Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Félmilliós büntetést kiszabhat...

Félmilliós büntetést kiszabhat a Magyar Állam, mert külföldön élő család külföldön járatja a gyerekét iskolába? Szerintem sem

Figyelt kérdés

5 éve kiköltöztünk külföldre a családommal. Akkor igazolnunk kellett a magyar suliban/oviban, hogy itt beirattuk őket suliba/oviba és fel is vették őket, amit meg is tettünk az intézményekben és az önkormányzatnál is. A kisebbik most 3.os és most kaptunk egy levelet az otthoni tartózkodási lakcímünkre anyukámhoz, hogy 500.000 (azaz ötszázezer) Forintra akarnak megbüntetni, mert a kicsi nem jár suliba. De jár, az első két osztályt nagyon jó bizivel zárta, csak éppen nem Magyarországon, hanem itt. Miután itt befejezte az ovit és itt beirattuk suliba, külön be kellett volna ezt jelenteni Magyarországon, ahonnan már egyszer kijelentkeztünk és lezártunk mindent? A nagy azóta befejezte az általánost és gimibe jár, de még nincs 16, szóval tanköteles mindkét országban. Nyilván ezt se jelentettük be otthon, akkor számítsunk még egy félmillás bünetésre??


Persze arra is kíváncsi lennék, hogy mik a következmények? Tegyük fel hogy nem külföldön lakok és a gyerek nem jár suliba - befizetem a fél millát és? Ha továbbra se jár suliba akkor 2-3 év múlva megint küldenek egy büntetést? Ugyanis 7 éves kora óta tanköteles.


Röhejes és undorító, hogy az ország ahonnan elmentünk, pénzt próbál behajtani rajtunk olyanért, amiért nem figyelmeztettek. Mertha kaptam volna levelet, figyelmeztetést vagy valami pénzt kapnék otthonról mondjuk családit vagy sulis támogatást (ami mondjuk szerintem Magyarországon nem is létezik), akkor azt mondanám, hogy oké. De ez így csak a lehúzása külföldön élőknek. ELKÖLTÖZTÜNK abból az országból, minden egyes változásért kötelességem lenne értesíteni a magyar államot?



2020. okt. 12. 14:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
97%
#10 a taj számodat is elégették? ugye hogy nem. a nav ebből azt látta, hogy te elvégezted az iskolát, dolgozni nem kezdtél el, se a tb-t nem kezdted el fizetni magadnak az utolsó diákigazolvány matrica lejárta utáni 45. napon, és a munkanélkülibe se jelentkeztél be. ha a járási irodába jelezted volna hogy külföldre mentél, akkor elmondták volna hogy ezt meg ezt a papírt kell kitöltened, a taj kártyádat (az eusat) meg juttasd vissza nekik. és a külföldi lakhelyeden kérj újat. a németek miért szólnának a magyar hatóságoknak, nekik ez nem a dolguk. a te felelősséged lett volna ezt elintézni MAGADNAK. lehet jobban utána kellett volna nézni mivel jár a migráció.
2020. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
#11, utólag mindenki okos tud lenni. Mit gondolsz mi miért kaptuk a félmisis csekket?
2020. okt. 13. 00:50
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#11: ahogy a kérdező is írta, utólag könnyű, de 21 évesen igen kevés tapasztalata van az embernek ilyenekben.

Vajon az emberek hány százaléka tudja, hogy milyen kötelezettsége van ilyen helyzetben, vagy akár csak azt, hogy amint vége a tanulói jogviszonyka, 1.5 hónap és TB fizetési kötelezettsége van.

Pl. most a majd a kérdező esete után is érdemes lesz utána mennem, hogy kint született gyermek esetén is kell -e ezeket jelentgetni a magyar bürokráciának.

2020. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
bllllöööööű-ritő-krácia
2020. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
7%
"de 21 évesen igen kevés tapasztalata van az embernek ilyenekben" ezért kell utánaolvasni, kérdezni mindennek. én se az anyatejjel szívtam magamba, megkérdeztem embereket, akiknek szintén el kellett intézni. ha személyesen nem ismersz ilyet, akkor interneten, fórumokon, fészbukkon lehet érdeklődni. vagy az ügyfélkaput/önkormányzatot felhívni és megkérdezni, mit kell tenni ilyen esetben.
2020. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Heló! Mi lett végül belőle?
2023. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Elküldtük újra azokat a papírokat, amiket már egyszer beadtunk. Hogy a kicsit felvették itt oviba (az eredeti másolatát és a fordítottat) és hogy otthon elengedték. Elküldtük a bizonyítványait meg a fordításukat és írtam még egy levelet is, hogy én úgy jártam el, ahogy tájékoztatva lettem anno és, hogy miután kiköltöztünk a gyerek oviba járt, majd elkezdte a sulit.

Hívni is próbáltam őket, nem vették fel, ahol meg személyesen érdeklődtem, nem voltak segítőkészek. De az otthoni ügyintézés kész vicc, az egész ügyfélszolgálat.

2023. febr. 16. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!