Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Félmilliós büntetést kiszabhat...

Félmilliós büntetést kiszabhat a Magyar Állam, mert külföldön élő család külföldön járatja a gyerekét iskolába? Szerintem sem

Figyelt kérdés

5 éve kiköltöztünk külföldre a családommal. Akkor igazolnunk kellett a magyar suliban/oviban, hogy itt beirattuk őket suliba/oviba és fel is vették őket, amit meg is tettünk az intézményekben és az önkormányzatnál is. A kisebbik most 3.os és most kaptunk egy levelet az otthoni tartózkodási lakcímünkre anyukámhoz, hogy 500.000 (azaz ötszázezer) Forintra akarnak megbüntetni, mert a kicsi nem jár suliba. De jár, az első két osztályt nagyon jó bizivel zárta, csak éppen nem Magyarországon, hanem itt. Miután itt befejezte az ovit és itt beirattuk suliba, külön be kellett volna ezt jelenteni Magyarországon, ahonnan már egyszer kijelentkeztünk és lezártunk mindent? A nagy azóta befejezte az általánost és gimibe jár, de még nincs 16, szóval tanköteles mindkét országban. Nyilván ezt se jelentettük be otthon, akkor számítsunk még egy félmillás bünetésre??


Persze arra is kíváncsi lennék, hogy mik a következmények? Tegyük fel hogy nem külföldön lakok és a gyerek nem jár suliba - befizetem a fél millát és? Ha továbbra se jár suliba akkor 2-3 év múlva megint küldenek egy büntetést? Ugyanis 7 éves kora óta tanköteles.


Röhejes és undorító, hogy az ország ahonnan elmentünk, pénzt próbál behajtani rajtunk olyanért, amiért nem figyelmeztettek. Mertha kaptam volna levelet, figyelmeztetést vagy valami pénzt kapnék otthonról mondjuk családit vagy sulis támogatást (ami mondjuk szerintem Magyarországon nem is létezik), akkor azt mondanám, hogy oké. De ez így csak a lehúzása külföldön élőknek. ELKÖLTÖZTÜNK abból az országból, minden egyes változásért kötelességem lenne értesíteni a magyar államot?



2020. okt. 12. 14:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szépen válaszolsz a büntis levélre és mellékeled a kisebbik iskolalátogatását igazoló akármit. Mellékesen megkérdezheted, milyen bejelentési kötelességed van még szerintük, amíg iskolakötelesek a gyerekeid?
2020. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
lépj kapcsolatba velük és mondd el hogy nem tudtad hogy a sulikezdést is be kellett volna jelentened, neked egyértelmű volt hogy ovi után nem áll meg a gyerek hanem megy általánosba. büntetést én nem fizetném ki, akkor se ha szerintük ettől függetlenül is fenn áll. (most írnám hogy az anyjuk pecsáját, de... na már mindegy :D)
2020. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem érdemes lenne megkérdezni az anyukádat, hogy milyen leveleket kaptatok még, amivel nem akart benneteket zavarni.
2020. okt. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem éltek idehaza, meg kell szüntetni a tartózkodási címet is.

Mert ha van tartózkodási cím, akkor pl. TB kötelezettség is keletkezik.

És külön macera lerendezni, hogy ahol éltek - dolgoztok, ott fizettek adókat...

2020. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
#4 nem volt nagy macera, egy nyomtatványt kellett kitölteni és a taj kártyát visszapostázni. így nincs tb kötelezettség. szerintem itt másról lesz szó.
2020. okt. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%
#5: nekem személyesen kellet megjelennem, mert igaz megszűnt a címem, és nem volt ide haza 10 éve, de úgy gondolta a NAV mivel elmulasztottam jelenteni, hogy nyugaton élek, ott adózom... közben államilag előírt TB hátralékot végrehajtásra teszi... Nos ekkor találtak meg először.
2020. okt. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
#6 hát ha elmulasztottad bejelenteni, akkor ne csodálkozz. ők azt látták hogy létezel, dolgozni nem dolgozol, se munkanélküli se semmi, tb-t nem fizetsz. az hogy a címed megszűnt (elbontották az épületet, megszüntették a helyrajzi számot? vagy a lakcímkártyán változtatták meg külföldi címre? utóbbi esetben pedig nem hajthatták volna be a tb-t) az egy dolog, de szóltál nekik hogy másik országban fizetsz tb-t? az hogy te 10 éve nem voltál az országban azt a nav nem látja.
2020. okt. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#3, semmilyen levelet nem kaptunk, amivel nem akart zavarni. Amit kapunk, azt azonnal fotózza és küldi nekem messengeren


#4, TB kötelezettsége mindenkinek van, ha itt nem fizetem, akkor otthon kell. És mivel itt fizetem, otthon nem kell.


#5, Pontosan, egyáltalán nem volt macerás, csak sokat kellett várakozni, mert mi személyesen adtuk le.


#6, nekem is így járt az egyik ismerősöm, ő már több mint 10 éve dolgozott külföldön feketén... nem fizetett TBt sehol, így visszamenőleg kellett kifizetnie. (Az otthonit fizette vissza mert az olcsóbb volt)

2020. okt. 12. 16:57
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
#8 nekem is 3 hónap volt mire elintézték :D pedig én online csináltam mindent. de 1 hónap volt mire egy emailre válaszoltak.
2020. okt. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#7: igen, ahogy vége lett az iskolának, fél év se telt el, és már nyugaton éltem, a magyar lakcímem megszűnt, eladták a házat már előtte a szüleim mikor elváltak, így kijelentettek mivel már akkor se voltam ott jó 5 éve, és a magyar személyim is 1-2 éven belül lejár miután elhagytam az országot. Minden iratom a németeknél készült, lakcím, személyi... nem is gondoltam rá, hogy bármi be kell be kell jelentenem a magyaroknál is.
2020. okt. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!