Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért olyan rossz állapotúak...

Miért olyan rossz állapotúak az országban mindenhol a járdák ? 70-90 %-ban egyenetlen, töredezett, fel kellene újítani, de látszólag sehol nem foglalkoznak ezzel a problémával.

Figyelt kérdés
Ez nem ugyanolyan fontos része egy településképnek, mint az utak állapota, a fásítás, a középületek felújítása ? Az utak nagy része manapság már jó állapotú, sokal fejlődött 20-25 év alatt országos szinten. A járdák kritikán aluliak.

2020. szept. 27. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a járdák, az utak is.


Sok helyen az utak olyanok, mint a Hold felszíne.

2020. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Útépítássel, utak javításával szoktam találkozni, nyilván azon is lehetne vitatkozni. Járdákat sosem láttam még javítani.
2020. szept. 27. 11:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul ha bármilyen közműcsere van, akkor foltozgatják, ami tovább növeli a szabdaltságát. Vannak persze kivételek, egyes alföldi kisvárosokban szoktam látni kulturált járdákat, míg a dunántúli városokban, szülővárosomban is, katasztrófa a helyzet. Ebből is gondolom, hogy ez elsősorban igénytelenség, nem puszta pénz kérdés.
2020. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Ha meg valaki önkéntesen elkezdi javítgatni, akkor az kap büntit. Pedig valóban sokmhelyen úm. csapágyas lesz az ember tőle.
2020. szept. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Útépítássel, utak javításával szoktam találkozni, nyilván azon is lehetne vitatkozni. Járdákat sosem láttam még javítani."


És láttad utána az eredményt?:D

Betömik a lyukat.Lyuk nem lesz, de lesz helyette egy bukkanó.


Kvázi adnak a szarnak egy pofont.

2020. szept. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az utak jobb állapotban vannak és többet foglalkoznak a karbantartásukkal, mint a járdákkal. A kérdést nem az utakról tettem fel, kimondottan a járdákról.
2020. szept. 27. 11:32
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Azért, mert a járdák, amikre te gondolsz, azok nagy részt a lakótelepek építésekor épültek kb 50 évvel ezelőtt. Elsődleges funkciójuk az, hogy eső esetén ne a sáros földön kelljen járniuk a gyalogosoknak. Ezt a funkciót, akármilyen csúnyák is, még így is betöltik.

Egyébként sok járdát újítottak fel az elmúlt 20 évben, csak épp nem a lakótelepeken, hanem főleg a történelmi belvárosokban és azok környékén, ahol a látvány tényleg számít.

2020. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Éltem már kisvárosban, megyeszékhelyen, fővárosban is, én soha nem láttam még járdát javítani, utat már százszor (ezzel nem azt akarom mondani, hogy az utak álapotát ne lehetne kritizálni). A történelmi belvárosban élek jelenleg megyeszékhelyen és 20 éve is hepehupás volt a környékünkön a járda.
2020. szept. 27. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért nem foglalkoznak ezzel, mert ebből nem lehet nagyüzemileg lopni ( így volt ez 2010 előtt is).


Azért lassan érdemes körülnézni:

-az utak minősége továbbra is..

-a járdák és közterek burkolatának minősége szintén

-az esőcsatorna rendszer állapota...

-az ivóvízvezetékek állapota kritikán alulni, a gerinchálózat nagyobb része már csereérett


Ezek összesen akkora összeget és problémát jelentenek, hogy gyakorlatilag erre megfelelő fedezet nincs, mert ezek helyreállítása nagyságrendileg több, mint az ország néhány éves költségvetése. Szóval gyakorlatilag egy infrastrukturális katasztrófa felé tartunk,ami egy idő után elkerülhetetlen.

Persze most lehetne mondani, hogy ez a fidesz kormány sara, de az az igazság hogy ez mindenki sara, az aktuális kormányoké, a területi és önkormányzati vezetőké és a választott testületeké.


Meg a szavazóké akik e felett már 30 éve szemet húnynak.

2020. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!