Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csinálja ezt a Főváros...

Miért csinálja ezt a Főváros vezetése?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben felmerült a főváros vezetésének retorikájában ez a "megerőszakolt nők" témája.

Egyszerűen nem értem ezt a dolgot. Ez persze egy fontos téma, meg minden, de nem azért választotta meg a város ezt a vezetést, hogy végrehajtsák az igéreteiket? Mi köze egy városvezetésnek az ilyen kérdéseknek?

(Akinek kimaradt volna, arról van szó, hogy a főváros emlékművet szeretne építeni a háborúban (igen, 70 éve történt...) megerőszakolt nők emlékére. Ez persze nagyon szép gesztus, meg minden, nem akarok bunkó lenni, de ez minket pontosan miben is érint ma? Lesz majd a Dzsingisz kán által megfőzött hadifoglyokról is emlékmű, vagy mi?)

(itt egy atv-s riport, ami tartalmazza Tarlós véleményét is: https://www.youtube.com/watch?v=cPEFUbd3Tw8&ab_channel=ATVMa..


Ebben azt mondja Tarlós, hogy ez látványpolitizálás, ez csak arra jó, hogy azt mondhassák, hogy csinálnak valamit, és ha valaki ezt megkérdőjelezi, akkor rámondhassák, hogy milyen tapintatlan (mint pl én is most, mert nem értem ezt a helyzetet)


A történelem során sok súlyos, sajnálatos dolog történt, amiről nem szabad elfeledkeznünk, hogy elejét vegyük a megismétlődésüknek. Ez oké. De miért a főváros foglalkozik ilyenekkel? Ha valami múzeumigazgató beszélne ilyesmiről, akkor okés lenne, de a fővárosnak nem az infrastruktúrális, közlekedési és közterületi kérdésekkel kellene foglalkoznia?


Mi a véleményetek erről? Tényleg ez a dolga a fővárosnak?

(Nem vagyok semmilyen pártszimpatizáns, minden politikai döntést a mögöttes tartalom alapján értékelek, de ebben most tarlósnak van igaza: ez nem más mint retorika, pont mint a szivárványos zászló. az egésznek semm értelme/eredménye.)



2020. okt. 7. 11:49
A kérdező szavazást indított:
ez tényleg látszatpolitikai intézkedés
a fővárosnak ez is dolga
26 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Valóban volt Dzsingisz kán projekt, de elakadt, mert állítólag sérti a Budapesten élő hét fős mongol kisebbség egy részét.
2020. okt. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Tényleg sok a troll itt. :D
2020. okt. 7. 12:00
 3/21 anonim ***** válasza:
39%

Egyetértek. Karácsony egy éve egy csőd. Lánchíd, hajléktalanok ügye, járvány kezelés, idősotthon ügye biciklisávok, sebességkorlátozás, stb ... most még ez.

Kár volt a felkorbácsolt, buta és vak zsigeri gyűlölet ( no meg a Borkai ügy) miatt csak azért megválasztani, mert ugye a Fidesz bukja el a fővárost.

Most jól kicsesztek magukkal, de leginkább azokkal, akik nem Karácsonyra szavaztak, és ők is alig vannak/ voltak kevesebben.

2020. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#4 Egyetértek. Ez az objektív magyarázat.

Nem kell fideszesnek lenni ahhoz, hogy valakit a jelenlegi helyzet zavarjon.

2020. okt. 7. 13:30
 5/21 A kérdező kommentje:

Azok akik arra szavaztak, hogy ez is a dolga, mivel magyarázzák ezt?

Tényleg kíváncsi lennék, hogy miért téma ez a dolog.

2020. okt. 7. 13:51
 6/21 anonim ***** válasza:
66%
6# érzem én, hogy valami érdemi dolgot vársz tőlük...de sajnos nem fogsz. Megannyi szavazásnál látszott/ látszik, hogy bármilyen hülyeséget, baromságot csinálhat Karácsony, akkor is védik, mellette szavaznak. Pontosan azért, amit a korábbi kommentemben írtam. 4# -es.
2020. okt. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Az ígéretek végrehajtása csak a megválasztás okának egy része. Szintén feladatuk a város lakóinak képviselete, és az adott politikai helyzetre való reagálás.

Ezt úgy értem, hogy járvány helyzetben sem a programjukat csinálták, hanem az embereknek segítettek, és ez a feladatuk.


Ha igazad lenne, akkor az összes ünnep, emlékmű értelmetlen lenne, mert mindenkit, akit ma választunk a logikád szerint a programja miatt választunk, nem azért, hogy pl. augusztus 20.-án tűzijátékot szervezzen.


A kulturális élet menedzselése hozzátartozik egy önkormányzat, kormány feladatai közé.


Amúgy elég nevetséges, hoyg pár kommenttel feljebb pont a pozitívumokat hozták fel, mint negatívum. :DDD

2020. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hát engem az ilyen ünnepnapok abszolút nem érdekelnek, ellenben a pl. a fejlesztések, amik közvetlenül hatással vannak az életemre, azok igen.

Augusztus 20 sem érdekel, mindig el is csodálkozom egy pillanatra, hogy mennyi pénzt lődöznek el akkor.

A járávnyt ne hozzuk ide, az valóban feladat, de arról egy szót sem írtam.

2020. okt. 7. 18:21
 9/21 anonim ***** válasza:
52%
Értetlenek,semmirevalók..
2020. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9 Szerintem jobban örülnének, ha mindenhol szivárványos zászló lenne, meg megemlékeznénk mindenről, az nem is lenne baj, ha közben semmi érdemi nem történne (semmi út, park, közlekedési felújítás).

Tényleg nem értem ezeket.

2020. okt. 7. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!