úgy. De az ellenzékiek nagyívben elkerülik a logikus diskurzust az ellenzéki ötletekről. Mindig a Fideszre mutogatnak és személyeskednek.


Több kérdést is tettem ki, ahol ezt tapasztaltam az ingyenes teszteléssel kapcsolatban, a 11 órai szórakozóhely bezárással kapcsolatban, az alapjövedelemmel, alapvető élelmiszerek ÁFÁ-jának módosításával és még 1001 dologgal kapcsolatban. Mindig az 1) és 2)-es pontokban leírtakat kapom az ellenzékiektől, soha nem mennek bele a témába. Terelnek a Fideszre és személyeskednek.


Ezekből és az ismerősömmel kapcsolatban én levontam a következtetést, hogy az ellenzékiek nem az ellenzékre szavaznak, hanem a Fidesz ellen voksolnak. Nem az ellenzék alkalmasságát jutalmazzák, hanem a Fidesz politikáját büntetik a szavazatukkal. Ez most nem egy negatív dolog a szememben, hanem a véleményem a feltett kérdésről.

2020. szept. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
16%

Itt van ez a kérdésem: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__10..


Egy ellenzéki válasz sem próbálta megvédeni a Momentum felvetését vagy leírni, hogy miért nem úgy van, ahogy írom. Csak 1) személyeskedtek és 2) Fideszre mutogattak. Ez az ellenzék magasról tojik az ellenzéki pártok színvonalára, a Fidesz ellen vannak és nem az ellenzék mellett.

2020. szept. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Ott van leírva az ötös válaszban, az első igazi válaszban, hogy semmi gond nincs az ingyenes teszttel, lehet több tesztet végezni itthon.
2020. szept. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

#8, vicc amit írsz, már ott bukik a legelején:"Minden elllenzéki pártnak van saját programja, illetve jelenleg közös programon dolgoznak". Egy röhej! Az a gond, hogy az ő programjuk csak a Fidesz leváltásáig tart, mert akkor tudják, hogy oda férnek a húsos fazékhoz, kb. ennyi a híres Baloldali Koalíció terve!

Mivel a Fidesz relatíve jól kormányoz a válsághelyzetben, nincs okom lecserélni őket kutyaütőkre, azért, hogy aztán feláldozzák az országot a globalizmus oltárán. Elég volt már a baloldali, véres diktatúrákból, - az egész világon- nem akarunk se népi, se szovjet, se semmilyen diktatúrát, köszi, nem kell kormányváltás, éppen elvagyunk!

2020. szept. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
81%

"A Fidesznek nincs szüksége programra üres igérgetésekre mert hatalmon van."

Szóval akkor üres ígéretek nélkül hazudik, értem.


"Egész 4 év mostmár 10 arról szól hogy a Fidesz hogyan kormányoz."

A valóságban egy kormánynak is kell program, mivel azt tudjuk, hogy korábban mit csinált, viszont a programnak azt kell tartalmaznia, hogy a következő 4 évben mit csinál.

De nyugi, ez csak demokráciában működik, nálunk ezt nem kérik számon az emberek, szeretik a fasizmust. :)


"Ellenzéknek kell választási program ami nincs mert még dolgoznak az összellenzéki választási programon."

Fidesz program sincs a következő 4 évre.


"Botrányból botrányba keverednek"

Ja, mondjuk az elmúlt évek legdurvább bortányai a fideszhez köthetőek, de ne zavarjon. :D


"Mivel senki nem várta el tőlük - ahogy a Fidesztől igen - hogy pár hónap alatt csodát tegyenek"

De, elvárták. Már számtalanszor szerepelt az, hogy Karácsony Gergely pár hónap alatt egy válságban nem tudta megvalósítani az ígéreteit.

A fidesztől csak annyit várták el, hogy 10 év elteltével legyen gerince beismerni, hogy szarul kormányoznak és ne még mindig elmúlt8évezzenek.


