Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mióta létező jelenség, hogy a...

Mióta létező jelenség, hogy a szakmunkások hatalmas összegeket kérnek a munkájukért és szerintetek meddig fog ez tartani ? Hogyan lehetne változtatni rajta ?

Figyelt kérdés
Más országokban ez hogy működik ?

2020. okt. 5. 08:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Azok a szakmunkások keresnek sokat, akiknek saját vállalkozásuk van. Akik alkalmazottak, azok ugyanúgy éhbérért robotolnak, mint korábban.
2020. okt. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Amióta van a munkájukra fizetőképes kereslet . Ha nem lesz fél évre előre teleírva a naptárjuk megrendelésekkel, olcsóbban is megcsinálják.

Addig is úgy tudsz változtatni rajta, hogy megcsinálod magadnak.

2020. okt. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Nincs ilyen jelenség, csak van egy rakás idióta, aki nem tájékozódik, hogy mi mennyibe kerül és meglepődik a végösszegen mer" 'Há há apósomok 93-ba negyedennyiér csináltatták" és azt hiszik, hogy még mindig 1993-at írunk.


épp a napokban hallottam, hogy két nyugdíjas beszélte: "Az unokámnak nyolcvanezerért vettek biciklit a lányomék, nyolcvanezerért, mi kerül egy biciklin ma már annyiba nekem mikor megvettük a biciklimet nem volt húszezer, igaz, hogy vagy húsz éve volt, de annyival úgy se lett drágább semmi, csak ma már kilopják az ember szemét is"

2020. okt. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

"Akik alkalmazottak, azok ugyanúgy éhbérért robotolnak, mint korábban."



:D

2020. okt. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem akarod megfizetni csináld meg magad, ennyi.
2020. okt. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Megteheted azt, hogy rendes szakember helyett ismeretstégben keresel egy általános iskola vagy szociális intézmény gondnokaként dolgozó szakit. Ez olcsóbb lesz, de a munkája is olyan.
2020. okt. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
3, de van ilyen jelenség, de hozok fel más példát is, a családi napközik is az utóbbi években szaporodtak el és rettentő drágák. Szerinted aki sokkalni meri egy-egy szaki árajánlatát, az egy idióta ? Nem arra vonatkozott a kérdés amúgy eredetileg, hogy ez szimpatikus vagy nem szimpatikus felállás, azt sem írtam,hogy sajnálom tőlük, az érdekelt, hogy hogy alakult ez ki és a jövőben vajob fogják -e szabályozni ..stb. Egyébként nekem is van víz-gázszerelő rokonom, aki egz csóró néggyeresekes családból indult és húsz év alatt tehetős válllakozó lett 3 drága ingatlannal, jópár autóval, foldekkel..stb. Nem sajnálom én tőle, csak összehasonlitásképp : a diplomás zeneszerzző rokonom, akinek viszonylag sok felkérésre van, 15 év után is csóró, albérletben tengődik. pedig ismert zenészeknek,zenekaroknak, színházaknak dolgozik.
2020. okt. 5. 08:41
 8/16 Andizsuzsi ***** válasza:
46%
Szerinted kinek kellene szabályozni?
2020. okt. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Kapitalizmus van, annyit kérnek, amennyit hajlandóak adni a munkájukért. És jó sokat fizetnek nekik. Itt a szomszédban lakópark építésről pattant le teljes ácsbrigád, mert máshol többet kaptak.


Én is meresztettem a szemem, amikor egy gépészeti munkáért 1,5M forintos árajánlatokat kaptam, majd végül ismerősön keresztül intéztük el anyagár + baráti munkadíjban (tehát nem ingyen), és úgy 750e forint lett a végösszeg... (érdemben két szaki + egy segéd dolgozott az egészen)

2020. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%

Azóta van ez mióta orbán minden eszközzel elkezdte a munkások béreinek a befagyasztását mert neki az a az elgondolás született meg az agyába hogy ha alacsonyan tartja a munkások béreit majd idejönnek a nyugati befektetők és majd nagyot kaszál rajtuk, de nemjöttek a nyugati befektetők a munkások mentek ki nyugatra dolgozni 10 szeres bérért itthon meg alig maradt szakember, aki maradt az meg annyit kér amennyit akar.

Hát ez lett azorbáni nagy csoda ötlet vége, megint mi szívtuk meg mert az adót most is bekell fizetni és ebből azorbán banda urasan él mi meg spórolunk hogy feltudjuk nevelni a gyerekeinket.

2020. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!