Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen jogon románozzák/szlová...

Milyen jogon románozzák/szlovákozzák le egyesek a határon túli magyarokat?

Figyelt kérdés

Ebből az jön le, hogy szerintük a nemzetiség egyenlő azzal, hogy ki milyen országban születik. Ez meg kompletten hülyeség. Itt is vannak románok, németek, szlovákok, és attól még, hogy itt születtek, ők nem magyarok. Illetve a saját logikai bukfencükbe csavarodnak bele, mert ez alapján anno a románok/szlovákok milyen jogon mondták, hogy ők nem magyarok, miközben itt születtek (ezért magyarok kellettek, hogy legyenek).

Érdekes módon sosem hallottam, a fordítottját, miszerint 1920 előtt kizárólag magyarok éltek a Magyar Királyság területén, holott a határon túli magyarok lerománozásából egyértelműen ez következik.

Másik kérdés, hogy automatikusan mindenki román lesz, akin és akinek a leszármazottain átvándorol a határ? Tehát ha holnaptól Debrecen már Romániához tartozik, akkor automatikus, hogy minden ott élő ember román lesz? Megint érdekes, hogy visszafelé nem ezt mondják, akkor rögtön jön a "mihez kezdenénk annyi románnal" logika.


Tettem már fel egyszer hasonló kérdést, de nem volt egészen érthető, remélem ez az lesz, és kapok erre a logikai csavarra érdemi választ, mert tényleg kíváncsi vagyok már...



2020. szept. 30. 22:03
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ráadásul ha már itt tartunk ott vannak az aradi vértanúk, akiknek többsége magyarul sem beszélt, mégis azzal, hogy életüket adták a magyarságért, számomra elég nagy magyarságról tettek tanúbizonyságot.
2020. szept. 30. 22:46
 12/25 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos politika miatt. Most épp az ellenzéki tábor hirdeti, mert Erdély többsége nem arra szabadott akire ők.
2020. szept. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
85%
Az a közösség 1001-er kifejezte már, hogy számára sértő a lerománozás. Lehet kezdeni, s végezni, hogy nem tetszik, hogy szavazhatnak, vagy miért a zOrbán de az igazság az, hogy csak a legbutább, legprimitívebb bunkók románoznak/szlovákoznak.
2020. szept. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
13 jelentve, provokációból, egymásnak ugrasztásból így is épp elég van itthon, ezzel a kérdéssel főleg nem ez volt a szándékom!
2020. szept. 30. 23:00
 15/25 anonim ***** válasza:
91%

Igen jó példa Liszt Ferenc,aki magyarnak mondta magát,de nagyon keveset beszélt magyarul.Akkor most Ő magyarnak tekinthető,vagy nem?

Úgy gondolom,hogy nem a születési hely,hanem az anyai első hozzászólás lehet a döntő!

2020. szept. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
69%

#16

Nem, az a döntő, aminek vallja magát és pont.

2020. szept. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Én abszolút magyarnak tekintem Lisztet, ahogy a magyarul nem tudó osztrák tiszteket is, akik kiálltak 48 szellemiségéért.
2020. szept. 30. 23:35
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Határon túliként annyit mondok, nagyon jó kérdéseket tettél fel.

A határon túli magyarok többségét azonban nem lehet Liszt Ferenchez vagy az aradi vértanúkhoz hasonlítani, mivel aki magyarnak tartja magát, az nagy valószínűséggel tud magyarul, magyarul tanult, a magyar hagyományokat őrzi. Az,hogy 100 éve küzdünk már,hogy fenntarthassuk a magyarságunk elismerésre ad okot, s csak azok szerbeznek le akiknek halvány fogalmuk sincs a történelemről vagy nem is érdekli őket a nemzet.

2020. okt. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
26%
Én abszolút támogatom a határontúli magyarokat, de azzal a kitétellel, hogy ha én a helyükben lennék, akkor az első dolgom lenne elhúzni a pіcsába az ellenséges országból. Aki nem teszi, az nyilván magára vessen.
2020. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Miért kellene elmenni a saját szülőföldjükről? Csak azért, mert aktuálisan más állam fennhatósága alá tartoznak, és mondjuk ukránul van írva a személyiük?

Pont visszatértünk az eredeti kérdéshez: az 1920 előtt itt élő nemzetiségeknek ezzel a logikával gondolkodva nem kellett volna elhúzni az országból? Ezt nem értem :D

2020. okt. 6. 12:44
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!