"Ahol tisztább levegőt igértek piszkosabb lett"

Ez mondjuk tényszerűen nem igaz.

A felmérések szerint bp-en pont, hogy tisztább lett, amikor a biciklisáv az úton volt.


"Könnyű hazugsággal vádolni valakit ha láthatóan nem értesz hozzá ezért nem érted."

Ez nem hozzáértés kérdése, ezek tények.

Az államadósság - kerekítve- 2002-ben 10 ezer milliárd volt. 2010-re 20 ezer milliárd lett és 2018-re 30 ezer milliárd lett. Vagyis mindkét kormány 8 év alatt ugyanannyit rontott. A különbség az volt, hogy az mszp alatt volt válság.

Ez GDP esetében ugyanígy simán számolható.


"A GDP-hez viszonyítva kell nézni az államadósságot"

Nem, mivel nem százalékosan fizeted vissza, hanem nominálisan, ezért normális esetben a nominálisat kell nézni.

Akkor kell a százalékos arányt nézni, ha 2 különböző ország gazdaságát kívánod összehasonlítani, mivel természetesen az olaszoknak méretükből adódóan valószínűleg több az államadósságuk, mint nekünk, de ebből nem tudjuk meg, hogy gazdasági szintjén ez mit jelent.


"mert abból látszik hogy mennyire szált el"

Ez megint nem igaz. Ez pont a nominális értékből látszik, mivel a GDP arányával el lehet maszkolni a tényleges változást.


"kvázi mindenki korrupció ellenes de közben ők a legkorruptabbak"

Nem, vannak országok, ahol nem így működik és vannak ellenzéki pártok is, amik nem így működnek.

___________________________________________________________


#22

"M.O. pártszimpátia alapján választott polgármestert és mindenki fittyet hányt az alkalmasságra"

Azt meg tudod mondani, hogy hogyan döntöd el, hogy alkalmas-e valaki, ha még nem láttad politikai szerepben?

Illetve ha alkalmasnak látod a polgármestert, de nem azt képviseli, amit te, akkor miért ne pártszimpátia alapján kellene szavazni?

Én is tudok - fogalmazzunk úgy, hogy - elfogadható fideszes politikust, de saját rendszere felé nem kritikus így nem tudnám azt mondani, hogy jó lelkűen rászavazok, mert én a képviselőmtől azt is elvárom, hogy a saját rendszerével szemben is legyen kritikus.


"Elolvasom és az az indoka annak, hogy teljesen alkalmatlannak látom őket függetlenül a Fidesztől."

Ezt amúgy hány ellenzéki politikus mondta rád? Mert a szavazók azok nem politikus. Így kb. mindenki elmondhatja, hogy azért nem szavaz a másikra, mert valaminek elhordja.

Én már voltam ellenzéki utca fórumon és ott még a fideszesekkel is leálltak érvelni, hátha meggyőzik őket.


"De az ellenzékiek nagyívben elkerülik a logikus diskurzust az ellenzéki ötletekről. Mindig a Fideszre mutogatnak és személyeskednek."

Egyrészt, én nem vagyok politikus, de rám szabad írni, ha tényleg érvelés lesz és nem érvelési hibák sora, mivel én szeretek vitázni.

Másrészt, ez pont úgy elég nevetséges kijelentés, hogy a független Gulyás Márton által szervezett vitasorozatra kizárólag az ellenzéki pártok mentek el és a fidesz nem. Ez az EP választás előtt volt.


"Több kérdést is tettem ki"

Nem követek mindent kérdést, nekem lehet írni.


"Terelnek a Fideszre és személyeskednek."

Mellesleg én sosem láttam még a fideszt érvelni. Pedig én még kormányközeli sajtót is olvasok.


