Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rosszabb most a helyzet,...

Rosszabb most a helyzet, nehezebb az élet mint a 2009-es válság idején?

Figyelt kérdés
2009-ben is sok embernek nem volt munkája,akkor is nehéz volt munkát találni,de akkor legalább nem volt koronavírus.Nem kellett maszkban màszkálni,nem kellett az embereknek akkora félelemben élniük mint most.Fel tudtál szállni a buszra maszk nélkül is.Nem kellett visszafordulnod,ha boltba mentél és nem volt nálad maszk.Csak akkor kellett 8000 forint pótdíjat fizetned ha nem volt jegyed vagy bérleted.Most akkor is kell ha nincs rajtad maszk.Ahogy telik az idő,úgy egyre jobban szívunk.Vagy csak én látom így?Más nem úgy látja,hogy egyre nagyobb szívás ami itt van?

2020. okt. 17. 21:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
33%

Nekem a maszkviseléssel semmi bajom nincs. Sőt, pont azon gondolkoztam hogy valószínűleg a vírus következtében hozott intézkedések eltörlése után is használni fogom ha emberek közé megyek. Egy szelepes FFP2 maszkban kevésbé érzem a szarszagot, izzadtságszagot, szájszagot a bkv-n, és a húspult vagy tejtermékes polc mögül áradó bűzt a bevásárlóközpontokban. Sőt, ha nagy forgalomban autózok lehúzott ablakkal, akkor is felteszem. Ha egy régi dízel autó, busz vagy teherautó nyom egy kövérebb gázt, nem érzem azt az orrfacsaró, szúrós, torokösszeszorító, kormos bűzt.

Emlékszem még 20-as éveim elején mikor a 2-es metróval jártam minden reggel, rendszeresen találkoztam ugyan azzal a 4-5 ázsiai emberkével, akiken mindig volt maszk. Mindig azon gondolkoztam, hogy erre mi szüksége van. Nos, most hogy már kipróbáltam, nincs bennem több kérdés az ügy kapcsán. :D

Most hogy már van maszkviseléssel kapcsolatban tapasztalatom és látom az előnyeit, mind a munkám mind hobbim alkalmával, a legkisebb gázképződéssel, porral vagy forgáccsal járó művelethez is felveszem, akkor is ha nem munkavédelmi előírás.

Sőt, kiegészítő sporthoz is fogom használni tavasztól, bár ezt már rég óta alkalmazni akartam. Profi sportban is használják, a keringési rendszer oxigénkapacitásának növelésére, eredményesen.

Nem mindenki úgy gondolkozik mint te, azért mert a te komfortzóna küszöböd olyan alacsony hogy a maszkviselés problémát okoz, ne vonj le globális következtetést.

2020. okt. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%
ilyenkor vagyok hálás, hogy én tisztább levegőjű környezetben élek, nem olyan ganyé telepen, mint a 11-es.
2020. okt. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
36%
:D :D A lényeg, mindig a lényeget. Átment úgy látom. :)
2020. okt. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
32%
Gondolom még nem halt meg koronavírsuban egy egyébként ereje teljében levő, veled egyidős ismerősöd, kedves, 14-es...
2020. okt. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Akik azt mondják nincs válság azok hol élnek, de komolyan? Lehet hogy titeket közvetlenül nem érint mert olyan szektorban dolgoztak de elég rövidlátó gondolkodásra vall ha azt hiszitek hogy a válság rátok nem lesz hatással előbb vagy utóbb( egyébként tényleg lesznek olyanok akik nem érzik meg, ez nem is kérdés).Március óta közel félmillió ÚJ munkanélküli lett csak az országban és több mint 400 millió ÚJ globálisan. Több tízezer kis és középvállalkozás lehetetlenült el az intézkedéseknek hála. És nem, nem csak a közvetlenül a turizmushoz kapcsolodó vállalkozások. Minden területen csökken a bevétel. Van olyan budapesti pláza ahol 36 üzlet dobta be a kulcsot végleg. Ezek nem kapcsolódnak a vendégltás/turizmushoz és mégis végük lett.


Kis példával szemléltetve mert néhányan tényleg nem értik mi a probléma és hogy működik a válság. Tegyük fel hogy Nagy Béla taxisofőr( ezt ki lehet cserélni bárkire aki az első hullámban vesztette majdnem el az összes bevételét/jövedelmét). Béla a vírus előtt minden nap egy kifőzdében ebédelt. Bélának nincs utasa ezért nincs pénze ezért ott spórol ahol tud. Nem eszik a kifőzdében 1500ft-ért hanem vesz a boltban pékárut 300ft-ért. Hopp itt a következő baj, a kifőzdésnek le kell húzni a rolót mert nincs bevétele. Szakács, pultos alkalmazott elküld és a tulajdonos is bukta a bevételét. A szakács, a pultos és a kifőzde tulaja is ott spórol ahol tud. Nem mennek el fodrászhoz hanem otthon levágja a párjuk. Bumm Tomi a fodrász is elesett a bevétele egy részétől. Tomi januárban még egy új telefon vásárlását tervezte. Nincs annyi profit szóval a telefon projekt eltolódik. Telefont üzlet megválik egy alkalmazottjától... így tovább addig még ki nem vérzik az egész ország belülről. Emberek ezt olyan nehéz felfogni hogy nagy a gáz? Nem, nem a vírus miatt. A vírus a legkevesebb most.


A múlt héten levette egy fickó magát a mammutról. Többen pedig tízemeletesekről ugrottak le. Miért? Mert a pánik és a semmit nem érő, egymásnak ellentmondó intézkedésekkel tönkretették százezrek életét ebben az országban. Nagyon sok öngyilkosság lesz még. És ez mind a sok idióta miatt akik be akarnak zárkózni mert Bergamóban 5 katonai kamion vonult fel a városban és allítolag holttesteket vitt. Akik ezeknek bedőlnek mind buta emberek és felelősek abban hogy ezek az emberek öngyilkosságra adták a fejüket!


Nem vagyok vírus tagadó mert létezik! De jelenleg ott tartunk hogy a probléma megoldása nagyobb károkkal jár mint maga a probléma.

2020. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nincs válság azért, mert neked nincs munkád. Az élet ugyanúgy halad tovább. Ugyanúgy kell a munkaerő, mint eddig. Nem kéne ennyire félreérteni a dolgokat, ha már nem értesz hozza. Nincs válság
2020. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!