Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az általános iskolai irodalmi...

Az általános iskolai irodalmi tananyagban (5-8 osztályig) miért nincsenek nagyobb arányban Wass Alberttől regények, novellák, versek?

Figyelt kérdés
Rengeteg művét olvastam, és semmi fasiszta-náci-rasszista (amik egyébként is hazugságok) dolog nincs bennük.

2020. szept. 24. 21:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
22%
Mert folyamatosan magyarellenes kormányunk van, és Wass Albert műveiből még a végén megtudhatnák a gyerekek az igazságot bizonyos történelmi eseményekről.
2020. szept. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

Mert még nem ennek a korosztálynak való. Azért a legtöbb Wass Albert műnél érteni kéne a történelmi-társadalmi hátteret is.

Én nagyon szeretem Dosztojevszkijt és Jókait, de nem 11-14 éveseknek való, pedig nekik is vannak rövidebb műveik, de itt nem a hosszúságról van szó. Hanem hogy megértsék a diákok.

2020. szept. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%
11-es, előbb kérdezd meg őket, hogy egyáltalán érdekli-e őket...
2020. szept. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

11-es a történelmi tényeket nem a versekből és regenyekből kell megismerni.

Elárulom: az Aranyember vagy a Kőszivû Ember Fiai sem történelmtudomanyi mű.

És azt is elàrulom, hogy Ady sem tört be sehova Dévénynél...

2020. szept. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
44%
#14 Viszont bizonyos történelmi korokról még Wass Albert regényeiben is több igazság van, mint a történelemkönyvekben. Nem is beszélve Tormay Cécile Bujdosó könyvéről, amit szintén kötelezővé kellene tenni.
2020. szept. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%
#13 Ennyi erővel minden könyvnél, novellánál vagy versnél is meg lehetne kérdezni, hogy érdekli-e őket. Pl Wass Albertnek 2 regénye is van, ami az 1848-as szabadságharc leverése után játszódik (kb. 7. osztályban tananyag történelemből), és nagyon könnyed, olvasmányos stílusban van megírva.
2020. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
83%
Csakhogy az volna a cél, hogy megszeressék az olvasást, nem pedig az, hogy olyat olvassanak ami nem is érdekli őket, emiatt nyűgként éljék meg és utána már a kedvüket is elvegyék az olvasástól.
2020. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

#17 Igen. Azt nem értem, hogy a képregények miért nincsenek benne az eszköztárban. Azok 1-2 rövid mondatos olvasásokat jelentenek képenként és a cselekmény vinné a gyereket tovább hogy olvassa a következőt. Az olvasásnál az a gond hogy nem tudnak még elég gyorsan meg jól olvasni ahhoz hogy értsék is közben a szöveget és haladjon is a történet, hogy élvezetes lehessen. Amikor fél oldal elolvasása egy órába telik és egy szót sem ért meg belőle akkor persze hogy nem akar olvasni - minek? A képregényekkel ezt a sebességet lehetne javítani, aztán jöhetne a következő fokozat.

Ahogy voltak régebben a kalandjáték könyvek is. Az öcsémet azzal szoktattam rá az olvasásra. Egy fantasy történet szereplőjeként kell haladni a könyvben, mindig csak pár mondatnyi szöveget elolvasva, választva a következő lépést ahogy akarja alakítani a történetet. Az elején nehezen ment neki, de mivel élvezte a sztorit, hát erőlködött és fejlődött is. Persze ma leülne a gép elé és látná a játékot nem kellene olvasnia, azt értem, de ha már meg kellene szerettetni az olvasást ahhoz sokkal jobb, mint egy szépirodalmi mű amit még a felnőtteknek is csak kis része tud értékelni.

2020. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
#17 Ezért jó ötlet tőle novellát olvastatni, mert könnyed stílusban íródtak, és még tanulsággal is szolgálnak.
2020. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!