"az ellenzékiek nem az ellenzékre szavaznak, hanem a Fidesz ellen voksolnak"

Ha rossz a szavazó, akkor nem lesz rossz a párt is, vagyis ha te a fideszre azért szavazol, mert a szavazók neked nem tetszenek, akkor az ugyanúgy érvelési hiba, mint a személyeskedés.


"alkalmasságát jutalmazzák, hanem a Fidesz politikáját büntetik a szavazatukka"

Tényleges alkalmasságot csak akkor tudnak megállapítani ,ha kormányra kerülnek.

De lefordítom neked, hogy értsd. A fideszről tudják, hogy rossz, ezért arra nem szavaznak, viszont az ellenzék lehet, hogy jó, ezért arra szavaznak, amíg persze nem csalódnak bennük.


"vagy leírni, hogy miért nem úgy van, ahogy írom"

Az 5-ös amúgy pont érvelt, szóval ez most csak hazugság.

__________________________________________________________


#25

"Az a gond, hogy az ő programjuk csak a Fidesz leváltásáig tart"

Ezt bizonyítsd. Oh, hogy nem tudod. Akkor kérlek ne hazudozz. :)


"Mivel a Fidesz relatíve jól kormányoz a válsághelyzetben"

Azért elég alacsonyra kell tenni a lécet, hogy jó kormányzásnak hívjuk azt, amikor nálunk alig volt vírus, évek óta mondják, hogy mi vagyunk az EU motorja meg milyen királyak vagyunk, és még régiós szinten is nálunk volt a legnagyobb visszaesés.


"Elég volt már a baloldali, véres diktatúrákból"

Ezért fasiszta véres diktatúrát akarsz. :D

Ma minden 4. ember a fidesz katasztrófális egészségügye miatt hal meg, mivel ezek az emberek az elkerülhető halálesetek közé tartoznak. Ezt Kásler is beismerte.

Ez évente kb. 30 ezer ember.

2020. szept. 24. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

#26 Szokás szerint kiforgatod és kedvedre átértelmezed mások válaszait. Egyszerűsítek, hogy ezt ne tudd kiforgatni: hazudsz.

A fidesz megmutatta mit csinál, hogyan csinálja és éppen ti hisztiztetek egy évig azon, hogy már 2030-ig tartó terveket, célkitűzéseket fogalmazott meg Orbán. Ezen felül mit akarsz még tőle programnak? Neked semmi nem lenne jó tőle, téged nem is érdekelne - ahogy a hozzád hasonló ellenzékieket sem. Aki meg odafigyelt arra amit csinálnak és támogatja őket abban ami eddig volt, nekik meg nem kell többe. Akkor minek? Leírhatod ezerszer, de annál jobb mutató, hogy amikor lehetősége volt egy politikai erőnek akkor mi az amit valóban meg is csinált - nincsen.

Tudom, hogy gyurcsánnyal az élen a mai ellenzék kedvenc időtöltése a "hogyan hazudjunk többet és többet hogy szavazatokat szerezzünk" játék, de ez nem működik, amikor nekik is ott van a konkrét 8 éves kormányzásuk a hátuk mögött. Nagyon jól összemérhetően a jelenlegi kormányzat hosszú időszakával. A tények azok tények és hiába szeretnétek, nem lehet hazugságokkal a múltat átírni.

2020. szept. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
81%
Kérlek linkeld be a Fidesz 2030-ig szóló terveit, mivel én nem ismerem őket.
2020. szept. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
#28 Keress rá, tudd, erre való az internet! Ha ráérsz itt fórumozni és kíváncsi vagy rá, akkor meg is tudod keresni magadnak.
2020. szept. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Segítek, én nem találtam kidolgozott programot a Fidesztől sehol, ahogy több korábbi kommentelő is ugyanezt mondta. Állíthatod, hogy van, de linkeld is be, ha már ismered. én is be tudom kamuzni, hogy a Momentum a pedofíliát támogatja, de ha nem tudom bizonyítani csak kamu az egész.
2020. szept. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!