Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen jogon románozzák/szlová...

Milyen jogon románozzák/szlovákozzák le egyesek a határon túli magyarokat?

Figyelt kérdés

Ebből az jön le, hogy szerintük a nemzetiség egyenlő azzal, hogy ki milyen országban születik. Ez meg kompletten hülyeség. Itt is vannak románok, németek, szlovákok, és attól még, hogy itt születtek, ők nem magyarok. Illetve a saját logikai bukfencükbe csavarodnak bele, mert ez alapján anno a románok/szlovákok milyen jogon mondták, hogy ők nem magyarok, miközben itt születtek (ezért magyarok kellettek, hogy legyenek).

Érdekes módon sosem hallottam, a fordítottját, miszerint 1920 előtt kizárólag magyarok éltek a Magyar Királyság területén, holott a határon túli magyarok lerománozásából egyértelműen ez következik.

Másik kérdés, hogy automatikusan mindenki román lesz, akin és akinek a leszármazottain átvándorol a határ? Tehát ha holnaptól Debrecen már Romániához tartozik, akkor automatikus, hogy minden ott élő ember román lesz? Megint érdekes, hogy visszafelé nem ezt mondják, akkor rögtön jön a "mihez kezdenénk annyi románnal" logika.


Tettem már fel egyszer hasonló kérdést, de nem volt egészen érthető, remélem ez az lesz, és kapok erre a logikai csavarra érdemi választ, mert tényleg kíváncsi vagyok már...



2020. szept. 30. 22:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
73%
#7-es!Te egy nagyon nagy birka vagy!Mint a gazdád.
2020. okt. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki például lerománozik egy partiumi magyart, az valamiért dühös lehet az elszakított magyarokra. Bár azt nem értem, mi bajuk lehet velük, de valamiféle gyűlölködés állhat emögött.
2020. okt. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
58%
#22-es!Persze hogy baja van a külhoni magyarokkal.De CSAK azért mert ilyen DK,Momentum,stb. anarchista zsiráf pártok kimosták a fejét. Hazudoznak róluk össze vissza,semmi bizonyíték nélkül.Csak uszítanak mindig.
2020. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

#19 azért ez nem ilyen könnyű mint hinnéd. Mégis hova húzzunk el? Itt van a házunk, földünk (már akinek van).

Itt hagyni mindent és elmenni az ismeretlenbe ahol se kutyád, se macskád?

2021. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Pontosan ez vetődik fel bennem is. Tehát a 19-es szerint mondjuk ha megszállnák a mai országterület nagy részét akkor az egyetlen cselekedet az ottani magyarok részéről az lenne, hogy összecsomagolnak, és elözönlik a még megmaradt területet? Tettem már fel erről kérdést, de nem nagyon jött rá válasz, pedig eszerint ez elterjedt felfogás szerint minden, az országot ért területvesztésre, és az abból fakadó problémákra a lehető legjobb válasz az az, hogy akkor szépen menjenek el onnan szó nélkül a magyarok.

A másik pedig az, hogy ha szerencsétlenek azt mondják, hogy oké, akkor a mai Magyarországra költöznek, akkor meg menni fog a hőbörgés, hogy az utolsó aljas román szlovák stb "bevándorlók" (gátlástalanul mondva ilyet a saját nemzettársára) elveszik a magyarok munkáját!!4!44!!4! Ha ezen indulunk el, ismét a semmisejó logikába ütközünk.

2021. jan. 20. 18:12
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!