Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora hőmérsékletnél nem...

Mekkora hőmérsékletnél nem engedik már be a gyereket az iskolába?

Figyelt kérdés
Ugye a láz 38.2'C-nál kezdődik. A 37.4-6 csak hőemelkedés. Mikor küldik haza a gyermeket?
2020. okt. 5. 18:14
 1/6 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
96%
37,8 a hivatalos határérték.
2020. okt. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37.8 ami nagyon magas érték. Ennek a hőmérsékletet mérésnek akkor lenne értelme ha 37.0 nél hazaküldenék
2020. okt. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem akarom ennek kitenni a gyermekem. FB-on olvastam, hogy nagyon káros a homlokon mérni. Ezekből a készülékekből elektromágneses rezgések, hullámok jönnek ki egyenesen az agyadra fokuszálva. Elbutulást különböző agyi defektusokat okoz, ahogy olvastam. Ennek én nem akarom kitenni a gyermekem


Kiváltható ez a sugaras lázmérés ha hoz egy digitális hőmérőt és a helyszínen megméri?

2020. okt. 5. 18:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
-.-" remélem a gyereked tovább tanul, mint te, és nem csak melegedni jár be az iskolába, mint a szülei.
2020. okt. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2 "37.8 ami nagyon magas érték. Ennek a hőmérsékletet mérésnek akkor lenne értelme ha 37.0 nél hazaküldenék"

Neked, mint szülőnek jogod van (sőt kéne is) otthon tartani, orvoshoz vinni akkor is ha csak hőemelkedése van. De itt most az iskolából való kizárásról van szó.

Egy gyerek testhőmérséklete rövid időre lehet hogy felmegy 37,5-re akár mert szaladt, túlöltöztették vagy mert ideges az aznapi dolgozat miatt.

Lehetne alacsonyabb is ez az érték és hidd el, ha valakinél hőemelkedést fognak mérni, akkor jelezni fogják a szülőnek éppen úgy ahogy eddig is (járvány előtt is) ha nem jól érezte magát és akár 37,2-t mutatott a lázmérő, akkor is szóltunk a szülőknek. Ez a határ arra szól, hogy akkor már be sem jöhet az iskolába, hogy kiderüljön esetleg lesz alacsonyabb is a testhője, mert ez már biztosan olyan magas érték, hogy valami baja van.

2020. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

"FB-on olvastam, hogy nagyon káros a homlokon mérni. Ezekből a készülékekből elektromágneses rezgések, hullámok jönnek ki egyenesen az agyadra fokuszálva. Elbutulást különböző agyi defektusokat okoz, ahogy olvastam. Ennek én nem akarom kitenni a gyermekem"

Megnyugodhatsz, mert az elbutulást nem egy infra érzékelő fog okozni - hanem ha valaki ennyi baromságot olvas a facebook-on.

Nem a homlokon mérik, hanem egy infra érzékelővel leolvassák egyszerűen a testhőmérsékletét. azért a homlokánál, mert a többi testrésze ruhában van, a kéz meg mindig hidegebb.

Az ilyen infra hőmérő nem bocsát ki semmiféle sugárzást, pont ellenkezőleg, csak érzékelő van benne és a testek saját kibocsátott infra (hő) sugárzását méri.

Mint ahogy a szemed is működik. Hiába nézed nagyon erősen a gyereked homlokát, nem lesz tőle baja, mert nem a te szemed bombázza sugarakkal a homlokát, hanem a homlokáról jön a visszavert fény a szemedbe amit érzékelsz és szín meg alakként megjelenik a látványa az agyadban.

2020. okt. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!